Wątek zamknięty

Freezy w grach przez wadliwą listwę?

 
QooCis
Wdrażany

Liczba postów: 46
Post: #1

Freezy w grach przez wadliwą listwę?


Witam. Ostatnio borykam się z problemem kilkusekundowych freezów w grach (online jak i offline). Polega to na tym, że gram i nagle obraz się zatrzymuje, po chwili wszystko wraca do normy. Bawiłem się sterownikami, robiłem format, czyściłem kompa, itp. Nic nie dawało rezultatu. Dzisiaj grzebiąc w czeluściach Internetu natknąłem się na informację, że może to być wina skoków napięcia. W czasie freezów słychać było jak dysk od nowa się rozpędza, tak jakby zabrakło mu na chwilę prądu do ciągłego działania i musiał wznowić pracę. W czasie normalnej pracy na laptopie dysk praktycznie cały czas pracował (dioda prawie nie gasła). Zrobiłem testy programami CrystalDiskInfo oraz HDDScan-oba wykazały te same wartości, dysk jest sprawny. Szukając informacji o skokach napięcia znalazłem przypadek podobny do mojego. Internauci radzili mu, żeby wpiął komputer bezpośrednio pod gniazdko pomijając listwę. Sprawdziłem to u siebie. Przepiąłem komputer z jednej listwy do drugiej i co się stało? Problem jakby zniknął, dysk pracuje kiedy musi a nie cały czas jak do tej pory. Wiatraki też się uspokoiły i nie chłodzą cały czas na dość wysokich obrotach co wcześniej miało miejsce. Czy to możliwe, że listwa sprawiała, że mój komputer co jakiś czas się przycinał?

24.02.2015 19:52

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Freezy w grach przez wadliwą listwę? - QooCis - 24.02.2015 19:52
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.