Wątek zamknięty

Problemy z wifi (kartą PCI? )

 
blasius
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1

Problemy z wifi (kartą PCI? )


Witam. Jestem tu nowy..bla, bla, bla..Cwaniak Zaczynam od problemu (jak pewnie wielu).
Posiadam Win 7 64bit od jego pojawienia sie w polskich sklepach. Mam peceta i net z neostrady. Ponieważ lubię minimalizować ilość kabli używałem liveboxa z jego Sagem'owskim adapterem wifi. Nie miałmem nigdy problemów z tymi urządzeniami, a jeżeli już jakieś się pojawiły, to odłączenie od prądu i podłączenie routera lub wetknięcie do innego gniazda USB adaptera rozwiązywało problemy.
Wszystko pięknie dpóki nie przedłużyłem umowy z tepsą i nie połasiłem sie na "roter za złotówkę" marki ZTE ZXV10 W300. Router już bez adaptera wifi w pudełku więc postanowiłem dokupić kartę PCI by dalej łączyć sie poprzez WLAN (uznałem, że dzięki karcie trwale połączonej z PC nie będzie już konieczności przepinania adaptera w USB). Karta D-Link DWL-G510.
Jednocześnie zainstalowałem oba urządzenia i wszystko zadziałało od razu bez problemu.
Niestety od nastepnego dnia było już tylko gorzej.
Karta nie chciała łączyc sie z routerem po wybudzeniu z trybu uśpienia komputera. To samo czasem po włączeniu kompa. Po tygodniu już karta potrafi czasem rozłączyc sie w trakcie przeglądania netu. Oddalona jest od routera o 3 metry i lekko zasłania ją futryna drzwi (1.5 metra między nią a routerem).
Jest jeszcze jedna dziwna rzecz. Karta może działać cały dzień i nie sprawić żadnego problemu ale gdy próbuję wejść na jakikolwiek serwer gry w steam momentalnie zrywa sie połączenie z routerem i po wyjściu (po kilku do kilkudziesięciu sekundach) samo nawiązuje spowrotem. Znowy więc wchodzę na serwer i znowu to samo i tak zwsze.
Uff. Sorry za nieco długi tekst ale chciałem podać jak najwięcej szczegółów.
Poradzi ktoś coś? Piszę tu ponieważ krąży w sieci nieco opinii o zbliżonych problemach kart wifi w Windows 7

16.03.2011 19:23

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Problemy z wifi (kartą PCI? ) - blasius - 16.03.2011 19:23
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
SAMSUNG NP-R780-JS03PL - brak sieci, karta wifi i lan! woyt 0 1.516 09.10.2016 13:05
Ostatni post: woyt
Problem z wifi, kartą sieciową nick1oo 1 2.202 29.02.2016 01:04
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Jednoczesne połączenie WiFi i LAN nie działa, po wpięciu LAN rozłącza WiFi dar3k 1 6.960 20.01.2016 13:26
Ostatni post: dar3k
Problemy z Kartą Wi-Fi kosarox1 1 1.218 05.10.2013 15:43
Ostatni post: thermalfake
Karta WiFi na USB wyłącza się sama Maxim128 6 5.313 07.09.2013 21:43
Ostatni post: Maxim128
Nowy laptop i problemy z wifi maciolos 3 2.730 18.03.2013 21:56
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.