Odpowiedz

Oglądanie filmów na TV przez HDMI

 
sybic
User systemu
Liczba postów: 334
Post: #10

RE: Oglądanie filmów na TV przez HDMI


Ja mam obecnie dwa systemy. WinXP i Win7, który obecnie testuje i w krótkim odstępie czasu mogę zaobserwować jak leci film z WinXP z ustawieniami w trybie kinowych (pełny ekran) a jak na kombinacji przy rozszerzonym pulpicie i na drugim monitorze, po uprzednim wrzuceniu WMP na full screen, przy Win7, a także na WinXP. Jest ewidentnie gorzej. A jak to się dzieje, że obraz jest gorszy to nie wiem... ale w piereszym przypadku strumień wideo wychodzi od razu na wyjście HDMI, a drugim przypadku jest wyświetlany w WMP i to co jest, przerzucane jest na drugi monitor w tym przypadku TV. Przyznasz, że to nie to samo.
Jak masz możliwość to przerzuć film Full HD to np. na dysk tunera SAT HD i zobacz jak tam jest. Będzie tak jak z komputera z WinXP.

Reasumując :
Mam tuner SAT z PVR. Na podłączonym do tunera dysku nagrywam filmy. W formacie mpeg2 lub H.264 w zależności od kanału. Odtwarzając filmy z dysku za pomocą tegoż tunera rzecz jasna mam jakość taką jak przy oglądaniu. Czasem niestety zachodzi konieczność archiwizacji. Filmy przerzucam wtedy do komputera i na DVD+R. Gdy chcę je powtórnie oglądać zakładam płytkę, WMP na TV i jakość jest właściwie taka sama, jakbym oglądał go z tunera SAT. Tak jest w trybie teatralnym (pełny ekran) który dostępny jest w WinXP i który był też w Win98 Uśmiechnięty
W Win7 tego już nie ma i trzeba stosować wyżej opisane kombinacje. Drugi monitor, full screen... takie małe oszukaństwo... strata jakości jest zauważalna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2011 14:17 przez sybic.)

19.05.2011 13:53

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Oglądanie filmów na TV przez HDMI - fourup - 17.05.2011, 10:21
RE: Oglądanie filmów na TV przez HDMI - fourup - 18.05.2011, 19:32
RE: Oglądanie filmów na TV przez HDMI - sybic - 19.05.2011 13:53
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.