Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Problem z instalacją wersji 64-bit, problem z powrotem do 32-bit.

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #3

RE: Problem z instalacją wersji 64-bit, problem z powrotem do 32-bit.


(26.08.2012 14:45)szwagier0s napisał(a):  Kupiłem niedawno nowy komputer i oryginalną płytką Win7 64-bit Home Premium, do zregenerowanych komputerów.

Jakim cudem ktoś sprzedał system do zregenerowanych komputerów skoro piszesz, że jest nowy (mam na myśli nówkę). Nie ma w tym tekście ani słowa o poprzednim systemie XP lub Vista a przecież do nowego nie opłaca już się kupować tych systemów. Więc z tego wynika, ze używasz systemu niezgodnie z licencją. Żebyś mógł go używać to musisz już posiadać legalny system na tym komputerze i musi być "zregenerowany" tzw refurbished żebyś mógł zakupić taką licencję (jest tańsza od zwykłego oem'a).

Cytat:Oferujemy Państwu system Windows 7 dla komputerów zregenerowanych - jako członek Microsoft Registered Refurbisher (RRP) jesteśmy dystrybutorem na Polskę nowych systemów Windows dla komputerów zregenerowanych.
Zestaw zawiera nowy Sticker (Licencję COA) oraz oryginalny nośnik (płytę instalacyjną). System pozwala na instalację polskiej wersji językowej niezależnie od tego, na jaką wersję językową komputer miał licencje wcześniej. Licencja pozwala na użytkowanie systemu zarówno do zastosowań domowych jak i dla firm. System jest przeznaczony do sprzedaży wyłącznie z używanymi komputerami lub laptopami, nie ma możliwości zakupu oddzielnie samego systemu. Z uwagi na to że naklejka licencyjna jest na stałe naklejona na obudowę komputera i nie ma możliwości jej odklejenia, nie ma również możliwości zwrotu zakupionego oprogramowania. Na komputerze otrzymują Państwo obok starej licencji nową, drugą licencję dla komputerów zregenerowanych.

Cytat:Oddałem po tym komputer do serwisu, gdzie go zakupiłem i zainstalowali mi system. Wszystko fajnie, działa, ale widzę że to wersja 32-bit, więc łapie mi tylko 3,25 GB ram-u. Po paru dniach na tym komputerze (dzisiaj) stwierdziłem, że pozostały ram będzie potrzebny, więc muszę zainstalować wersję 64-bit.

To zależy ile faktycznie masz zainstalowanej pamięci RAM. Każda wersja nieważne czy x86 czy x64 musi sobie zostawić pewną część na zasoby sprzętowe. Przy 4GB jest to przeważnie 3.25GB przy 8GB jest to coś około 7.1GB. Nie sądzę, żeby w serwisie nie wiedzieli, że przy więcej jak 4GB sugeruje się użytkowanie systemu 64 bitowego. Nie wiadomo także na jakim kluczu postawili ten system.

kamilx94

To niestety nie tego typu problem. Trzeba czytać uważnie co pisze autor. Poza tym w sieci nie ma legalnej polskiej wersji obrazu (oprócz msdna i technet ale potem jest problem z kluczami bo to całkiem inna historia) - są to nieutoryzowane wstawki więc MS ma prawo do żądania ich usunięcia.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2012 15:57 przez thermalfake.)

26.08.2012 15:46

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z instalacją wersji 64-bit, problem z powrotem do 32-bit. - thermalfake - 26.08.2012 15:46
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
WIN7 - Problem z instalacją programów yellowp 3 3.358 28.04.2021 19:29
Ostatni post: LadyInBlue
Instalacja Windows 7 problem z partycja kabzonekbc 11 4.053 07.04.2017 17:57
Ostatni post: lonialomax
problem z instalacja Windowsa bluescreen bartek07klapa 1 2.339 16.03.2017 21:23
Ostatni post: thermalfake
Problem z instalacją systemu Win 7 LENOVO Y700 johnpham 1 1.994 16.03.2017 20:27
Ostatni post: thermalfake
Problem z instalacją 7 na laptopie z 10 archall 1 2.022 04.03.2017 10:02
Ostatni post: thermalfake
Problem z instalacja Windows 7 na lapku z win 8 adriano291 3 4.500 03.03.2017 16:49
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.