Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Windows 7 home prem oa for asus - nie moge zrobić reinstalacji systemu

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #11

RE: Windows 7 home prem oa for asus - nie moge zrobić reinstalacji systemu


(07.12.2014 14:48)ressiber napisał(a):  4. Wszedłem na stronę producenta aby sprawdzić jak się przywraca system.

Tak jest dla dedykowanej ósemki z backtrackerem. Jakbyś wszedł do działu z instrukcjami to jest po polski instrukcja użytkownika o w niej jest dział poświęcony zarówno przywracaniu jak i tworzeniu nośników przywracania. Ostrzegam tylko iż nie musi to być z każdą konfiguracją tego modelu.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/UX21...l_Z104.zip

Cytat:5. Próbowałem to zrobić ale po kilku próbach nie dało się. Okazało się że laptop ma dysk SSD 64 GB i jest na nim partycja 1 z systemem. Nie ma na dysku innych partycji sprawdzałem to w jakimś menadżerze systemu. Partycja systemowa ma 59 GB. Tak jest od kiedy go kupiłem, nic z tym nie robiłem.

Nie musi być ukrytej partycji. Fabryczny obraz mógł być w jakimś folderze. Na tak małym dysku stawianie ponad 20GB ukrytej serwisowej partycji było by bezsensem więc nie widzę przeciwwskazań aby wypalenie płyt szło tą drogą.

Cytat:6. Z laptopem nie było też żadnej płyty. Byłem pytać się sprzedawcy to mnie zbył „jak nie było to pewnie nie dali”

A co miał dać ? Sprzedał pełnoprawny produkt. To w interesie użytkownika jest wykonać sobie kopię nośników przywracania. W taki cyfrowy sposób teraz każdy producent dostarcza preinstalowane oprogramowanie. Wyjątkami są tylko serie biznesowe u niektórych producentów.
W asusach już na początku pojawia się monit o wykonaniu nośników przez Asus AI Recvovery Burner. Tu akurat to zostało zignorowane.

Cytat:8. Na stronie Asusa czy Microsoftu nie mogłem nic znaleźć.

A co tam miałeś znaleźć ? Obrazy płyt gotowe ?
Na stronie producenta masz informację do kontaktu w sprawie zamawiania odpłatnego nośników recovery. Microsoft odsprzedaje licencje hurtowo producentom sprzętu i na nich ciąży ewentualny support.

Cytat:9. W kilku poradach było jak zainstalować system i gdzie go pobrać np. chomik itd.
10. To robiłem tak jak pisali i nic nie działało.

Sami pseudofachowcy od instalowania windowsów. O nielegalnych źródłach już nie wspominam.

Cytat:11. Mam drugi komputer acer i tam mam Windows 7 home (ale kupiony oddzielnie i mogę tam go instalować bez problemów)
12. Mam oryginalną płytę z oryginalnym systemem (od acera) ale home i ta tez nie działa z moim kluczem od asusa.

Czy płyta ma nadrukowany napis dla komputerów/laptopów marki Acer. Nie ważne, że jest kupione oddzielnie. Może to być dedykowany system operacyjny do konkretnej marki - wtedy kosztuje tez mniej niż normalny oem/box. Jeżeli tak to logiczne iż takiego systemu nie przeniesiesz.

Cytat:14. To co mam zrobić ? Gdzie mogę pobrać obraz do mojego komputera ? Gdzie można dostać taki nośnik z systemem który będzie działał z kluczem z naklejki ?

Już napisałem. Nie będę podawał linków do nielegalnego oprogramowania. MS udostępnia obrazy tylko w programach subskrypcji (to są inne zapisy licencyjne) i czyste obrazy Win 7 na digital river - nie ma tam polskich wersji.

Zainstalować sobie możesz z wersji sklepowej oem'a. Nie mów, że nikt takich wersji nie kupuje do swoich składaków.
Czasem na serwisie można zdobyć taki nośnik jak się ładnie poprosi.

RE: Windows 7 home prem oa for asus - nie moge zrobić reinstalacji systemu


Cytat:15. Jak mam pożyczyć taki nośnik ja z nowymi komputerami nie ma płyt z systemem ? A jak jest partycja recovery to ma już na stałe przypisany inny klucz. I tak nie wgram go do mojego (to mi powiedzieli w sklepie)

Kto powiedział, że masz pożyczać recovery. Masz pożyczyć czysty OEM - o tym napisałem. Dla was W7 to tylko W7 a dla mnie to są różne rodzaje kanału dystrybucji i licencjonowania nie zazębiające się. Jeżeli masz recovery to logicznym jest iż jego zasady licencjonowania nie pozwalają na użycie na innym sprzęcie niepochodzącym od producenta do którego recovery jest przypisane.

Cytat:16. Ten system to jednorazówka ? Aż mi się nie chce wierzyć mam zainstalowany legalny system z legalną naklejką i żeby nie szło go przeinstalować na nowo. Nie idzie zrobić takiego nośnika ani pobrać jego kopi ?

Po to jest certyfikat COA na spodzie aby stwierdzić legalność oprogramowania i móc zainstalować czysty niebrandowany system z tego klucza. O pobieraniu już napisałem z czym się wiąże. Nośniki wykonujemy dedykowanym oprogramowaniem Asusa dołączonym do systemu - AI Recovery Burner.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

07.12.2014 15:49

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 7 home prem oa for asus - nie moge zrobić reinstalacji systemu - thermalfake - 07.12.2014 15:49
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ciągle nie mogę zaktualizować Windows 7! Artx 3 2.057 29.04.2020 21:40
Ostatni post: LadyInBlue
Windows 7 Home Premium Kopia zapasowa Mateusz118 1 2.978 20.12.2017 02:39
Ostatni post: Illidan
nie pamietam hasła do Windows 7 OEM - ASUS Eee 1201HA chcę przeinstalować widowsa bigrw 5 2.138 11.02.2017 21:06
Ostatni post: lukasz220
Windows 7 HOME PREMIUM Problem smoff97 1 2.169 16.01.2017 11:06
Ostatni post: Bossikowy
Rozwiązany Problem z windows update po reinstalacji systemu Gabriel2 2 2.861 16.10.2016 19:15
Ostatni post: Gabriel2
Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. Rostov 5 1.774 29.08.2016 22:19
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.