Wątek zamknięty

Windows 7 Home Premium na HP Pavilion dv6

 
mruk
Młodszy user systemu
Liczba postów: 54
Post: #8

RE: Windows 7 Home Premium na HP Pavilion dv6


Witam,
thermalfake napisał(a):
Cytat:Od Visty wzwyż używa się nośników DVD a nie CD.
Co do nośnika, to mogłem napisać "krążek" i wiadomo by było o co chodzi ;-) No chyba że ktoś się nie zna, i nie jest w temacie.
Tak więc HP nie dało mi nośnika
Cytat:Nikt już w wersjach dla segmentu domowego nie daje nośnika. To jest wewnętrzne ustalenie producentów i Microsoft. Ty dostajesz oprogramowanie na ukrytej partycji recovery do ewentualnego wykonania dodatkowej kopii na nośniku przy pomocy fabrycznego oprogramowania.
Nie wiem jak to teraz z W7, ale kolega jak kupował W7 ale innego producenta laptop to taki nośnik otrzymał.
Cytat:W HP taki zestaw można wykonać tylko jednokrotnie.
Nie jest prawdą to co piszesz ponieważ ja już kilka razy tworzyłem płytki recovery na swoim HP.
Cytat:Tutaj sprawa jest prosta. Microsoft nie jest żadną stroną ponieważ odsprzedaje licencje hurtowo w niższej cenie producentom sprzętu. To oni stają się System Builderami w rozumieniu udzielonej licencji i to do nich należy kierować wszelkie pytania. Te systemy są modyfikowane, dostarczane z masą bloatware'u, sterowników tak aby moć przywrócić poprawnie system itp. MS zostawił tylko numer klucza na certyfikacie COA do aktywacji z zewnętrznego nośnika jako dowód legalnej licencji ponieważ to co jest preinstalowane używa kluczy zbiorczych SLP (są nawet ogólnodostępne w sieci) do aktywacji lokalnej.
Czyli sprawa rozwiązana. Jeżeli co coś się sypnie to HP "powie ci" masz partycję recowery i tam jest wszystko. Jednak podczas odtwarzania nadpisze ona wszystkie dane które wcześniej zostały zapisane na dysku. Smutny

Cytat:Piszesz zwyczajnie nieprawdę. Nie ma przypisanego klucza do konkretnego nośnika, to paranoja.
Tysiące razy klucz spod laptopa (nie SLP) został przyjęty do nośnika licencji retail potocznie zwyczajowo nazywanej oem (tzw sklepowy oem) czy też licencji box.
I znowu tu chyba o czymś innym piszesz. Znam z doświadczenia sprawę gdzie zostały zakupione komputery stacjonarne sztuk dwa w tym samym czasie, ale w różnych sklepach. Z zainstalowanym systemem czyli OEM oraz dostarczonym nośnikiem DVD jak wolisz. Ja używam pojęcia krążek bo wiadomo o co chodzi. Przez pewien czas był spokój, jednakże po jakimś czasie jeden komputer się wysypał i postanowiliśmy wgrać W7, ale z nosnika tamtego komputera celem sprawdzenia zabezpieczeń dla w/w systemu. Niestety efekt był taki że ... podaj właściwy klucz.

Cytat:Klucze z programu MSDN pasują do nośników ściąganych z tego programu,
Nie wiem czy wiesz, ale oprogramowania z kluczami MSDN mozna uzywać tylko podczas zajęć na studiach. Przykład studiujesz jakiś kierunek na Politechnice i chcąc korzystać z W7 czy innego oprogramowania Microsoftu korzystasz z w/w typu licencji. Po skończeniu studiów nie wolno ci używać tego oprogramowania.
Inną rzeczą jest też to że po wgraniu licencji z MSDN na dany sprzęt i zmianie konfiguracji np. dodaniu pamięci lub wymianie karty graficznej system trzeba postawić na nowo.
Cytat:Samych typów licencjonowania dla win7 jest chyba z 8.
Jest tyle bo tyle jest odmian W7
Cytat:Propozycja jest taka abyś ściągnął obraz z digital river ponieważ (link odnajdziesz w google) to jest oficjalne źródło MS. Nie ma tam polskiej wstawki ale jak najbardziej do sprawdzenia klucza możesz zrzucić.
Czego się dowiem, że mam W7 home 64 ?
Cytat:Ostatnio MS opublikował witrynę gdzie podając klucz produktu zidentyfikuje wersję oraz język i można pobrać obraz lub płytę naprawczą. Niestety nie działa to z kluczami licencji preinstalowanych.
Czyli do niczego konkretnego mi się też nie przyda, skoro nie zadziała z kluczami preinstalowanymi.

Cytat:Stwarzasz sobie problemy. Są kieszenie usb na napędy, są mostki na usb do wpinania dysków i napędów - nie kosztuje to majątku. Obrazy livecd spokojnie można robić na penach. Twój pavilion dv6 nie jest zabytkiem więc na 100% ma możliwość bootu z usb. I nie trzeba tego ustawiać w biosie. Po starcie klawiszem funkcyjnym (będzie opiane to przy rozruchu) dostać się do tzw Boot Menu i z rozpoznanego pena wykonać boot.
Nie stwarzam problemu bo wiem jak wyglada mój bios i jakie ma opcje do bootowania systemu. Poza tym dlaczego mam wydawać dodatkowo pieniądze.
Założenie jest takie, aby do obecnego laptopa wstawić nowy duży dysk jako systemowy a nie go dopiąć i traktować jako drugi gdzie system działa na tym mniejszym fabrycznym dysku 640GB z pozbyciem się stacji Blue-Ray.
Cytat:Nikt nie każe Ci używać krążka z hologramem a jedynie kopii ksero z legalnego źródła - od kogoś kto fizycznie posiada taki nośnik (nie recovery). Taką odpowiedź usłyszysz także na infolinii MS. Może to być nawet osoba która wykona obraz iso z oryginału i udostępni tylko Tobie link do pobrania. Karalne są wstawki np na torrentach gdzie udostępnia się obrazy postronnym osobom nierzadko z kluczami i crackami. Oni nie są właścicielami oprogramowania jako tworu intelektualnego więc takich rzeczy robić nie mogą.
Tak czy siak i tak muszę posiadać W7 na DVD (krążku).[/quote]Tak więc widzisz że nie ma możliwości otrzymania nośnika od HP. W przeciwieństwie do Toshiby. Temat przewijał się swego czasu na forum.

STOP Piratom komputerowym

02.03.2015 09:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 7 Home Premium na HP Pavilion dv6 - mruk - 02.03.2015 09:16
RE: Windows 7 Home Premium na HP Pavilion dv6 - Meksyk1968 - 31.03.2015, 13:12
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 Home Premium Kopia zapasowa Mateusz118 1 2.973 20.12.2017 02:39
Ostatni post: Illidan
Windows 7 HOME PREMIUM Problem smoff97 1 2.168 16.01.2017 11:06
Ostatni post: Bossikowy
Format Komputera Windows 7 Home Premium bez płytki Chrupczasty 3 3.290 31.07.2016 12:40
Ostatni post: thermalfake
Formatowanie systemu skąd pobrać Win 7 Home Premium? freeit 8 6.614 19.07.2016 20:22
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 Home Premium, po formatowaniu nie działa Windows Update Przemo3468 4 3.576 10.07.2016 20:00
Ostatni post: Przemo3468
Windows 7 Home Premium SP1 64bit - Gdzie pobrać za darmo ? Pashiner 2 3.931 07.05.2016 21:34
Ostatni post: irocket
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.