Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Windows 7 i XP na jednym komputerze

 
dafi1111
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1
Lightbulb 

Windows 7 i XP na jednym komputerze


Sytuacja wygląda tak ze na jednym dysku Samsung 500 Gb SATA mam zainstalowany Windows XP Home Edition 32bit, natomiast jakiś czas temu podłączyłem stary Seagate 40gb ATA na którym zainstalowałem Windows 7 64 bit. Dodam że przy instalacji Windows 7 dysk z XP był odłączony, i teraz chciałbym stworzyć menu startowe do wyboru systemu.

Pod dwoma systemami widzę wszystkie dyski z tym ze jak odpalę XP to partycja systemowa XP nosi nazwę C:\, z kolei jak odpalę Win 7 to jego partycja systemowa nosi nazwę C:\.

Wiem że można tak zrobić żeby przy starcie np po kilku sekundach włączał się jeden system chyba że sami wybierzemy ten 2,

Próbowałem z vistabootpro pod Windows 7 coś kombinować ale nie wiem jak tam te partycje poustawiać, i jak chciałem włączyć XP to mi wyskakiwało że brak pliku NTLDR, dopiero po zmianie w biosie dysku z XP na główny odpalił.

Reasumując chciałbym mieć Windows 7 i XP na jednym komputerze.

Z góry dziękuję za pomoc.

17.06.2009 11:43

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Admin
Administrator techniczny

Liczba postów: 1.006
Post: #2

RE: Windows 7 i XP na jednym komputerze


(17.06.2009 11:43)dafi1111 napisał(a):  Dodam że przy instalacji 7 dysk z XP był odłączony
to był kluczowy błąd, dlaczego? Czytaj dalej Uśmiechnięty

(17.06.2009 11:43)dafi1111 napisał(a):  Pod dwoma systemami widze wszystkie dyski z tym ze jak odpale XP to partycja systemowa XP nosi nazwe C:\, z kolei jak odpale 7 to jego partycja systemowa nosi nazwe C:\.
tak ma być, jest dobrze.

(17.06.2009 11:43)dafi1111 napisał(a):  Wiem że można tak zrobić żeby przy starcie np po kilku sekundach włączał się jeden system chyba że sami wybierzemy ten 2,
dokładnie, jest taka możliwość, w przypadku obecności dwóch poprawnie zainstalowanych systemów, gdzie jeden to XP lub starszy a drugi to Vista lub Windows 7, konfigurację taką należy przeprowadzić pod nowszym systemem, w Twoim przypadku w Windows 7. W Viście i siódemce starszy BOOT.INI został zastąpiony przez Boot Configuration Data (BCD) a program do jego edycji nosi nazwę BCDEdit.exe. Najlepiej jeśli podłączysz oba dyski, ustawisz w BIOSie dysk SATA z XP jako główny i nadpiszesz BCD lub zainstalujesz jeszcze raz Windows 7 tak by BCD mógł nadpisać BOOT.INI i "przejąć kontrolę" nad rozruchem XP. W Viście i Win 7 jest w tym zakresie kompatybilność wsteczna, na odwrót niestety nie.

Windows 7 po reinstalacji ustawi się jako domyślny, jeśli chcesz by XP był systemem domyślnym, z poziomu Windows 7 ustawiasz system domyślny i timeout listy, są na to dwa sposoby, które da się wykonać myszką, trzeci poniżej - jest to już operowanie komendami BCDedit.exe:

-polecenie Uruchom\msconfig\zakładka "Rozruch" i tam zaznaczenie dowolnego systemu jako domyślnego (Ustaw jako domyślne), także edycja limitu czasu wyboru sytemu (Limit czasu), po upływie tego czasu, jeśli nie wybierzemy innego OS'a, loader uruchomi system ustawiony jako domyślny

lub

-(dla wersji angielskiej) System Properties/zakładka "Advanced"\Startup and Recovery, wybieramy Settings.. i z listy "Default operating system" wybieramy ten, który ma być domyślny, ustawiamy także "Time to display list of operating system"

(17.06.2009 11:43)dafi1111 napisał(a):  próbowałem z vistabootpro pod 7 cos kombinować ale nie wiem jak tam te partycje poustawiać, i jak chciałem włączyć XP to mi wyskakiwało że brak pliku ntldr, dopiero po zmianie w biosie dysku z XP na główny odpalił
z tego powodu, że zainstalowałeś siódemkę przy odłączonym dysku, na którym był XP i dysk był ustawiony jako główny, mimo, że to SATA, nastąpił błędny wpis do Boot Configuration Data (BCD) w Windows 7 przy jego instalacji. Instalator nie widział innego dysku, i wpisał go do magazynu (ten drugi dysk PATA) jako primary. Dlatego po podłączeniu pierwszego dysku z XP i próbie odpalenia XPka występują błędy.

Dysk z zainstalowanym systemem XP musi być pracować w trybie primary, ponieważ przy instalacji XP wpis w BOOT.INI ustawił ten właśnie dysk jako główny i jedyny. Możesz zmienić wartość "0" na "1" dla "rdisk" jednak najpierw wykonaj kopię BOOT.INI. Żeby przybliżyć sobie budowę BOOT.INI w XPku przeanalizuj składnię ścieżki ARC:

Cytat:Ścieżka ARC jest z 5 elementów: - multi() - określa kontroler dysku (domyślnie 0) - disk() - jw - rdisk() - określa numer dysku fizycznego w ramach sterownika NTBOOTDD.SYS (najczęściej 0 - oznacza Primary Master w przypadku kontrolera ATA) - partition() - określa numer partycji, 0 - dla wolnej przestrzeni na dysku, 1 - x dla istniejących partycji, gdzie pierwsze numery oznaczają kolejne partycje podstawowe na dysku, natomiast pozostałe oznaczają kolejne partycje logiczne. - \WINDOWS - określa katalog główny partycji systemowej

* * *

Poniżej zamieszczam operacje dla BCDedit.exe i nie tylko:

Wszystkie te operacje możemy przeprowadzać tylko posiadając prawa administratora. Wiersz polecenia uruchomimy na podwyższonych przywilejach przechodząc do menu Start/Wszystkie programy/Akcesoria, a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy skrót aplikacji i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Uruchom jako administrator. Zatwierdzamy naciskając kontrolkę Kontynuuj.

* Modyfikować, dodawać oraz usuwać wpisy z BCD
* Importować oraz eksportować wpisy BCD
* Zarządzać menedżerem rozruchu
* Tworzyć nowe magazyny BCD dla innych instalacji
* Kontrolować usługi zarządzania awaryjnego (EMS) dla aplikacji i systemu
* Zmieniać opcje wpisów
* Przeglądać listy wszystkich aktywnych wpisów
* Stosować zmiany globalne we wszystkich magazynach BCD
* Konfigurować debugowanie w systemie

Modyfikacja wpisów w magazynie

Dodawanie wpisu

W celu dodania wpisu wykorzystujemy polecenie /create.

* <ID> określa identyfikator dla nowego wpisu.
* <opis> określa opis dla nowego wpisu.
* /application <typ> określa nowy wpis, jako aplikację. Stosujemy tylko wtedy, gdy nieznany jest identyfikator. Typ może mieć następujące postacie:
o BOOTSECTOR
o OSLOADER
o RESUME
o STARTUP
* /inherit <typ> określa nowy wpis, jako dziedziczony. Stosujemy tylko wtedy, gdy nieznany jest identyfikator. Typ może mieć następujące postacie:
o BOOTMGR
o BOOTSECTOR
o FWBOOTMGR
o MEMDIAG
o NTLDR
o OSLOADER
o RESUME
* /device określa nowy wpis, jako dodatkowy dotyczący urządzenia

Usuwanie wpisu

W celu skasowania wpisu wykorzystujemy polecenie /delete.

* <nazwa> określa magazyn do usunięcia.
* <ID> określa identyfikator wpisu do usunięcia.
* /f służy do usuwania wpisów.
* /cleanup służy do usuwania wpisów oraz także do kasowania z kolejności wyświetlania.
* /nocleanup usuwa wpis z magazynu, lecz nie kasuje go z kolejności wyświetlania.

Przykład: bcdedit /delete {ntldr} /f - usuniemy w ten sposób menedżera rozruchu starszych wersji Windows.

Kopiowanie wpisu

W celu skopiowania wpisu wydajemy polecenie /copy.

* <nazwa> określa wykorzystywany magazyn.
* <ID> określa identyfikator wpisu do skopiowania.
* <opis> określa opis, który odnosić się będzie do nowego wpisu.

Przykład: bcdedit /copy {ntldr} /d "Nowy wpis" - skopiujemy w ten sposób menedżera rozruchu starszych wersji Windows.
Import oraz eksport wpisów

Importowanie wpisu

Wpisy możemy importować z kopii zapasowej pod warunkiem, że ją wcześniej utworzyliśmy poleceniem eksportowania. Do wykonania tej operacji służy komenda /import.

* <nazwa> określa nazwę pliku kopii zapasowej BCD.

Przykład: bcdedit /import "C:\DATA\kopia zapasowa BCD" - plik znajduje się na partycji c: w folderze DATAi posiada nazwę kopia zapasowa BCD.

Eksportowanie wpisu

Wpisy magazynu możemy zapisywać do pliku komendą /export.

* <nazwa> określa nazwę pliku, w którym zapisana zostanie kopia zapasowa magazynu systemu.

Przykład: bcdedit /import "C:\DATA\kopia zapasowa BCD" - plik chcemy zapisać na partycji c: w folderze DATA i nazwać go kopia zapasowa BCD.
Zarządzanie menedżerem rozruchu

Zmiana sekwencji rozruchu

Jednorazową sekwencję rozruchu zmienimy poleceniem /bootsequence.

* <ID> określa spis identyfikatorów tworzących sekwencję rozruchu. Rozdzielamy kolejne identyfikatory spacjami.
* /addfirst służy do określenia identyfikatora jako pierwszego w sekwencji.
* /addlast służy do określenia identyfikatora jako ostatniego w sekwencji.
* /remove usuwa identyfikator z sekwencji rozruchu.

Przykład: bcdedit /bootsequence {ntldr} /addfirst - ustala sekwencję dla modułu uruchamiania starszych edycji Windows jako pierwszego.

Zmiana wyświetlania w sekwencji rozruchu

Zmienimy domyślny wpis wyświetlający kolejność sekwencji rozruchu na inny poleceniem /displayorder.

* <ID> określa spis identyfikatorów tworzących wyświetlaną listę sekwencji rozruchu. Rozdzielamy kolejne identyfikatory spacjami.
* /addfirst służy do określenia identyfikatora jako pierwszego w sekwencji.
* /addlast służy do określenia identyfikatora jako ostatniego w sekwencji.
* /remove usuwa identyfikator z listy wyświetlania w sekwencji rozruchu.

Przykład: bcdedit /displayorder {ntldr} /addfirst - spowoduje, że moduł uruchamiania starszych wersji Windows zostanie wyświetlony na początku listy.

Wybór domyślnie uruchamianego systemu

Możemy także zmienić domyślnie uruchamiany system operacyjny po upłynięciu czasu wyświetlania sekwencji. Posłużymy się w tym celu poleceniem /default.

* <ID> określa identyfikator jako domyślny w menedżerze rozruchu.

Przykład: bcdedit /default {ntldr} - spowoduje, że moduł uruchamiania starszych wersji Windows stanie się domyślnym w menedżerze rozruchu.

Zmiana czasu oczekiwania

W równie prosty sposób określimy czas, po jakim będzie uruchamiany domyślny system operacyjny. Służy do tego polecenie /timeout.

* <czas> określa ilość czasu (w sekundach) po upłynięciu, którego zostanie załadowany domyślny system.

Przykład: bcdedit /timeout 20 - określa limit czasu na dwadzieścia sekund.
Tworzenie nowego magazynu

Możemy utworzyć nowy, pusty magazyn dla konfiguracji rozruchu. Wykonamy to poleceniem /createstore.

* <nazwa> określa nazwę pliku nowego magazynu.

Przykład: bcdedit /createstore "C:\DATA\Nowy Magazyn" - utworzy plik Nowy Magazyn w lokalizacji C:\DATA.

