Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Jak włączyć wirtualizację i wielowątkowość w Windows 7 ?

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #4

RE: Jak włączyć wirtualizację i wielowątkowość w Windows 7 ?


(03.06.2014 19:51)wicky napisał(a):  No więc ku mojemu zdumieniu po wejściu do BIOS-u takiej opcji:
Overclocking > CPU Features
po prostu notabene tam nie ma. W zw. z tym tych pod-opcji w takiej postaci również nie ma.Kozak

Nie wiem, ściągałem manual od tego modelu płyty. Może masz inną jej rewizję. Nazwy funkcji przekleiłem jakie były podane. Nie z google'a tylko z oficjalnego manuala.

Cytat:co jest nieco dziwne, że HT niby jest niedostępny, tymczasem wg pewnego softu do identyfikacji u mnie jest jakby dokładnie odwrotnie a więc inaczej: tutaj
Z kolei w podanym linku ze strony Intel-a już znów nie, nie jest dostępna.

W Speccy to jest bug. Ludzie się na to skarżą. Podejrzewam iż samo słowo wspierane/supported odnosi się do możliwości płyty głównej.
Weź sobie odpal CPU-Z i na pierwszej zakładce w sekcji instrukcji zobaczysz VT-x.

Cytat:Czyli raz jeszcze jeśli chodzi o wielowątkowość (Multithreading) to rozumiem, że na tym sprzęcie, procesorze ona po prostu działa i jest obsługiwana niezależnie ? Dlatego jak mniemam, że jest to procesor wielordzeniowy, a więc wielowątkowy ?

Z grubsza tak. Wielowątkowość nie wynika z wielordzeniowości. MT jest funkcją w OS'ie. Bez niej sam procesor jest niewiele wart.

Cytat:Można jedynie redukować liczbę rdzeni ? Po co to już nawet nie pytam bo się na tym po prostu i tak nie znam.

Redukcję fizycznych rdzeni w procesorze stosuje się na przykład w celach zakupowych licencji na oprogramowanie np bazy danych Oracle'a. Są licencje zorientowane na konkretną maksymalną ilość rdzeni. To są przeważnie tylko rozwiązania serwerowe gdzie taka maszynka ma np 2-4 fizyczne procesory np Xeon'a po X rdzeni każdy. Skala zupełnie inna niż rozwiązania domowe.

Cytat:Co do HT, to tak jak już p.w. napisałem. To w końcu jest on wspierany przez ten procesor czy nie ? Proszący

Nie jest. Masz to w oficjalnej podanej specyfikacji. HT jest funkcją implementowaną sprzętowo procesora a nie opcją konfiguracyjną w uefi. Jeśli płyta nie wykryje takiej funkcji to logicznym jest iż będzie niedostępna do skonfigurowania (N/A).

Mam nadzieję iż wszystko już wyjaśniłem.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2014 13:27 przez thermalfake.)

04.06.2014 13:26

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak włączyć wirtualizację i wielowątkowość w Windows 7 ? - thermalfake - 04.06.2014 13:26
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows Defender wyłączony i nie daje się włączyć. wicky 15 21.241 03.02.2017 00:08
Ostatni post: zpfd
Windows Media Player nie chce się włączyć po ponownym włączeniu funkcji mazanm 0 1.226 15.08.2016 23:27
Ostatni post: mazanm
Windows 7 x64 - nie można włączyć ikon pulpitu miloniu 0 2.051 22.11.2015 23:41
Ostatni post: miloniu
Nie mogę włączyć jakiejkolwiek aplikacji - nie są włączone usługi Dodek03 0 1.786 26.09.2015 18:11
Ostatni post: Dodek03
Przyspieszenie sprzętowe Win 7 - jak włączyć? Kupricz 1 14.619 12.07.2015 16:34
Ostatni post: thermalfake
Jak włączyć auto hibernację? wojtaszek 1 1.654 22.03.2015 08:16
Ostatni post: dz1kus
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.