Wątek zamknięty

Technisat SkyStar2 & SkyStar HD

 
herbiedeejay
Wdrażany
Liczba postów: 14
Post: #1
Heart 

Technisat SkyStar2 & SkyStar HD


Witam serdecznie,

chcę poruszyć temat kart satelitarnych Technisat SkyStar2 oraz SkyStar HD, które miałem okazję testować na Windows 7 Uśmiechnięty mam nadzieję, że komuś ta skromna inofmacja się przyda. Jeśli chodzi o SkyStar2 w moim przypadku w wersji 2.6D to "śmiga" poprawnie na sterownikach 4.3.3 BETA przy użyciu programu DVBDream u mnie w wersji troszkę starszej bo 1.4h.

Dla Skystar HD instalowałem sterowniki z oryginalnej płyty dostarczanej ze sprzętem poprzez ręczne wskazanie urządzenia w menadżerze urządzeń i o ile w XP karta rozpoznawana jest jako karta sieciowa to w Win 7 znajduje się tam gdzie karta dźwiękowa, początkowo myślałem że będzie to problem ale do tej pory nie dostrzegłem nic dziwnego.

W obu przypadkach pracowałem na DVBDream 1.4h, pozostaje mi jeszcze kwestia kanałów HD a dokładniej doboru kodeków pod Win 7 i testowanie w celu uzyskania jak najlepszej wydajności a co za tym idzie płynności oglądanych kanałów. Po testach wrócę do edycji tematu. POZDRAWIAM i mam nadzieję, że komuś się przyda ta garstka informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ok, miałem chwilkę, znalazłem deko chęci i wracam z editem trafiła się idealna okazja do tego aby "podłubać" w kodekach i na tą chwilę najlepszym rozwiązaniem (jak dla mnie) okazało się zastosowanie HDPack 2.1 + PowerDVD 9.x.x oraz ustawinia dla ProgDVB :

Moja Konfiguracja Pod SkyStar2 HD

VIDEO RENDER - ENHANCED VIDEO RENDERER
MPEG-2 - CYBERLINK VIDEO/SP DECODER (PDVD9)
H264/AVC - CYBERLINK 264/AVC DECODER (TECHNO TREND)

AUDIO RENDERER - DEFAULT DIRECTSOUND DEVICE
AUDIO RENDERER FOR AC3 - DEFAULT DIRECTSOUND DEVICE
AC3 - AC3 FILTER

W moim przypadku obraz poprawił się o wiele, brak wyraźnej pixelozy

Sprawa ze SkyStar 2 będzie wyglądała podobnie;

VIDEO RENDER - ENHANCED VIDEO RENDERER
MPEG-2 - CYBERLINK VIDEO/SP DECODER (PDVD7/PDVD9)

AUDIO RENDERER - DEFAULT DIRECTSOUND DEVICE
AUDIO RENDERER FOR AC3 - DEFAULT DIRECTSOUND DEVICE
AC3 - AC3 FILTER

CPU C2D E8400
MOBO Asus Formula MAXIMUS II
RAM Kingston HyperX 4GB
GPU EVGA GTX 280
SOUND X-Fi Fatal1ty Platinium Champ.Series
HDD 2x650 Gb 2x500 Gb 2x500Gb WD Caviar
PSU Tagan 700W BZ Series
CASE ZALMAN MS1000-HS1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2009 10:00 przez herbiedeejay.)

06.05.2009 10:48

Róża Podziękowania od: Admin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Technisat SkyStar2 & SkyStar HD - herbiedeejay - 06.05.2009 10:48
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 Media Center i karta SkyStar HD2 z modułem CI daniel 1 4.214 02.11.2009 15:10
Ostatni post: dunedian
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.