Wątek zamknięty

Problem z internetem laptop lączy się z siecią ale nie ma neta

 
siwysq1
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1

Problem z internetem laptop lączy się z siecią ale nie ma neta


Witam
Mam dość nurtujący problem z netem. Komp łączy się z siecią ale nie ma dostępu do neta.
Próbowałem już dosłownie wszystkiego co wyczytałem na tym forum oraz na innych forach ale bez skutku.
Doprowadza mnie to do frustracji i to strasznej.
Robiłem już wielokrotnie przywracanie ustawien routera , przeinstalowałem winde (Windows 7 ), nowe stery, i nic.
Laptop nawet na kablu lan się łączy z siecią ale do netu dostępu brak.
Dodam że inne urządzenia podłączone do sieci mają dostęp do neta zarówno telefony jak i laptopy, tylko jeden odmówił posłuszeństwa.
Było już:
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit
Zmiana konfiguracji routera (inny kanał bez zabespieczeń statyczny adres Ip) nic nie pomogło.
Wyłączenie Tcp/Ipv6, firewalla i antywirusa - brak efektu...
wpisywać na sztywno różne dns - w tym mojego providera i inne - (wówczas diagnostyka sieci systemu Windows 7 twierdzi, że nie można nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem <podstawowy serwer DNS>)
- przy automatyczny wybieraniu DNS diagnostyka sieci twierdzi, że serwer dns nie odpowiada ("Komputer próbuje używać serwera DNS, który jest nieprawidłowy lub nie istnieje")
- włączać i wyłączać urządzenie (w centrum sieci i udostępniania)
- wpisywać w linii komend jako administrator "netsh winsock reset catalog" oraz "netsh int ip reset reset.log hit" - metoda z google ponoć przynosząca skutki w podobny sytuacjach (nie dla mnie)
- wklepywać w linii komend ipconfig /release i ipconfig /renew
- wklepywać w linii komend ipconfig /flushdns
Teraz kolejny raz przeinstalowywuje system ( przywracam z obrazu) jeśli to nie przyniesie rozwiązania to już rozkładam rece.

Proszę o jakieś wskazówki, cenne rady

08.10.2013 18:40

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Problem z internetem laptop lączy się z siecią ale nie ma neta - siwysq1 - 08.10.2013 18:40
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z internetem kamill1998 0 1.035 24.01.2017 14:10
Ostatni post: kamill1998
Rozwiązany łączy z internetem tylko po resecie rutera, czasem rozłącza w trakcie działania. joasia1234 1 1.665 28.11.2016 19:53
Ostatni post: joasia1234
Rozwiązany Problem z połączeniem z siecią po uruchomieniu komputera kierusek 1 1.421 08.09.2016 07:57
Ostatni post: kierusek
WIFI Siec niezidentyfikowana - Brak połączenia z internetem Rulonek 0 1.936 28.08.2016 14:12
Ostatni post: Rulonek
Problem z internetem KeeRy 1 1.021 21.07.2016 18:53
Ostatni post: LadyInBlue
jak wyłączyć w win7 internet bez utraty połączenia z siecią. mateu5 0 1.379 29.02.2016 00:56
Ostatni post: mateu5
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.