Wątek zamknięty

Monitor który zastąpi dobrego CRT za małe pieniądze

 
Orochimaru
Wdrażany
Liczba postów: 25
Post: #1

Monitor który zastąpi dobrego CRT za małe pieniądze


Od kilku dni przeglądam internet i czytam o monitorach.
Jako, że nie lubię kupować taniego bublowatego sprzętu mam niemały problem.
Żyjąc na własny rachunek człowiek dostrzega że czasem tani nie oznacza zły Zadowolony A niekiedy tani staje się konieczny.
Otóż monitor który spełniałby moje wymagania to jakiś high-endowy sprzęt za około 3500 zł.
Na chwilę obecną nie mam nawet takiej kwoty na komputer -który kupie najwcześniej za 2-3 lata.
Stąd miałem dylemat - czy kupić tani sprzęt na teraz i wydać mniej czy może wstrzymać się i kupić sprzęt później.
Zadecydowałem, że jeśli to co od was usłyszę mnie przekona zdecyduję się na jakiś tani monitorek który będzie "niezły".
Dodam że orientacyjnie chcę na monitor przeznaczyć 500 zł. Główne zastosowanie to pisanie, filmy i jak czas pozwoli(obyZacieszacz) gry- rpg i strategie. Zdaję sobie sprawę że za tą cenę nie kupię nic na matrycy IPS a jedynie TN- czy to naprawdę taka różnica?
Mój obecny monitor z którego w dalszym ciągu korzystam to- i którego nie wyrzucę choćby nie wiem co Zadowolony- 17' Samsung SyncMaster 753DF. Monitorek dość fajny - przede wszystkim crt z płaskim ekranem. Dużą zaletą tego sprzętu jest to, że oglądajac na nim film mogę być w dowolnym punkcie mojego pokoju i obraz jest zawsze taki sam.
Stąd chciałbym by nowy monitorek choćby minimalnie spełniał podobny warunek.
Mam laptopa z matrycą o podświetleniu LED i nieco irytuje mnie to że wystarczy bym nieco zmienił pozycje przy ekranie a już muszę poprawiać jego kont by poprawić wrażenia z korzystania. Chciałbym uniknąć podobnego efektu w przypadku monitora.
Co więcej?
monitor byłby podpięty pod starego kompa- 2ghz atlon (1 rdzeń), 1gb ramu i jakiś tam radeon 128 mb. lub pod lapka z dwurdzeniowym athlonem , 4gb ramu i radkiem 512 mb . Czy stacjonarny uciągnie np 22' lcd?

Przeczesując internet(także anglosaski) moją uwagę przyciągnał jeden model monitora:
Benq G2222HDL - nie widziałem go "na żywo" ale posiadanie rozdzielczości fullHD oraz złącza Dvi(na przyszłość ponoć przydatne) zdaje się być plusem tego modelu.
Zaś jeśli chodzi o LED to nie odczuwam wielkiego zmęczenia oczu na laptopie gdy jasno świeci więc zakładam, że i w przypadku monitora było by podobnie.
Reasumując proszę o:
1. Radę w doborze takiego monitora który zastąpi mojego CRT w sposób możliwie najlepszy.
2. Propozycje innych modeli monitorów, wartych uwagi.

Gdy nasuną mi się jakieś pytania to napiszę osobnego posta, za odpowiedzi z góry dziękuję.

01.01.2011 18:00

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Monitor który zastąpi dobrego CRT za małe pieniądze - Orochimaru - 01.01.2011 18:00
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Czarny ekran przy włączaniu laptopa, który po krótkim czasie od włączenia się wył Gabriel2 3 1.285 03.06.2019 07:25
Ostatni post: Gabriel2
Problem z połączeniem komputer > monitor Krystian4465 2 1.352 24.12.2016 05:52
Ostatni post: Krystian4465
2 Monitor nie wyświetla obrazu po zaktalizowaniu sterownika karty graficznej cienoj 4 1.998 10.06.2016 06:52
Ostatni post: cienoj
Który procesor wybrać ? whatever 3 1.544 12.05.2016 12:21
Ostatni post: irocket
Czy w tym zestawie monitor bedzie funkcjonowal? nexomes2388 5 1.585 17.08.2015 19:53
Ostatni post: nexomes2388
Pomoc w znalezieniu dobrego dysku zewnętrznego pankracy1991 23 4.639 24.05.2015 22:36
Ostatni post: pankracy1991
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.