Odpowiedz

Formatowanie dysku z poziomu trybu awaryjnego

 
floydpinkk
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #1

Formatowanie dysku z poziomu trybu awaryjnego


Witam,

Jestem już lekko zdesperowany ale postaram się jasno i czytelnie opisać mój problem.
W tym momencie chciałbym się tylko dowiedzieć w jaki sposób mogę sformatować dysk systemowy z poziomu trybu awaryjnego. Czy to w ogóle jest możliwe?

Laptop Asus X52J,
Windows 7 64bit,
320 GB dysk,


A przy okazji opiszę cały mój problem. 2 dni temu podczas przeglądania netu, nagle laptop mi się zawiesił. Zresetowałem go poprzez wciśnięcie przycisku włączenia, "na twardo". No i tu zaczęła się przygoda...
Po załadowaniu się systemu, wszystko na pierwszy rzut oka było ok - pulpit z ikonkami się pojawił, myszka chodzi płynnie. Natomiast przy próbie otwarcia czegokolwiek - przeglądarki, "Mojego komputera, ustawień czy folderów - strzałka zamieniała się w ikonkę ładowania (kółeczko) i nic się już nie dało zrobić, poza kolejnym restartem.
Poczyściłem kompa w trybie awaryjnym CCleanerem, AntiMalware Bytes zgodnie z radami osób na innych forach, ale przy uruchomieniu w normalnym trybie dalej było to samo. Wkurzyłem się i postanowiłem sformatować dysk ale tylko jedną partycję, tę systemową, z uwagi na to że na drugiej partycji miałem mnóstwo przydatnych plików.
Wydawało mi się że po formacie będzie OK, a na pewno nieco lepiej. Jednak nadal się to dzieje, a co gorsze, system nie wczytuje się tak jak powinien! Chodzi mi tu o te czarne ekrany "Asusowe" i "Windowsowe" które się pojawiają po włączeniu lapka, a przed załadowaniem systemu. Muszę klikać F1 aby ekran "asusowy" zniknął i zaczął się ładować system.
Wymyśliłem by sformatować raz jeszcze WSZYSTKO, razem z drugą partycją, ale właśnie nie mogę tak zrobić przy włożonej płycie z systemem, bo wygląda to tak jakby laptop nie widział płyty (mam oczywiście przełączone w Biosie bootowanie z płyty w pierwszej kolejności).
Jedyne co w tym momencie mogę zrobić to wejście do Windowsa tylko z poziomu trybu awaryjnego i dlatego właśnie zadaję to pytanie z początku mojego posta Zadowolony

Swoją drogą, jest możliwe by skopiować jakimś cudem potrzebne mi pliki z tej drugiej partycji na pendrive czy kartę SD, no ewentualnie nagrać na płytki, skoro mam tylko i wyłącznie tryb awaryjny do dyspozycji?

pozdrawiam

04.09.2014 13:37

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Formatowanie dysku z poziomu trybu awaryjnego - floydpinkk - 04.09.2014 13:37
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Instalacja Windows 7- formatowanie glizzz 2 3.142 02.03.2017 16:04
Ostatni post: thermalfake
Formatowanie systemu skąd pobrać Win 7 Home Premium? freeit 8 6.583 19.07.2016 20:22
Ostatni post: thermalfake
Formatowanie i instalacja Windows 7 edgarit 7 2.866 05.07.2016 13:53
Ostatni post: ampa
Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) 1wymiatacz1 9 2.855 19.12.2015 22:59
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Formatowanie laptopa, brak recovery i płyt krzywaczek 3 4.154 01.08.2015 19:36
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Formatowanie dysku w Windows 7 bez plyty cloud 10 7.198 28.05.2015 19:18
Ostatni post: cloud
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.