17.06.2009 12:36

Róża Podziękowania od: kajman333
Znajdź wszystkie posty użytkownika
jarrino
Wdrażany
Liczba postów: 18
Post: #3

Windows XP i Windows 7 na jednym komputerze


Miałem na jednym dysku wgrany Windows XP a na drugim Windows 7. Komputer przy włączaniu pytał się, który chcę włączyć. Dzisiaj musiałem instalować Windows XP od początku na tym samym dysku co był. Teraz komputer już nie pyta, który system wybiorę tylko startuje od razu Windows XP. Czy można coś z tym zrobić by znów pytał?

Proszę o pomoc.

11.11.2009 21:02

Róża Podziękowania od: romand
Znajdź wszystkie posty użytkownika
xardas89
User systemu

Liczba postów: 316
Post: #4

RE: problem winXP i win7 na jednym komputerze


Klikasz na Mój komputer prawym przyciskiem myszy. Z zakładek wybierasz zaawansowane ustawienia. Wyszukujesz te, które odnoszą się do rozruchu systemu (uruchamianie i odzyskiwanie). Klikasz na ustawienia i zaznaczasz rubrykę: czas wyświetlania listy systemów. Inna możliwość to zmiany w pliku bootującym, ale na to na dziś nie mam odpowiedzi. Jeśli to nie pomoże, to daj znać. Poszukam innego rozwiązania.

11.11.2009 21:28

Znajdź wszystkie posty użytkownika
trefl
User systemu

Liczba postów: 354
Post: #5

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


Jest jeszcze jedna możliwość przywrócenia bootloadera z Windows 7: EasyBCD

"Nie ma żadnego powodu, dla którego ktoś chciałby mieć w domu komputer." 1977 Ken Olson, prezes i założyciel DEC.
-----------------------------------------

11.11.2009 21:35

Znajdź wszystkie posty użytkownika
jarrino
Wdrażany
Liczba postów: 18
Post: #6

RE: problem winXP i win7 na jednym komputerze


Pierwszy sposób nie pomógł tam było wpisane 30sek .Dzięki
Program easyBCD nie działa u mnie na XP.Wyświetla jakiś błąd aplikacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2009 21:59 przez jarrino.)

11.11.2009 21:48

Znajdź wszystkie posty użytkownika
prz3m0w
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #7

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


Zainstaluj sobie Boot-Us na jakiejś trzeciej partycji i po zmianie systemu będziesz mógł go zawsze odpalić.
On Ci wykryje partycje a ty mu pokażesz które ma ładować.

11.11.2009 22:00

Znajdź wszystkie posty użytkownika
bend
User systemu

Liczba postów: 201
Post: #8

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


Pierwszy sposób jest dobry ale trzeba tam jeszcze dodać co nieco a właściwie tylko jedną linie tekstu. poszukaj na necie a nie kombinuj z instalowaniem programów

c:/boot.ini edytuj ten plik

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional"
multi(0)disk(1)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows 7 Ulitamte"


jak masz 2 hdd to powinno zadziałać.

Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
by A.E
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2009 22:35 przez bend.)

11.11.2009 22:21

Znajdź wszystkie posty użytkownika
jarrino
Wdrażany
Liczba postów: 18
Post: #9

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


Wpisałem tak lak radziłeś i Win 7 nie chce ruszyć . Ten drugi dysk z Win 7 mam podzielony na partycje. Może coś trzeba zmienić w tym wpisie?

11.11.2009 22:54

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Milten
Młodszy user systemu

Liczba postów: 87
Post: #10

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


Boot.ini używa tylko XP, Win7 z tego nie korzysta, ma własnego bootloadera. Musiałbyś uruchomić z płyty Wina7 konsole odzyskiwania i pobawić się BCDEDIT.exe, żeby naprawić sekcje startową, by był na niej XP (wcześniejsza wersja Windows - tak będzie opisany) i win7

"dzień bez perm bana dniem straconym" ;)

11.11.2009 23:05

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luke
User systemu

Liczba postów: 211
Post: #11

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


Najprostszym sposobem na przywrócenie bootloader'a Windows 7 jest po prostu włożenie płytki Windows 7 do stacji i ponowne uruchomienie komputera tak, aby startował z płyty. Tam gdzieś jest opcja do naprawiania systemu. Ona między innymi przywróci Ci możliwość uruchomienia Windows 7.

