Odpowiedz

Jak wylogować się z sieci LAN na Windows-ie 7

 
AndreoKomp
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #5

RE: Jak wylogować się z sieci LAN na Windows-ie 7


Ja jestem jedynym użytkownikiem komputera PC i laptopa, ale nie chciałbym, żeby wszystkie moje dane były widoczne. Chce swobodnie siedzieć przy komputerze ze znajomymi i w razie potrzeby wyjść z pokoju, a oni mogą sobie robić "skan disk-a" dysku. Do tej pory nie było problemu, bo miałem tylko komputer PC, a na nim to co chciałem, żeby było niewidoczne i bezpieczne ukrywałem programem typu "Folder Lock". Teraz komputer PC będzie podłączony pod kino i będzie służył do oglądania filmów, grania i słuchania muzyki, laptop do internetu, pracy i również słuchania muzyki, ale na słuchawkach. Dysk sieciowy ma składować wszystkie dane, ale część z nich chciałbym mieć w folderze do którego dostęp jest tylko wtedy kiedy podam hasło i w każdej chwili mogę go zabezpieczyć z powrotem.
Ja właśnie sobie wymyśliłem, że stworze sobie dwa foldery na dysku sieciowym jeden publiczny, drugi prywatny. Publiczny będzie podmontowany na stałe w komputerze PC i laptopie, do prywatnego będę wchodził podając hasło, ale jak podmontowany jest folder publiczny, to do prywatnego nie idzie już wejść.

Może masz jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Jak byś Ty sobie to zrobił jak byś potrzebował trzymać dane w jednym miejscu, do które masz dostęp z laptopa i komputera PC, ale część tych danych chciałbyś mieć ukryte. Ja też się zastanawiałem, czy może jest jakiś fajny program który mógłbym zainstalować na Zyxel NSA310 żeby dodać jakąś funkcjonalność nadawania haseł na foldery (nie mam tutaj na myśli tworzenie udziałów). Mam tam zainstalowanego FFP sticka 0.7, co powinno ułatwić temat.

03.09.2012 21:21

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wylogować się z sieci LAN na Windows-ie 7 - AndreoKomp - 03.09.2012 21:21
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 ultimate nie widzi sieci wifi marois 1 1.585 13.09.2016 08:46
Ostatni post: marois
Windows 7 nie widzi NASa ani innych komputerów w sieci. Fleszek 0 1.767 02.05.2016 20:41
Ostatni post: Fleszek
Witryna sieci WEB odrzuciła żądanie pokazania tej strony sieci WEB grzmar15 1 1.922 12.07.2015 17:23
Ostatni post: thermalfake
Wykorzystanie sieci w komputerze Windows 7 64bit Home Premium Daquas 1 1.558 22.06.2015 19:22
Ostatni post: thermalfake
Sieć niezidentyfikowana, brak dostępu do sieci. Windows 7 jbass20 0 1.840 10.05.2015 09:21
Ostatni post: jbass20
Rozwiązany Jak wyłączyć widoczność urządzenia multimedialnego (Windows 7) w sieci lokalnej. macionigro 3 14.926 19.02.2015 14:34
Ostatni post: macionigro
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.