Odpowiedz

Rozszerzanie rzeczywistości ze szkłami kontaktowymi iOptik

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Information 

Rozszerzanie rzeczywistości ze szkłami kontaktowymi iOptik


Jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość, na językach jest tylko jeden produkt: Google Glass. Ale dla tych, którzy nie chcą uchodzić za „glassholes”, jak wdzięcznie określani są użytkownicy gadżetu Google, pojawia się alternatywa.
Rozszerzanie rzeczywistości ze szkłami kontaktowymi iOptik
Amerykańska Innovega zamierza zaprezentować na zaczynających się jutro targach CES w pełni funkcjonalne soczewki kontaktowe iOptik. O firmie usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2012 r., kiedy podpisała z agencją DARPA kontrakt na projekt soczewek, które można użyć na polu bitwy. Jednak na armii się nie skończyło i Innovega postanowiła dotrzeć z produktem na masowy rynek.

Przygotujcie się na rozczarowanie: rozwiązanie nie eliminuje konieczności noszenia okularów. Jeśli liczyliście na bardziej dyskretną technologię niż Google Glass, nic z tego. System jest nieco inny: soczewki spełniają tam funkcję mikro-wyświetlacza, na który obraz rzucają okulary. Jakie są korzyści? Zgodnie z zapewnieniami producenta, rozwiązanie pozwala jednocześnie skupić wzrok na obiektach znajdujących się tuż przed naszymi oczami i tych znajdujących się w oddali. To inne podejście niż w przypadku okularów Google, tworzących iluzję obiektu znajdującego się w oddali, żeby nie utrudniać użytkownikom widzenia.



Jak to działa? W soczewkach znajdują się mikroskopijne elementy, pozwalające właścicielowi skupiać wzrok na znajdujących się blisko obiektach. Światło z okularów przechodzi przez środek źrenicy, umożliwiając widzenie w sposób naturalny dla ludzkiego wzroku, dzięki wyświetlaniu obrazu na siatkówce. Jednocześnie obraz realnego świata dociera do oka w klasyczny sposób. Przez to na siatkówce tworzą się dwa oddzielne obrazy, zlewające się w jeden.

Na razie Innovega oczekuje na zatwierdzenie produktu przez amerykańską Agencję Żywności i Leków. Są szanse, że gadżet trafi do sprzedaży pod koniec tego albo na początku przyszłego roku. Póki co, producent prowadzi rozmowy z potencjanymi partnerami, gotowymi pomóc wprowadzić soczewki na rynek. "Rozmawialiśmy z nimi wszystkimi - od Oakleys po Lenovo i Electronic Arts. Jedni widzą w nich elektroniczne okulary przeciwsłoneczne, inni następcę tabletów" - opowiada szef firmy Stephen Wiley. Ale czy ludzie rzucą się na wynalazek, który każe im nosić nie tylko same okulary, ale jeszcze szkła kontaktowe? Z konsumenckiego punktu widzenia korzyści nie są aż tak wielkie, żeby komplikować sobie życie.

Za: techPejcy.pl

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

07.01.2014 15:31

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Jak dostosowano Androida do wirtualnej rzeczywistości? Portator 0 953 20.05.2016 04:23
Ostatni post: Portator
News Wiadomości w wirtualnej rzeczywistości Portator 0 898 20.02.2016 06:48
Ostatni post: Portator
News Go(o)gle rzeczywistości wirtualnej Portator 0 884 09.02.2016 06:39
Ostatni post: Portator
Windows 8: miało być mniej crapware, a jak jest w rzeczywistości? Portator 0 853 28.11.2012 15:29
Ostatni post: Portator
Polska firma wyznacza trendy w wirtualnej rzeczywistości Portator 0 806 16.10.2012 06:14
Ostatni post: Portator
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.