Odpowiedz

Większa część pamięci RAM zajęta już od uruchomienia

 
Riiko1010
Wdrażany

Liczba postów: 28
Post: #1

Większa część pamięci RAM zajęta już od uruchomienia


Witam.

Mam od jakiegos czasu lapka firmy acer.
Optymalizowalem system, a wiec usuwalem niepotrzebne programy, niepotrzebne uslugi [opis itp. z google], uzywalem programow tj. CCleaner, Advanced SystemCare 4, HiJackThis.
Sporo nawet zrobilem, z prawie 2GB na starcie, zuzywa mi 1,5GB, wydaje mi sie to duzo. Do tego z prawie 100 procesow od nowosci spadlo mi na 77, to akurat nawet niezle mi sie udalo.
Z zainstalowanych programow mam tylko antyvira McAfee, nie zmienie go bo mam licencje na niego i wole by zostal, lepsze to niz jakas darmowka, chyba ze jakis darmowy lepszy i mniej pamieciozerny.
Inne programy to sa firmy acer, glownie zarzadzanie pc, opcje karty, opcje intela itp, takie cos zostawilem, ale sporo tez wywalilem, jak rejestracje produktu, jakies zabezpieczanie folderow haslem itp.
Da sie cos jeszcze zrobic z takim systemem, nie ktorzy mowia ze da sie zoptymalizowac do 500mb Uśmiechnięty, ale to pewnie ostro juz okrojony z wygladu robi sie system, mnie satysfakcjonuje zuzywanie po starcie 1gb ramu, no i by wyglad systemu pozostal bez zmian, a akurat nie mam jakichs specjal efektow bo mam Win 7 home premium 64bit.

Prosze o pomoc ekspertow.
Pozdrawiam.

Edit. dodam jeszcze dwie informacje moze przydatne:
1. procesor jesli jest w spoczynku nic nie robie, ani przegladarka itp, powinien chyba mieć max 5%, a czesto skacze, 8,10,20%, rzadko spada do 0, co jest dziwne, wszystkie aktualizacje automatyczne mam wylaczone sam aktualizuje co ktorys dzien np. system. Wiec nie wiem nad czym sie meczy proc. Skanowany nie ma virusow, zreszta dwa tygodnie od nowosci to za malo czasu by cos wpadlo, a tak jest od poczatku.
2. Jak wybieram pokaz procesy wszystkich uzytkownikow to dodaje mi jeszcze okolo 5-6 procesow, wiec skad one, pracuje na jednym koncie administratora, a wiecej zadnych nie mam userow, w XP bylo prosciej bo w zarzadzaniu komputerem byly opcje do kont i nawet najbardziej ukryte konta dalo sie znalezc i skasowac, np. mam jedynie konto goscia co jest wylaczone i drugie ukryte konto co nie moge znalezc w panelu z kontami, a to konto sie nazywa updatususer, podobno od nvidii update, odinstalowalem to ale konto zostalo i nie da rady skasowac Smutny nawet przez komendy w cmd.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2011 13:14 przez Riiko1010.)

20.08.2011 13:02

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Większa część pamięci RAM zajęta już od uruchomienia - Riiko1010 - 20.08.2011 13:02
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem RAM dostępne tylko 3,46GB pamięci mastal 3 2.143 22.11.2016 12:57
Ostatni post: LadyInBlue
Ogromne wykorzystanie pamięci RAM przez Windows 7 64 bit didikowy 4 2.986 10.11.2016 14:23
Ostatni post: jacek20a
Bardzo wysokie zużycie pamięci berro 3 2.608 30.10.2016 00:06
Ostatni post: thermalfake
Windows nie korzysta z całej pamięci RAM KejPis 0 1.266 07.10.2016 13:52
Ostatni post: KejPis
Doże zużycie pamięci RAM w stanie spoczynku sendaimono 1 2.295 29.06.2016 17:20
Ostatni post: dyzio2
Duże zużycie pamięci RAM- nowy system andnow1993 2 2.699 25.02.2016 18:22
Ostatni post: andnow1993
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.