Wątek zamknięty

Ogromna różnica w płynności gier między Win 7 a XP

 
dakkou
Nowy
Liczba postów: 7
Post: #1

Ogromna różnica w płynności gier między Win 7 a XP


Witam wszystkich, pokrótce postaram się opisać swój problem. Otóż po zainstalowaniu Windows 7 zauważam drastyczny spadek fps w niektórych grach (niektóre są niemal niegrywalne). Zauważyłem to w takich tytułach jak, Fifa 11, Cod MW2 oraz Black Ops i Crisis. Dajmy na to w fifie na windows XP grałem w rozdzielczości 1650x1050 detalach na max oraz 4x aa i gra zachowywała się bardzo dobrze, natomiast na Windows 7 w tej samej konfiguracji mam istny pokaz slajdów, co więcej nawet obniżenie detali niewiele pomaga gdyż przy rozdzielczości 1440x900, najniższych detalach bez aa, płynność gry ulega niewielkiej poprawie. Podobna sytuacja jest z Cod BO, na windows XP moge grać komfortowo w dużej rozdzielczości, detalach coś koło maximum (tyle ze zmniejszam cienie gdyż sprzet juz nie 1 świerzości) ale gra działa płynnie na multi jak i single player. Na Windows 7 granie w tą gre jest niemal nie możliwe. Przeszukując różne fora znalazłem porównanie wydajnosci cod bo na obu systemach http://forums.steampowered.com/forums/sh...t=1608036, jak widać różnica fps jest spora.
W zasadzie problem zauważyłem tylko w wyżej wymienionych tytułach, dużo gier chodzi na obu systemach identycznie.
Nie sądze aby problem leżał po stronie mojego sprzętu, może nie najnowszego ale Windowsa + jakas gre powinien uciągnąć. Oto jego specyfikacja:
-procesor athlon x2 5200+ (wersja black box)
-płyta główna gigabyte GA-M56S-S3
-3gb ram
-grafika geforce 8800gt od gigabyte
-300gb hdd
Oba windowsy są 32 bitowe.

Oczywiście problem próbowałem wielokrotnie rozwiązać na własną ręke, między innymi:
-testowałem gry na różnych wersjach sterowników
-korzystałem z programów typu gamebooster czy amd fusion
-testowałem gry na Windows 7 z sp1 oraz bez niego
-próbowałem "cudownych" sztuczek tego typu >> http://www.***/Przyspiesz-swoj-Windows-Seven-%234,c,4354.html
-włączałem i wyłączałem aero
-formatowałem dysk i próbowałem grać na czystym systemie (tylko instalowałem sterowniki a żadnych aplikacji w tle typu gg antywirusy itp)
I nic, zawsze na Windows 7 efekt końcowy jest ten sam. Jedynym rozwiązaniem problemu jakie udało mi się znaleźć jest instalacja windows XP, gdzie wszystko działa bez problemu lecz nie satysfakcjonuje mnie do konca to rozwiązanie gdyż orginalny Windows 7 leży i sie kurzy. Instalacja 2 systemów równocześnie nie wchodzi w gre gdyż brakuje mi miejsca na hdd.
Dlatego zwracam się do Was, czy ktoś ma może jakiś pomysł lub problem tego typu i udało mu sie go rozwiązać?
Pozdrawiam

01.09.2011 08:06

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Ogromna różnica w płynności gier między Win 7 a XP - dakkou - 01.09.2011 08:06
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Błąd "APPCRASH" przy uruchamianiu gier Long 10 67.362 14.09.2016 23:54
Ostatni post: Illidan
Niepoprawne działanie gier Crysis 3 i Dead Island. krzmaciek 0 1.227 02.09.2016 17:58
Ostatni post: krzmaciek
Problem z uruchomieniem gier Buush 0 1.954 01.05.2016 15:43
Ostatni post: Buush
Działanie gier Battlefield 4 i GTA V Majster332 2 2.348 29.12.2013 23:17
Ostatni post: thermalfake
Problem z włączeniem słabszych gier . Progamer 4 3.044 10.12.2013 18:57
Ostatni post: Progamer
które z najnowszych gier pójdą mi na komputerze ? Jovi2013 1 1.738 24.11.2013 19:22
Ostatni post: Maxim128
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.