Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.

 
barnaba25
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #1
Lightbulb 

Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.


Mój system: Windows 7 x64 Ultimate SP1. Toshiba Satellite C670-14N. 4GB ram, zintegrowana karta grafiki, dwurdzeniowy procesor Intel 2x2Ghz.

Witam, wątek ten był poruszany już na tym forum, ale nic mi to nie pomogło. Szukałem także odpowiedzi na innych forach itp. - niestety problem wciąż występuje. Chodzi o to, że zainstalowałem program Partition Magic 8. Po instalacji wyskoczyło okienko, że program jest niekompatybilny z Windows 7. Nie namyślając się ustawiłem zgodność z windows XP i program odpalił. Po chwili wyskoczyło okienko, że nie można odczytać litery partycji (po angielsku) i pytanie czy naprawić błędy, kliknąłem tak i teoretycznie naprawiono parę błędów. Programu i tak nie dało się uruchomić, przy próbie włączenia wyskakiwało to samo okienko, że nie można odczytać litery partycji. Po restarcie w eksploratorze nie widzę partycji D, a partycja C (systemowa) dalej jest. Dowiedziałem się, że wystarczy ponownie przypisać literę do partycji i będzie OK.

Niestety po wielu różnych próbach nie mogę tego zrobić.

a) gdy wchodzę w zarządzanie systemem i zarządzanie dyskami widzę takie okno:
Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.

klikam prawym tam gdzie jest partycja bez literki i dalej: zmień literę dysku i ścieżki. Wyskakuje okno, że widok konsoli zarządzanie jest nieaktualny, blablabla... restart nie pomaga

b) w cmd wpisałem diskpart, a potem list volume i chyba nie wykrywa tej partycji
Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.

c) zainstalowałem easeus partition master 9 (on jest całkowicie zgodny z win7 64) i klikam change drive letter na tej partycji, ale nie mogę wybrać d, a jak wybiorę inną literę to i tak po apply wyskakuje błąd "mounting volume failed"

Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.

d) daję jeszcze obrazek z rejestrem:

Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.

e) w dmde pojawia się błąd

Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.

a to jest okienko partycji

Zniknięcie litery partycji i brak dostępu.


Nie mogę sformatować partycji i usunąć jej, żeby potem zrobić całkowicie nową, ponieważ mam tam bardzo dużo ważnych plików i nie mam gdzie ich przenieść. Formatowanie całego komputera nie wchodzi w grę.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, z góry dzięki. Wszystko to przez zainstalowanie jednego głupiego programu...

09.01.2014 14:46

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Zniknięcie litery partycji i brak dostępu. - barnaba25 - 09.01.2014 14:46
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Brak możliwości rozszerzenia partycji podstawowej D jacekm460 3 2.292 20.12.2016 21:14
Ostatni post: jacekm460
Rozwiązany Tajemnicze zniknięcie wolnego miejsca na dysku C. nulus 2 2.618 27.02.2016 23:06
Ostatni post: nulus
brak dostępu do narzędzi administracyjnych mario244 1 1.464 31.12.2015 23:51
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem z wipisywaniem litery "ś". Drwhiskey 2 2.295 26.07.2015 20:05
Ostatni post: Drwhiskey
Brak partycji podstawowej e11 2 1.604 26.06.2015 08:49
Ostatni post: e11
Problem - używanie dużej litery Ł Diablo2004 2 4.910 20.06.2015 00:15
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.