Jeśli po tej operacji stracisz możliwość uruchomienia XP, wówczas zainstaluj na Windows 7 program EasyBCD. Sam często używałem tego prostego, acz skutecznego narzędzie to modyfikacji bootloader'a. Dzięki niemu bez problemu miałem na jednym komputerze XP, Vistę i Ubuntu - wszystkie uruchamiane z jednego menu (bez tego głupiego GRUB'a), Uśmiechnięty

Często jest też tak, że gdy pierwszym zainstalowanym systemem był XP, a po nim instalowaliśmy Windows 7, to w menu wyboru systemów zobaczymy pozycję "Wcześniejsze wersje Windows", która odpowiada staremu XP. Ja tam wolałem mieć normalnie - "Windows XP" i programem EasyBCD można to łatwo i bezpiecznie zmienić. Cwaniak

Bezpieczniej jest używać tego programu niż ręcznie edytować plik Boot.ini - bo a nóż gdzieś się pomylimy i żaden system nie wstanie... EasyBCD jest sprawdzonym narzędzie, które polecam każdemu, kto nie szuka kłopotów. Zadowolony

[Obrazek: mp5051_STW.png]
[Obrazek: cq8409_Userbar.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2009 13:25 przez Luke.)

12.11.2009 13:23

Róża Podziękowania od: jarrino, d3eeex
Znajdź wszystkie posty użytkownika
blaskowitz
Wdrażany

Liczba postów: 32
Post: #12

RE: problem winXP i Windows 7 na jednym komputerze


(12.11.2009 13:23)Luke napisał(a):  Najprostszym sposobem na przywrócenie bootloader'a Windows 7 jest po prostu włożenie płytki Windows 7 do stacji i ponowne uruchomienie komputera tak, aby startował z płyty. Tam gdzieś jest opcja do naprawiania systemu. Ona między innymi przywróci Ci możliwość uruchomienia Windows 7.

Jeśli po tej operacji stracisz możliwość uruchomienia XP, wówczas zainstaluj na Windows 7 program EasyBCD. Sam często używałem tego prostego, acz skutecznego narzędzie to modyfikacji bootloader'a. Dzięki niemu bez problemu miałem na jednym komputerze XP, Vistę i Ubuntu - wszystkie uruchamiane z jednego menu (bez tego głupiego GRUB'a), Uśmiechnięty

Często jest też tak, że gdy pierwszym zainstalowanym systemem był XP, a po nim instalowaliśmy Windows 7, to w menu wyboru systemów zobaczymy pozycję "Wcześniejsze wersje Windows", która odpowiada staremu XP. Ja tam wolałem mieć normalnie - "Windows XP" i programem EasyBCD można to łatwo i bezpiecznie zmienić. Cwaniak

Bezpieczniej jest używać tego programu niż ręcznie edytować plik Boot.ini - bo a nóż gdzieś się pomylimy i żaden system nie wstanie... EasyBCD jest sprawdzonym narzędzie, które polecam każdemu, kto nie szuka kłopotów. Zadowolony

Witam,
na sata mam dysk Seagate 500gb i na nim XPSp3. Natomiast na IDE mam właśnie 80 GB, na którym przy odłączonym dysku z XP zainstalowałem Windows 7.Teraz żeby móc odpalić XP muszę przez F12 .Dodam ,że na Seagate mam 4 partycje, na tym drugim 2x 40 gb. Czy da się to zmienić aby mieć wybór systemu przy odpalaniu kompa? Czy da się zmienić nie ingerując w jakieś poważniejsze ustawienia ?Ewentualnie czy można tak zrobić aby XP uruchamiał się jako pierwszy. We właściwościach Mój Komputer na XP - Rozruch jest system domyślny -XP.Tak samo jest na dysku, na którym mam Windows 7 i również jest Windows 7 jako domyślny. Co można zaradzić, co powinienem zrobić aby jakoś to uporządkować.
dzięki z góry za odp.
pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2010 16:10 przez blaskowitz.)

