Wątek zamknięty

Tryb drzewa | Tryb normalny |
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Rozwiązany] Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.

 
Adix9
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #1

Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Witam, otóż czytałem wiele tematów na temat tego problemu , wiem że ten problem nie ma raczej unowersalnych rozwiązań więc proszę o pomoc. Explorer po prosu przestaje działać i wyłącza się za każdym razem , próbowałem już wszystkiego , explorer wyłącza się też podczas używania trybu awaryjnego , robiłem skan w cmd komendą Sfc /scannow , wykrywa uszkodzone pliki ale nie może ich naprawić. Rozumiem że mam wstawić skan olt tak?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2016 21:00 przez Adix9.)

23.01.2016 16:22

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.581
Post: #2

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Cytat:Rozumiem że mam wstawić skan olt tak?

Oczywista oczywistość. Nie wiem na co czekasz.
Ponadto proszę zajrzeć i wykonać logi
http://windows7forum.pl/frst-farbar-reco...ki-42514-t
W ostateczności instalacja naprawcza z zachowaniem danych (opcja uaktualnienia) może pomóc pod warunkiem iż system będzie czysty od infekcji.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

24.01.2016 23:19

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adix9
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #3

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Logi OLT:
http://wklej.to/zT7Ej - OLT

http://wklej.to/6n4ia - Extras

Logi FRST:
http://wklej.to/6yXhC - Addition

http://wklej.to/1aC40 - FRST

http://wklej.to/K0kN4 - Shortcut
Nie chce być nieuprzejmy ale czy sprawa posuwa się do przodu?

26.01.2016 11:03

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Illidan
Ekspert

Liczba postów: 1.024
Post: #4

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Posuwa...już analizuję Ci logi...

Stara Java do aktualizacji:
Java 7 Update 45
Problem ze sterownikami:
Kod:
==================== Wadliwe urządzenia w Menedżerze urządzeń =============

Name:  Kontroler PCMCIA VLSI zgodny z PCIC, z rozszerzeniami ELC
Description:  Kontroler PCMCIA VLSI zgodny z PCIC, z rozszerzeniami ELC
Class Guid:  {4d36e977-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Manufacturer:  VLSI
Service:  pcmcia
Problem:  :  This device cannot start. (Code10)
Resolution:  Device failed to start. Click "Update Driver" to update the drivers for this device.
On the "General Properties" tab of the device, click "Troubleshoot" to start the troubleshooting wizard.

Name:  Kontroler hosta SD zgodny ze standardem SDA
Description:  Kontroler hosta SD zgodny ze standardem SDA
Class Guid:  {a0a588a4-c46f-4b37-b7ea-c82fe89870c6}
Manufacturer:  Ricoh
Service:  sdbus
Problem:  :  This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)
Resolution:  Update the driver
Uaktualnij wszystkie sterowniki w systemie:
http://forum.komputerswiat.pl/topic/2058...imdrivers/
Uaktualnij lub odinstaluj soft od Asus,bo to coś od nich powoduje problem z Explorerem:
Kod:
Error:  (01/25/2016 06: 01: 37 PM) (Source:  Application Error) (EventID:  1000) (User:  )
Description:  Nazwa aplikacji powodującej błąd:  explorer.exe, wersja:  6.1.7601.17567, sygnatura czasowa:  0x4d672ee4
Nazwa modułu powodującego błąd:  ASUSWSShellExt64.dll, wersja:  1.1.0.27, sygnatura czasowa:  0x4c7f631d
Kod wyjątku:  0xc0000005
Przesunięcie błędu:  0x00000000000051da
Identyfikator procesu powodującego błąd:  0x%9
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd:  0xexplorer.exe0
Ścieżka aplikacji powodującej błąd:  explorer.exe1
Ścieżka modułu powodującego błąd:  explorer.exe2
Identyfikator raportu:  explorer.exe3

