Wątek zamknięty

Jak zoptymalizować szybkość neta?

 
Smokofenek
User systemu

Liczba postów: 209
Post: #5

RE: Jak zoptymalizować szybkość neta?


Nie chcę zaimponować, tylko wiem, jakie prędkości mają inni. Niektórym ledwo dochodzi do 50KB/s a ja mam średnio 200/300. Poza tym to mój laptop jest na to też za słaby by obsługiwać szybsze łącza. Do tego trzeba dobrych specyfikacji, kart sieciowych, etc.
Pewnego razu zdarzył mi się test prędkości "faster than 89%" (w Polsce). Teraz szybkość spadła, i to bardzo. Testy są kilka/kilkanaście razy gorsze.

Przyspieszyć chcę wszystko co się da. Może być też transfer, który jest i tak o wiele lepszej jakości niż ogólne ładowanie się stron, etc.
Strona przy moim transferze powinna ładować się w max sekundę, a ładuje się w kilka czasem.

Temp mam wyczyszczone, syf z kompa usunięty przez Advenced SystemCare. Używałem wcześniej CCleanera.
Proxy nie używam.

Wracając jeszcze do testów. Teraz nie dochodzi mi nawet 8 Kb/s, wtedy było kilkanaście-kilkadziesiąt a nawet zdarzyło się kilka razy wynik bardzo wysoki, w tym najwyższy był ponad 140 Kb/s.

140 a 8 to wielka różnica. Dodam, że nawet wychodzi mi 4 lub 2. A mój internet jest o wiele szybszy i w przeszłości średnie prędkości były powyżej 20.

Coś musi być nie tak, jeśli ze średniej 20+ Kb/s spadło na średnio 4Kb/s (bo 8 to był max, 2,57 chyba minimum, często wychodzi mi teraz coś pośrednio, rzadko blisko tej ósemki)

No i dodam, że miałem neta 2,5 razy wolniejszego. Po zmianie na lepszy (lepsza oferta tego samego providera) nie było zmiany.
A powinna być odczuwalna i to bardzo.

Mój lapek jest stary, z początku 2009 roku, być może dlatego. No i nie był zadbany. Być może nie jest już w stanie pociągnąć.

I mam pytanie: czy jak zmienię sposób łączenia się neta, tzn. z sygnału wi-fi z routera na kabel to jest jakaś różnica?
Router mam obok siebie w tej chwili. Ale czy kabel da mi lepszy wynik? Bo w sumie nie wiem, testy mi wychodzą podobne w obu przypadkach.

07.06.2011 21:10

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zoptymalizować szybkość neta? - Smokofenek - 07.06.2011 21:10
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z internetem laptop lączy się z siecią ale nie ma neta siwysq1 3 15.580 13.10.2013 00:49
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 nie widzi sieci od konkurencyjnego dostawy neta nozu 1 1.104 13.10.2013 00:25
Ostatni post: thermalfake
Wywalanie neta/ograniczony dostęp.... OnaOnaOna 1 2.493 13.07.2013 15:39
Ostatni post: thermalfake
Udostepnianie internetu przez kabel do lapka, po 2 dniach neta nie ma plejus 3 2.554 30.09.2012 21:33
Ostatni post: thermalfake
Lenovo 2in 7 brak neta! Prosze o pomoc wyjezdzam! nietup99 1 1.254 22.08.2012 15:28
Ostatni post: thermalfake
Jak zoptymalizować prędkości internetu mobilnego w modemie Nokii stefan13 1 1.929 02.05.2012 19:50
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.