Odpowiedz

Avast i problemy z Windows7

 
Lalik
VIP

Liczba postów: 1.763
Post: #1

Avast i problemy z Windows7


W ostatnim okresie zauważyliśmy coraz więcej problemów z Windows 7, po instalacji bądź aktualizacji oprogramowania antywirusowego Avast.
Jeżeli Twój komputer nagle bez żadnych innych, łatwych do stwierdzenia przyczyn:

-zaczyna się wieszać
-system nie ładuje się (działa tylko tryb awaryjny)
-występują konflikty sprzętowe
-procesor zaczyna pochłaniać cały swój potencjał
-masz problem z połączeniami
-występują liczne trudne do wyjaśnienia błędy

A w ostatnim okresie zainstalowałeś, lub uaktualniałeś oprogramowanie antywirusowe Avast, najprawdopodobniej to jest główna przyczyna twoich problemów z komputerem.
Dodam, że symptomów jest naprawdę sporo, co najmniej tyle ile jest konfiguracji sprzętowych ale mają jeden wspólny mianownik. Ich główną przyczyną jest Avast.
Pierwszą rzeczą jaką robimy, jeśli czujemy ze ten problem nas dotyczy, to odinstalowanie oprogramowania i gruntowne przeczyszczenie rejestru systemowego np. CCleanerem
Po odinstalowaniu Avasta bardzo szybko okazuje się, że pozbyliśmy się przyczyny naszych problemów i nasz system wraca do normy, czyli sprawnej pracy.
Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie naszego komputera, oczywiście nasz Windows, nie może zostać pozbawiony antywirusa.
Nie chce nikomu narzucać swojego zdania, opowiem tylko krótko o swojej przygodzie z antywirusami. Oczywiście wypróbowałam większość tych płatnych i darmowych. Obecnie posiadam płatnego Norton-a, z którego jestem bardzo zadowolona i jeśli ktoś jest wstanie poświecić około 70 zł na rok, szczerze polecam. Naprawdę jeden z najlepszych antywirusów na rynku, to już nie ten wielki ociężały Norton, który spowalniał nasz system kilka lat temu.
Jak wiadomo Avast jest bezpłatny, jako alternatywę dla niego poleciłabym Avirę, naprawdę przyjemny lekki program, komputer praktycznie go nie czuje, ale w odróżnieniu od Avastu, jest naprawdę skuteczny (o czym świadczą ostatnie testy, gdzie pokonał niejeden płatny soft antywirusowy) i co najważniejsze NIE POWODUJE PROBLEMÓW z naszym komputerem, nie uszkadza systemu, do tego stopnia, że czasem niemożliwie staje się zalogowanie.

Jeśli czytając ten tekst czujesz że problem dotyczy Ciebie, pierwsze co zrób to USUŃ Avasta ze swojego komputera.
(dla bardziej dociekliwych, polecam lekturę wątków z problemami na win7, gdzie głównym winowajcą był właśnie Avast)

http://windows7forum.pl/windows-7-zawies...-3736.html
http://windows7forum.pl/problem-niepowod...453-2.html

To tylko dwa, a w ostatnim czasie było sporo podobnych.
Pozdrawiam

Ja nie wiem co napisać, Turbo-Dymo-Men by wiedział ;)
Pomogłam? Kliknij...... Pomógł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.01.2010 18:18 przez Lalik.)

18.01.2010 17:27

Róża Podziękowania od: slump, War_3_
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Avast i problemy z Windows7 - Lalik - 18.01.2010 17:27
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zakup Windows7 Baltazar117 2 9.034 19.10.2017 16:03
Ostatni post: wlisik
Windows7 a środowisko - żartobliwie andgrus 3 1.937 14.09.2015 21:03
Ostatni post: andgrus
Windows7 - jaka wersja na ten sprzęt florex 1 2.121 08.03.2014 09:07
Ostatni post: thermalfake
Pamięć powyżej 3GB w Windows7 jako RamDisk sybic 0 3.740 17.05.2011 09:45
Ostatni post: sybic
Problem z odtwarzaniem muzyki w Windows7, po instalacji SilvA 3 4.575 21.11.2010 10:44
Ostatni post: PLANETKA
Problem połączenia Windows7 Profesional z Serwerem dkluk 0 2.247 18.08.2010 09:41
Ostatni post: dkluk
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.