Error:  (01/25/2016 06: 01: 19 PM) (Source:  Application Error) (EventID:  1000) (User:  )
Description:  Nazwa aplikacji powodującej błąd:  explorer.exe, wersja:  6.1.7601.17567, sygnatura czasowa:  0x4d672ee4
Nazwa modułu powodującego błąd:  ntdll.dll, wersja:  6.1.7601.19110, sygnatura czasowa:  0x568429e5
Kod wyjątku:  0xc0000005
Przesunięcie błędu:  0x0000000000025e95
Identyfikator procesu powodującego błąd:  0xd70
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd:  0xexplorer.exe0
Ścieżka aplikacji powodującej błąd:  explorer.exe1
Ścieżka modułu powodującego błąd:  explorer.exe2
Identyfikator raportu:  explorer.exe3
To chyba apka "ASUS WebStorage software".


Otwórz notatnik w systemie i wklej do niego:
Kod:
HKU\S-1-5-21-1104871889-1475141884-2210774068-1001\...\Run:  [AdobeBridge] => [X]
SearchScopes:  HKU\S-1-5-21-1104871889-1475141884-2210774068-1001 -> {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL =
EmptyTemp:
Zapisz notatnik jako "fixlist',umieść obok "FRST",uruchom "FRST" a w nim opcje "Fix".Po czyszczeniu i restarcie kompa otrzymasz raport z czyszczenia "fixlog",pokaż go na forum. Kosmetyka drobna tylko,tak poza tym to system czysty,przeskanuj go jeszcze "MBAM".


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2016 17:39 przez Illidan.)

30.01.2016 17:04

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adix9
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #5

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Java zaktualizowana. Usunąłem Asus WebStorage i zainstalowałem wszystkie sterowniki przez Slim Drivers. Skan już nie wykrywa żadnych wadliwych sterowników. Skan MalwareBytes też przeprowadziłem i zneutralizowałem zagrożenia. Tutaj link do Fixlog :

http://wklej.to/Je35a


Jak na razie błąd się nie pojawia i Explorer śmiga ale jeszcze go sprawdzam.

31.01.2016 15:35

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Illidan
Ekspert

Liczba postów: 1.024
Post: #6

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Ok,testuj,bedzie dobrze to posprzątamy tylko narzędzia i kończymy.


31.01.2016 17:38

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adix9
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #7

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Wszystko działa. Coś jeszcze trzeba zrobić?

04.02.2016 20:13

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Illidan
Ekspert

Liczba postów: 1.024
Post: #8

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Ok,cieszę się że wszystko ładnie działa.To kończymy,usuniemy jeszcze niepotrzebne już narzędzia i ich kwarantanne.
Uruchom "OTL" w nim opcja "Sprzątanie",usunie to ten program wraz z jego kwarantanną.
"FRST" usuń z dysku na piechotę do kosza i jego kwarantannę z miejsca :
C:\\FRST
To wszystko.Pozdrawiam.


04.02.2016 20:39

Róża Podziękowania od: Adix9
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adix9
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #9

RE: Explorer.exe przestał działać. Niekompatybilne lub zepsute pliki systemowe.


Dzięki , temat do zamknięcia.

05.02.2016 11:48

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ikony systemowe i inne - calkowity brak pawlacco13 0 394 01.03.2019 11:36
Ostatni post: pawlacco13
Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe Bossikowy 7 2.193 24.01.2017 08:48
Ostatni post: Bossikowy
Problem z Internetem/Dziwne pliki po instalacji Windows AntrixPL 8 970 18.01.2017 12:13
Ostatni post: AntrixPL
Rozwiązany Ustawienie Windows dla programu bez instalacji, tak aby znajdywał pliki exe PiMac 2 732 25.11.2016 08:19
Ostatni post: PiMac
Sterownik ekranu AMD driver przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Czarny ekran motylski 6 1.995 23.09.2016 13:06
Ostatni post: motylski
Dźwięki systemowe zbyt ciche w Windows 7 mateuszplex 1 812 19.09.2016 21:28
Ostatni post: sojer
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook