Odpowiedz

Co sądzicie o systemie Windows 7?

 
gkd8
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #29

RE: Co sądzicie o systemie Windows 7?


Wypowiem się tu w temacie Windows 7 jako użytkownik, a nie znawca systemu operacyjnego, bo w rzeczy samej system ten, jak i inne znają nieliczne osoby, nie wliczając w to tych, którzy je tworzyli. Należę do grona osób, które używają komputera jako narzędzia służącego do tworzenia różnego rodzaju dokumentów, plików multimedialnych itp. Oczywiście ważna jest dla mnie możliwość mobilnej pracy i dostępu do Internetu m.in. w podróży. Dlatego kupiłem jakieś dwa miesiące temu notebooka właśnie z systemem operacyjnym Windows 7. Powiem szczerze, że komputera używam od kilu dobrych lat (ok. 8), a obecnie pracuję zawodowo jak i w domu na XP i miałem potężny problem z konfiguracją Windows 7 według własnych potrzeb. Dzięki koledze, który jest dość dobrym programistą (w różnych dziedzinach) uruchomiłem ten komputer, a i on miał pewne trudności. Do pracy w ruchu, na co dzień, z powodzeniem od dwóch lat, używam iPlus. W przypadku Windows 7 jest to droga przez mękę, żeby modem działał poprawnie. To nie tylko moje zdanie. Nawiązując do wcześniejszych postów, czy ktoś się włamał czy nie na komputer, dowiemy się i tak po fakcie. Niezależnie, jaki by to nie był OS. Jeżeli chodzi o XP to wbrew powszechnym opiniom od 6 lat, jak używam go w domu, nie miałem z nim większych problemów. Owszem, czasem system się zawiesił, ale to było dosłownie 2 lub 3 razy, gdy musiałem wykonać twardy reset. Windows 7 to walka z wiatrakami. Dodatkowo potwierdzam, że jest zbyt intuicyjny tzn. niewiele można samemu decydować. Zbyt mała kontrola nad tym, co się dzieje. Czy 7 jest wyciągaczem danych przez Microsoft lub Google, nie wiem. Nie mam takich, danych, by to potwierdzały. To są ostre oskarżenia, na które trzeba mieć twarde dowody.

Teraz kilka słów z wrażeń z mojego użytkowania. Powiem szczerze, że Windows 7 jest świetny dla osób, które lubią piękne ikonki i ramki, z ładnym tłem itp. Niestety nie ma to nic wspólnego z jego funkcjonalnością. Dla osób, które chcą pracować bardziej zawodowo, jest to nawet utrudnienie. Wiele profesjonalnych programów ma problemy z instalacją w środowisku 7.

Powiem szczerze. Dla osób, które chcą słuchać muzyki, oglądać filmy, ganiać po Internecie, a przede wszystkim GRAĆ, jest to rozwiązanie idealne. Dla osób pracujących bardziej profesjonalnie OS ten jest wręcz utrudnieniem. Zbyt dużo krzykliwych rzeczy.

Zadaniem systemu operacyjnego jest jego funkcjonalność, a nie wygląd. To drugie można uzyskać konkretnymi programami, które chce się używać.

Jednym zdaniem podsumowania. Windows 7 to moim zdaniem PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ.

12.06.2011 17:08

Róża Podziękowania od: sybic
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Co sądzicie o systemie Windows 7? - gkd8 - 12.06.2011 17:08
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.