Wątek zamknięty

Jak zmienić ikonę otwartego programu na pasku zadań?

 
beabea
Senior Moderator

Liczba postów: 716
Post: #8

RE: Jak zmienić ikonę otwartego programu na pasku zadań?


Nostromo - nie wiem, czy czytasz dokładnie wszystkie moje posty, bo chwilami mam wrażenie że nie. Wypróbuję ten programik ale chcę mieć pewność, że zostałam dobrze zrozumiana. Problemem nie jest zmiana ikony skrótu przypiętego do paska zadań tylko zmiana ikony otwartego programu. Kiedy program nie jest uruchomiony, to ikona na pasku jest ładna i w ogóle bez problemu można ją zmienić na dowolną inną. Kiedy jednak uruchomię program, to ikona automatycznie zmienia się w tę paskudną, pomimo, że wszystkie brzydkie (trójkątne) ikony w pliku exe wymieniłam ResHackiem na te okrągłe, co widać na animacji z mojego poprzedniego posta.
Czy na Twoim ostatnim zrzucie program jest uruchomiony a w ustawieniach masz zaznaczoną opcję: "Show in Taskbar"? Bo w tym właśnie jest problem. Jeśli ta opcja nie jest zaznaczona, to ikona na pasku rzeczywiście będzie ładna nawet po uruchomieniu aplikacji, jednak ta ikona służy tylko do włączenia programu, nie przywołuje jego okna. Aby jednym kliknięciem w ikonę wyświetlać okno programu muszę mieć zaznaczoną opcję "Show in taskbar" inaczej program działa w tle i okno można przywołać najeżdżając kursorem na krawędź ekranu (co mi nie odpowiada, bo pracując w programie graficznym często przypadkiem tam najeżdżam) albo kombinacją klawiszy, co również jest mniej wygodne od kliknięcia w jedną ikonkę, zwłaszcza gdy się to okno che przywoływać dość często.
Można to przyrównać do ikony Firefoxa. Jeśli przypnę program do paska, to mogę mu zmienić ikonę np. na czarną ale kiedy włączę przeglądarkę to ona i tak zamieni się na pomarańczowego liska i dopiero po zamknięciu ff znów będzie czarna. A co zrobić, żeby była czarna także przy otwartej przeglądarce? Tyle, że oryginalna ikona ff mi nie przeszkadza.
Oczywiście problem dotyczy sytuacji, gdy w ustawieniach paska mam zaznaczone "nigdy nie scalaj" bo nie chcę aby ikony były scalane. Kiedy zaznaczę "zawsze scalaj, ukrywaj etykiety" to wtedy problem znika.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2013 12:18 przez beabea.)

22.11.2013 11:21

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zmienić ikonę otwartego programu na pasku zadań? - beabea - 22.11.2013 11:21
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Znikające ikony na pasku zadań tomas801118 0 1.204 22.02.2017 13:11
Ostatni post: tomas801118
Rozwiązany Ustawienie Windows dla programu bez instalacji, tak aby znajdywał pliki exe PiMac 2 1.234 25.11.2016 08:19
Ostatni post: PiMac
Wyśrodkowanie ikon na pasku narzędzi hnr95 0 1.215 08.09.2016 16:58
Ostatni post: hnr95
Rozwiązany Problem z odinstalowaniem programu Xylos 12 3.153 18.03.2016 14:26
Ostatni post: Xylos
Jak zmienić okno logowania Windows 7? lintle 1 2.881 01.02.2016 21:17
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Dziwny błąd - wyrzuca z każdego programu do pulpitu ooo34 2 1.968 14.10.2015 14:00
Ostatni post: ooo34
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.