Wątek zamknięty

Złośliwy wirus, ustawiający foldery na `tylko do odczytu` i tego fatalne skutki.

 
venomous1984
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #1

Złośliwy wirus, ustawiający foldery na `tylko do odczytu` i tego fatalne skutki.


Witam Szanownych Państwa.

Zakładam nowy wątek na prośbę moderatora.
Posiadam Windows 7, 64 bity

2 miesiące temu zakupiłem nowy dysk twardy.
Podczas instalacji podstawowego oprogramowania na start, pobrałem firewalla ze stronki Dobreprogramy. Pc Tools Firewall. Antywirus wykrył wirusa, ale zignorowałem myśląc, że czasami antywir traktuje takie rzeczy omylnie.
I teraz co się dzieje:

Atrybuty wszystkich folderów poustawiał na `read only`. Nawet stworzony folder, jako Nowy, z miejsca ma to ustawienie. Nie idzie tego zmienić, po zastosowaniu zmian, zamknięciu okienka i ponownym otwarciu, `ptaszek` pojawia się znowu. W programach, w których działam, przez to ustrojstwo żadna wtyczka nie chce się uruchomić, ponieważ informuje mnie, że folder, w którym jest zainstalowana, jest ustawiony na tylko do odczytu. Internetowy browsing z kolei działa normalnie.

Próbowałem zmieniać wszystko według rad użytkowników na różnych stronach, począwszy od grzebaniu w CMD, zabezpieczeniach, zmianie konta użytkownika, zmianie atrybutów, metodzie ownership. Generalnie wyczerpałem wszystkie możliwości. Próba każdej zmiany kończy się zazwyczaj komunikatem `nie masz praw administratora` Co gorsza, po sformatowaniu dysku twardego, usunięciu partycji,wyzerowaniu, ponownej instalacji oryginalnego zaznaczam Windowsa, problem występuje nadal. Dziś format był grany już 2 razy. Właśnie zauważyłem kolejny kwiatek. Prędkość połączenia internetowego ograniczyło mi do 200 kilobajtów. Z tego samego routera szybkość wchodząca na telefon to ok 17 mega bitów. Ale nie wiem, czy to ma wspólny związek ze sobą.
Czy ktoś natknął się na podobną przeszkodę? Czy sobie z nią poradził?

Będę dozgonnie wdzięczny za udzieloną pomoc.
Pozdrawiam,
Piotr
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.01.2016 20:02 przez venomous1984.)

17.01.2016 19:48

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Złośliwy wirus, ustawiający foldery na `tylko do odczytu` i tego fatalne skutki. - venomous1984 - 17.01.2016 19:48
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wirus - jak się go pozbyć? pecik95 7 2.449 08.10.2016 18:41
Ostatni post: Illidan
proszę o sprawdzenie logów //wirus win32 malware gen marta13 1 1.583 25.11.2015 03:11
Ostatni post: Illidan
Yahoo! wirus/szkodnik + OTL/Extras MalwBu 1 1.700 16.08.2015 13:47
Ostatni post: Illidan
Resetowanie komputera - wirus Brontok wuenwu 35 7.950 06.04.2015 00:07
Ostatni post: Illidan
Komputer się resetuje przy próbie pobrania programu; wirus brontok draco12qw 10 7.581 07.07.2013 01:56
Ostatni post: Illidan
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.