Wątek zamknięty

Udostępnianie plików na hasło na świat

 
zibih
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1

Udostępnianie plików na hasło na świat


Witam.
Przeglądałem już parę postów, ale nie znalazłem podobnego przypadku. Zacznę od przedstawienia mojej sieci

świat:
  • K.dowolny (win7/XP)
  • Sieć LAN
    1. K.kolegi1 (win7)
    2. K.kolegi2 (winXP)
    3. Router
      • K.stacjonarny (win7)
      • Laptop (winXP)


Każdy w tym LAN (K.kolegi1, K.kolegi2, Router) ma zewnętrzne IP. Każdy z komputerów ma dostęp do internetu. Każdy z komputerów jest w innej grupie roboczej. Na routerze ustawienie DMZ na K.stacjonarny, co m.in. daje to, że wpisując z zewnątrz (świat/LAN) IP, pod jakim jest Router, łączy się z K.stacjonarnym. Na K.stacjonarnym ustawione udostępnianie na hasło.

Na K.stacjonarnym był zainstalowany winXP:
Wpisując IP Routera: z K.kolegi1, K.Kolegi2, K.dowolnego, Laptopa, lub wpisując IP wewnętrzne K.stacjonarnego z Laptopa, pokazywał się monit o podanie usera i hasła, które dawały możliwość połączenia się z K.stacjonarnym. Udostępnianie plików działało - z K.stacjonarnym można było się połączyć z dowolnego komputera z dostępem do internetu.

Na K.stacjonarnym zainstalowano win7:
Wpisując IP Routera: z K.kolegi1, K.Kolegi2, K.dowolnego nie wyskakuje monit o podanie hasła, jedynie komunikat o niepowodzeniu przy próbie połączenia z komputerem o wybranym IP. Wpisując z Laptopa adres IP Routera, lub IP wewnętrzne K.stacjonarnego pokazuje się monit o podanie usera i hasła - można się połączyć z K.stacjonarnym i wymieniać plikami. Udostępnianie działa tylko dla komputerów za Routerem.

Dodam, że z K.stacjonarnym można się łączyć jako hostem gier, jako serwerem np. ftp, ze wszystkich komputerów.

Uff... Moje pytanie: wie ktoś, dlaczego udostępnianie plików nie działa dla żadnego komputera stojącego poza Routerem? Próbowałem wszystkich ustawień dostępnych z "Centrum sieci i udostępniania" i nic. Sęk w tym, że chcę mieć dostęp do K.stacjonarnego z dowolnego komputera, w dowolnym czasie, nieważne gdzie jestem. Toteż nie kombinuję nic z ustawianiem grup roboczych, sieci domowych, itp, bo w większości przypadków ta opcja odpada. Pod XP nie było problemu, więc powinno być to też możliwe pod Win7.

Prosze o pomoc Uśmiechnięty

08.05.2010 14:49

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Udostępnianie plików na hasło na świat - zibih - 08.05.2010 14:49
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 - udostępnianie, nadawanie uprawnień, konflikty m4ciekk 2 2.456 02.09.2015 20:45
Ostatni post: Magnetar
Rozwiązany Udostepnienie katalogu baza na PC1 innym PeCetom na W7 Prof. Logowaniem na hasło mruk 20 3.546 01.09.2015 09:27
Ostatni post: mruk
udostępnianie folderów w sieci z udziałem Win 7 janpotocki 0 1.936 26.03.2015 20:04
Ostatni post: janpotocki
Udostępnianie folderów w sieci z hasłem Bartek4796162 4 2.406 20.03.2015 19:36
Ostatni post: Bartek4796162
udostępnianie w sieci 1piotr13 2 1.809 20.02.2015 19:36
Ostatni post: 1piotr13
Grupa domowa Win7- Udostepnianie dysków janou 3 2.475 13.01.2015 00:24
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.