Wątek zamknięty

Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

 
stentsk
Wdrażany
Liczba postów: 11
Post: #54

RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7


Witam.

Dokładnie to samo mnie wpienia w tych czcionkach i jest to jeden z powodów dla którego zostaję przy XP - jeszcze brak możliwości zmiany na klasyczne menu start, brak możliwości przeciągnięcia i robienia paska bocznego, górnego itp., może coś się jeszcze znajdzie Uśmiechnięty.

W XP ja damy w PPM>Wygląd>Efekty i tam zmienimy wygładzanie czcionek ekranowych ze Standardowego na Cleartype to mamy taką samą lipę w XP jak w win7. Dlatego zostaję przy XP i standardowym wygładzaniu czcionek.


Edycja:

Generalnie pobawiłem się i zrobiłem tak:
- wyłączyłem cleartype
- w personalizuj>kolor okna>zaawansowane ustawienia wyglądu zmieniłem we wszystkich możliwych opcjach czcionkę na Tahoma 10 (używam dużą czcionkę pod XP, ci co normalną to Tahoma 8 - ewentualnie 9, kwestia gustu).

Po tym zabiegu jest znaczna poprawa (www, menu itp), ale niestety jest dużo miejsc gdzie system dalej podstawia swoją domyślną czcionkę Segoe UI, która ze względu na swoją specyfikę wygląda fatalnie bez włączonego cleartype.

Czy ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników wie co trzeba zrobić, aby całkowicie podmienić czcionkę w win7 na tahomę lub inną?
Podejrzewam, że nawet arial lepiej by wyglądał bez cleartype.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2009 16:24 przez stentsk.)

30.10.2009 14:59

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7 - stentsk - 30.10.2009 14:59
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 3 głosów.