Wątek zamknięty

problem z dostepem do dysku C

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #5

RE: problem z dostepem do dysku C


ACL-ki to są listy kontrolne które mają za zadanie przetrzymywanie informacji o tym kto lub co i na jakich zasadach ma uprawnienia do obiektu (pliku/folderu). To jest cecha systemu plikowego NTFS. To jest ogólno przyjęta nazwa i odnosi się do różnych dziedzin w IT.
Dlatego też zanim zaczniesz się bawić w zmiany zabezpieczeń zrób sobie wspomnianą kopię bo potem można już całkiem nie powrócić.

Cytat:Dalej jednak jasnosci nie mam. Na poczatku dodalem 2 konta, lacznie byly 3 konta, usunalem 2 ktore stworzylem, bo wiem ze ja to administartor. Wiec jednym z tych kont usunietych bylo konto najwazniejsze?, i windows udzielil zgody na to?, to troche mi nie pasuje.

Hierarchia kont od najwyższego
- wbudowane konto administratora domyślnie wyłączone i chwała za to ms-owi
- konto administracyjne (należy do grupy administratorzy) - może być ich więcej niż jedno
- konto standardowego użytkownika

Oczywiście są jeszcze dodatkowe typy ale przeciętnemu użytkownikowi do wiadomości to wystarczy.
Nie ma czegoś takiego iż jedno z kont zwykłego usera jest ważniejsze. System zadziałał poprawnie zgodnie z uprawnieniami jakie ma konto administracyjne. Sam system nie wydaje na coś zgody ot tak sobie.
Administrator nie zawsze jest jak to bywa właścicielem obiektu ale może mieć domyślnie prawa przynajmniej do odczytu elementów należących do innego użytkownika.
Niestety nie ma jednego prostego magicznego rozwiązania. Dlatego najpierw proszę wykonać backup uprawnień.
Potem można się bawić w resetowanie zezwoleń.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

14.06.2014 15:47

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: problem z dostepem do dysku C - thermalfake - 14.06.2014 15:47
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z instalacją po totalnym formacie dysku przemos1996 4 2.322 21.02.2016 02:29
Ostatni post: thermalfake
Problem z wydzieleniem z dysku C partycji LukaszEgon 1 1.191 01.02.2016 00:16
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany [Problem] Sterowniki dysku twardego przy instalacji Win7.. snowlipton 7 9.820 09.10.2015 19:05
Ostatni post: snowlipton
Problem z instalacją Windowsa na dysku WC5000LUCT 500GB mileesdii 18 3.215 23.02.2015 00:13
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany problem ze startem Windows 7 po wymianie dysku bqb 6 2.621 15.02.2015 00:33
Ostatni post: bqb
Problem z instalacją drugiego systemu na partycji systemowej C na dysku SSD . mariolondyn 5 2.524 26.10.2014 21:11
Ostatni post: mariolondyn
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.