21.02.2010 16:08

Róża Podziękowania od: majq123
Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #13

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


Da się to zrobić i masz to opisane tu wszystko. Można prościej programami, ale musisz być pod ręką cały czas. Wyślij na pw do mnie swój nr. gg a pomogę.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

21.02.2010 20:58

Róża Podziękowania od: blaskowitz, KiziorDZN
Znajdź wszystkie posty użytkownika
stingear
VIP

Liczba postów: 2.295
Post: #14

RE: Windows XP i Windows 7 na jednym komputerze


(11.11.2009 21:02)jarrino napisał(a):  Miałem na jednym dysku wgrany Windows XP a na drugim Windows 7. Komputer przy włączaniu pytał się, który chcę włączyć. Dzisiaj musiałem instalować Windows XP od początku na tym samym dysku co był. Teraz komputer już nie pyta, który system wybiorę tylko startuje od razu Windows XP. Czy można coś z tym zrobić by znów pytał?

Proszę o pomoc.

Jeśli chodzi o instalację dwóch systemów, to zawsze trzeba instalować je w kolejności od najstarszego, do najnowszego, gdyż te starsze nie znają nowych i nie pozwolą na ich uruchomienie i nawet ich nie wykryją. Rozwiązaniem jest włożenie płyty z W7 i włączenie odzyskiwania systemu(ewentualnie naprawa) co pozwoli na przywrócenie poprzedniego stanu, bez utraty ustawień i zainstalowanych aplikacji, a przy okazji odświeży system.

No more Pleace ...

21.02.2010 22:15

Róża Podziękowania od: majq123
Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #15

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


Na początek pobierz i zainstaluj program EasyBCD Za jego pomocą wszystko zrobimy.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

22.02.2010 22:11

Róża Podziękowania od: blaskowitz, KiziorDZN, majq123
Znajdź wszystkie posty użytkownika
blaskowitz
Wdrażany

Liczba postów: 32
Post: #16

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


Ok, zainstalowany. I co dalej?

22.02.2010 22:23

Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #17

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


Skopiuj to co widzisz po uruchomieniu programu tu na forum. Po prostu zaznacz skopiuj a nam wklej.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

22.02.2010 22:24

Róża Podziękowania od: blaskowitz, KiziorDZN
Znajdź wszystkie posty użytkownika
blaskowitz
Wdrażany

Liczba postów: 32
Post: #18

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


(22.02.2010 22:24)slump napisał(a):  Skopiuj to co widzisz po uruchomieniu programu tu na forum. Po prostu zaznacz skopiuj a nam wklej.

Kod:
There is one entry in the Vista Bootloader.
Bootloader Timeout:  30 seconds.
Default OS:  Windows 7

Entry #1

Name:   Windows 7
BCD ID:   {current}
Drive:   C: \
Bootloader Path:   \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:   \Windows

22.02.2010 22:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #19

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


Ok problemem jest to, że masz w bootloaderze tylko jeden system zapisany, zaraz to zmienimy. Podaj na jakim dysku/partycji masz zainstalowany XP a na jakim 7.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

22.02.2010 22:33

Róża Podziękowania od: blaskowitz, KiziorDZN
Znajdź wszystkie posty użytkownika
blaskowitz
Wdrażany

Liczba postów: 32
Post: #20

RE: Windows 7 i drugi Windows na jednym komputerze


Windows 7 na partycji C, a XP na partycji F.

22.02.2010 22:37

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Jeszcze o Win XP i Win 7 na jednym dysku JJaro 1 3.885 01.06.2020 08:42
Ostatni post: eryk93
Problem z instalacją Windows 7 64bit na nowym komputerze wps 1 2.594 18.12.2015 22:38
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 professional x32 i x64 na jednym nośniku mateusz9988 4 1.893 29.11.2015 20:17
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany WIN7 oraz XP - na jednym dysku/jak sformatować a drugi skasować? Tomek111 2 1.836 04.03.2015 19:38
Ostatni post: Tomek111
Instalator może nie działać poprawnie, ponieważ na tym komputerze nie jest dostępna.. Vchemik 1 1.542 22.02.2015 23:49
Ostatni post: thermalfake
2 Windowsy 7 na jednym komputerze arek570 2 1.991 06.12.2014 22:10
Ostatni post: Maxim128
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 8 głosów.