Odpowiedz

Tryb drzewa | Tryb normalny |
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[News] Spotify chce być Wielkim Bratem lub… po prostu lepszą usługą

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1

Spotify chce być Wielkim Bratem lub… po prostu lepszą usługą


Wraz z ostatnią aktualizacją Spotify, zmian doczekała się także polityka prywatności usługi. Z nowymi warunkami można zapoznać się na oficjalnej stronie Spotify. Trudno jednak zakładać, aby choćby znikoma część użytkowników zdecydowała się na lekturę. Okazuje się jednak, że nowej polityce warto się przyjrzeć, z powodu kilku kontrowersyjnych zapisów.

Nowa polityka została wzbogacona o warunki, które mogą wzbudzić zastrzeżenia osób troszczących się o prywatność i bezpieczeństwo swoich danych. Dotyczy to na przykład automatycznego udzielenia pozwolenia na dostęp do „wrażliwych” informacji. Poprzez akceptację nowej polityki prywatności, użytkownik wyraża między innymi zgodę na to, aby do dyspozycji Spotify była lista kontaktów czy pliki multimedialne przechowywane w pamięci urządzenia.
Spotify chce być Wielkim Bratem lub… po prostu lepszą usługą
Kolejne kontrowersje wzbudza kwestia dostępu do danych z modułu GPS. Od teraz Spotify będzie mogło je zbierać, a dotyczy to także informacji z modułu Wi-Fi czy Bluetooth. Inne przykłady dotyczą między innymi zwiększonych uprawnień w dostępie do danych z Facebooka. Według zapisu w polityce prywatności, dotyczy to przede wszystkim treści, które użytkownik polubi. W związku z krytyką, jaka nastała po opublikowaniu nowych zapisów, przedstawiciele Spotify zdecydowali się skomentować sytuację. Redakcja serwisu gizmodo.com otrzymała od rzecznika firmy maila:

Spotify bezustannie rozwija swoją usługę, aby dostarczać swoim użytkownikom najlepsze wrażenia. Oznacza to także dostarczanie trafnych rekomendacji na każdą okazję i pomaganie użytkownikom bawić się, odkrywać i dzielić się większą ilością muzyki, niż kiedykolwiek wcześniej. Dostęp do danych po prostu pomaga nam ulepszyć i dostosować [usługę] do naszych użytkowników.

Choć na pierwszy rzut oka te informacje mogą budzić poważne zastrzeżenia, to biorąc pod uwagę najnowsze funkcje, które w ostatnim czasie udostępniło Spotify, cała historia staje się bardziej przejrzysta. Przykładem zastosowania danych o użytkowniku może być opisywana już przez nas funkcja Odkryj w tym tygodniu, która dzięki dostępowi do polubień na Faceboku może stać się jeszcze skuteczniejsza. Z kolei dane geolokalizacyjne będą umożliwiały dostosowywanie liczby uderzeń na minutę w utworze do tempa biegu, co oferuje Spotify Running, która wkróce ma zawitać na Androida.

Za: dobreprogramy.pl

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

22.08.2015 05:06

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News UE popiera i promuje Ubera, ale w Brukseli usługa została zablokowana Portator 0 507 03.06.2016 04:51
Ostatni post: Portator
News Windows-jako-Usługa – czyli aktualizacje i uaktualnienia Windowsa 10 przez całą wiecz Portator 0 473 26.05.2016 05:26
Ostatni post: Portator
News YouTube jako usługa telewizyjna? Portator 0 429 06.05.2016 04:22
Ostatni post: Portator
News Skandal wokół Baidu. Chińczycy tęsknią za Dobrym Wielkim Bratem – Google Portator 0 396 15.01.2016 06:31
Ostatni post: Portator
News YouTube Music już oficjalnie - kolejna usługa budząca pewne wątpliwości Portator 0 442 14.11.2015 06:35
Ostatni post: Portator
News Usługa telewizyjna Apple dopiero w przyszłym roku Portator 0 421 19.08.2015 05:04
Ostatni post: Portator
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook