Odpowiedz

Avast i problemy z Windows7

 
stingear
VIP

Liczba postów: 2.295
Post: #7

RE: Avast i problemy z Windows7


Aktualne problemy wynikają z konkretnej wersji, ale pobranie tej najnowszej pozwala je całkowicie usunąć. Też miałem małe problemy z Avastem, a konkretnie chodziło o poszczególne usługi. Jednak gdy zainstalowałem najnowszą wersję i pobrałem bazy wszystko działa jak należy. Tak szczerze mówiąc to większe problemy miałem z AVG, który zainstalowałem, aby go wypróbować.
Niby taki dobry, ale zauważyłem kilka uciążliwych problemów. Między innymi problem z konfiguracją folderów i plików, które ma pomijać podczas skanowania. Ustawiało się, żeby pomijał, ale on i tak dalej pchał się tam gdzie nie trzeba. Także podczas pisania programów w edytorach, traktował nowe aplikacje jako wirusy, a to było bardzo denerwujące. Jeszcze jedną wadą było skanowanie nośników wymiennych, ponieważ jak wkładało się pendrive'a to skanował go usilnie całego za każdym razem, co stwarzało problemy z szybkim korzystaniem z nośników. W Avaście skan jest wykonywany na bieżąco na plikach przetwarzanych przez system, więc nic się nie wrąbie na komputer. Z Avasta korzystam od wielu lat, co prawda zdarzały się chwile, kiedy były nim problemy, ale to były tylko problemy z konkretnymi wersjami, które z czasem odchodziły w niepamięć. A chyba każdy program ma prawo do drobnych usterek, które i tak są z czasem naprawiane. Ale wybór antywirusa zależy już tylko od gustu i przekonania. Polecam go, bo nigdy się na nim nie zawiodłem, nigdy nie miałem przy nim wirusa, a pewność do tego dawały mi dodatkowe skany innymi programami antywirusowymi, jeśli miałem jakieś podejrzenie. Nie krytykuję AVG, ale po prostu nie spełnił moich oczekiwań. Wybór należy do Was.

No more Pleace ...

18.01.2010 18:00

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Avast i problemy z Windows7 - Lalik - 18.01.2010, 17:27
RE: Avast i problemy z Windows7 - stingear - 18.01.2010 18:00
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zakup Windows7 Baltazar117 2 9.020 19.10.2017 16:03
Ostatni post: wlisik
Windows7 a środowisko - żartobliwie andgrus 3 1.922 14.09.2015 21:03
Ostatni post: andgrus
Windows7 - jaka wersja na ten sprzęt florex 1 2.107 08.03.2014 09:07
Ostatni post: thermalfake
Pamięć powyżej 3GB w Windows7 jako RamDisk sybic 0 3.735 17.05.2011 09:45
Ostatni post: sybic
Problem z odtwarzaniem muzyki w Windows7, po instalacji SilvA 3 4.560 21.11.2010 10:44
Ostatni post: PLANETKA
Problem połączenia Windows7 Profesional z Serwerem dkluk 0 2.242 18.08.2010 09:41
Ostatni post: dkluk
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.