Wątek zamknięty

Wadliwa aktualizacja systemu

 
PrinceHelheim
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #1
Exclamation 

Wadliwa aktualizacja systemu


Witam, mam pewien problem z moim systemem.

W momencie wyłączania komputera włącza się aktualizacja systemu (mimo, że w trakcie użytkowania nie ma monitu o pojawieniu się nowej aktualizacji), następnie po uruchomieniu można zauważyć, że system jest mniej stabilny, niż wcześniej (programy działają wolniej, niektóre potrzebują dłuższej chwili, żeby w ogóle się włączyć), przy kolejnej próbie wyłączenia komputera pojawia się ponownie ekran aktualizacji, jednak tym razem stopuje na akcji "Przygotowywanie do konfigurowania systemu Windows" i konieczny jest restart komputera. Po ponownym uruchomieniu komputer jest praktycznie niemożliwy do współpracy, ponieważ większość programów po prostu się nie włącza.

Sytuacja ta powtarza się od kilku tygodni, mniej więcej 1-2 razy w tygodniu. Za każdym razem przywracam system do momentu sprzed aktualizacji (w trybie awaryjnym, bo w normalnym się nie da). Po którymś takim przypadku wyłączyłem funkcję Windows Update z poziomu Panelu Sterowania i zmieniłem antywirusa na Avirę, jednak wczoraj, przy wyłączaniu, komputer znowu zaczął się aktualizować, mimo wyłączonych aktualizacji, i znowu sytuacja skończyła się przywracaniem systemu.

Tym razem wyłączyłem funkcję Windows Update z poziomu: Narzędzia administracyjne -> Usługi. Jednak nie wiem, czy to daje jakąkolwiek gwarancję.

Komputer jest praktycznie nowy, ma 2 miesiące, zainstalowany na nim był Windows 7 Professional x64. Staram się nie zaśmiecać go niczym zbędnym, zainstalowane programy i gry są oryginalne, a darmowe programy, których czasem potrzebuję, staram się ściągać ze sprawdzonych stron internetowych.

Nie wiem, czy ta informacja będzie przydatna, ale przy wyborze punktu przywracania, w opisie widnieje "Usuwanie pakietów językowych". Czy może właśnie to jest ta wadliwa aktualizacja systemu?

Jak poradzić sobie z tym powracającym problemem?
Proszę o pomoc, dziękuję.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2012 11:55 przez PrinceHelheim.)

19.12.2012 11:53

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Wadliwa aktualizacja systemu - PrinceHelheim - 19.12.2012 11:53
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Aktualizacja 1709 Windows 10 - problem sojer 1 1.889 12.12.2017 08:40
Ostatni post: Illidan
Problem z aktualizacją sp1. mowiksh 6 2.220 03.03.2017 18:56
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 sojer 6 2.383 28.12.2016 21:09
Ostatni post: sojer
Aktualizacja do windows10 mozna? szolmi 1 1.503 24.10.2016 22:27
Ostatni post: thermalfake
Okno z aktualizacją do Windows 10 vxh87 1 1.415 12.04.2016 12:40
Ostatni post: izaw
Mam problem z Aktualizacja Windows 7 kuba331 3 2.913 29.01.2016 17:27
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.