Odpowiedz

OS na USB - Mandriva ONE

 
stingear
VIP

Liczba postów: 2.295
Post: #1

OS na USB - Mandriva ONE


Witam.
Ostatnio z ciekawości ściągnąłem sobie Mandrive One 2010 w wersji LiveCD. Otóż zaskoczyłem się bardzo, postępem, jaki dokonali programiści tworzący owy system. Wcześniej miałem duże uprzedzenie co do tego systemu, był bardzo problematyczny i niestabilny. Odpaliłem system, bezproblemowo uzyskałem dostęp do partycji W7. Pod względem wyglądowym także bylem mile zaskoczony. Ale największe zaskoczenie sprawiło mi pełne wsparcie driverów, dal całego sprzętu, jaki mam na swoim notebooku. Także sama instalacja systemu na pamięci USB(Kingstone DT 2.0 4GB) przebiegła bardzo szybko i sprawnie. System działa szybko, jest przejrzysty, a co najważniejsze, to nawet osoba, która nigdy nie miała do czynienia z Linux'em, jest w stanie wykonać sobie taki "awaryjny system do odzyskiwania danych". Taki pendrive z systemem można uruchomić praktycznie na każdym komputerze, jeśli płyta główna wspiera boot'owanie z nośników USB. Polecam każdemu aby spróbował coś takiego wykonać, bez obaw o utratę jakichkolwiek danych czy uszkodzenie Windowsa. Wszystkie operacje są wykonywane tylko i wyłącznie z płyty CD, a podczas tworzenia pendrive'a, tylko na tym pendrive'ie. Pamiętajcie tylko, żeby przy samym końcu, podczas ustawiania menadżera boot'owania za napęd docelowy wskazać nas dysk USB, a nie dysk twardy.

Mandriva One do pobrania za darmo z:

[urln=http://mib.pianetalinux.org/MIB/2010.0/32/projects/iso/ONE-upd-20100303/mandriva-linux-one-2010.0-GNOME-int-cdrom-i586.iso]Wersja z GNOME[/urln]

[urln=http://mib.pianetalinux.org/MIB/2010.0/32/projects/iso/ONE-upd-20100303/mandriva-linux-one-2010.0-KDE4-int-cdrom-i586.iso]Wersja z KDE4[/urln]

   

Pozdrawiam.

No more Pleace ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2010 15:55 przez stingear.)

10.03.2010 15:37

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
OS na USB - Mandriva ONE - stingear - 10.03.2010 15:37
RE: OS na USB - Mandriva ONE - FiFU - 10.03.2010, 17:03
RE: OS na USB - Mandriva ONE - FiFU - 11.03.2010, 19:10
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Instalacja Linuxa Mandriva obok Windows 7 RavaL.UK 10 7.188 23.01.2009 21:07
Ostatni post: Admin
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.