Odpowiedz

Windows 7 na MSI Wind U100

 
sirmantra
Młodszy user systemu

Liczba postów: 75
Post: #1

Windows 7 na MSI Wind U100


Msi Wind U100 - Atom N270 @ 1.6Ghz, 1.5GB RAM - Windows 7 7229 32bit

Po kilku namowach innych forumowiczów, zgodziłem się zainstalować W7 na moim NetBooku Msi Wind U100.
Czas instalacji na pewno się wydłużył z 18 minut na moim stacjonarnym do ok 48 minutek Uśmiechnięty. Uruchamia się w ok 53 sekundy. Bateria a raczej czas pracy na niej wzrósł o jakieś 20% z jakieś 3.5h do 4.5h.

Subiektywnie oceniając zauważyłem poprawę kolorów oraz jakość wyświetlanego obrazu (pewnie to poprzez o wiele nowsze i bardziej dopracowane sterowniki niż na XP - nie sprawdzałem niestety jak rzeczy się mają na Viscie, gdyż jakoś łezka mi się w oku kręciła gdy miałem ją postawić na lapiku).

Zajęta pamięć po starcie waha się pomiędzy 453MB a 493MB, w XP było to nieco ponad 300 ale nie będę porównywać neandertalczyka do homo sapiens, równie dobrze mógłbym porównać IE4 który po starcie używał jedyne 1.5MB RAM a obecną 8.

Najmilszą niespodzianką okazała się obsługa Aero (na Intel GMA945) i innych 'bajerów', jakoś nie podoba mi się to typowe W7 Basic w/o Aero i chyba to mnie najbardziej zniechęcało do jego instalacji (jednak zawsze lepsze niż Luna z XP).

Najdziwniejsza rzecz to fakt, że na czymś takim jestem w stanie oglądać w HD (niestety nie całe filmy jednak np. seriale trailery działają). Sam nie wiem w jaki to sposób, czemu XP który mniej pamięci zużywał tego nie potrafił (a może nie sprawdzałem Smutny może nie pamiętam).

W każdym razie jeśli ktoś kiedykolwiek się zastanawiał na instalacją W7 na NetBooku, z miłą chęcią doradzam.
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 29.10.2009 21:24 przez Admin:

Przeniosłem do odpowiedniego działu, tytuł zmieniono

29.10.2009 21:06

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows 7 na MSI Wind U100 - sirmantra - 29.10.2009 21:06
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.