Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Jak skonfigurować klienta WebDav, aby wykorzystywał protokół HTTPS?

 
Magnetar
Ekspert
Liczba postów: 727
Post: #4

RE: Jak skonfigurować klienta WebDav, aby wykorzystywał protokół HTTPS


Przepraszam, że podbiłem tak stary temat.
Trochę minęło czasu, ale zapomniałem zupełnie o tym wątku. Podaje rozwiązanie.
Rozwiązanie okazało się banalne, ale od początku.
Klucz który zmieniłem:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WebClient\Parameters
BasicAuthLevel
Jego wartość okazała się nieistotna, bowiem działa dla wartości 1 i 2 (nie wdając się w szczegóły wartości opisują sposób uwierzytelniania, szyfrowania danych)

Przyczyną problemu był źle wygenerowany certyfikat serwera, na tamtym etapie używałem tymczasowych certyfikatów, nie miałem wpisanej w nich domeny przy pomocy której łączyłem się z zasobem. Jak wiemy podczas wywołania stron internetowych przy użyciu protokołu HTTPS system operacyjny sprawdza dla jakiej witryny został wygenerowany certyfikat - jeżeli nie potrafi tego stwierdzić zwraca błąd certyfikatu dlatego też mimo iż podawałem poprawne dane logowania system nie chciał mnie uwierzytelnić z uwagi na błąd certyfikatu.
Używam własnych certyfikatów, podpisanych przez samego siebie.

Po poprawnym wygenerowaniu, zainstalowaniu certyfikatów mogę bez problemu uzyskać połączenie z usługą WebDav poprzez protokół HTTPS.
-----------------------------------------------------------
Pozdrawiam. Temat można zamknąć.

Obiekt zwarty gwiazda neutronowa lub hipotetyczna gwiazda kwarkowa, posiadający bardzo silne pole magnetyczne, emitujący w sposób regularny pulsy lub nieregularny błyski gamma oraz promieniowanie rentgenowskie. Wiki

27.08.2013 19:35

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak skonfigurować klienta WebDav, aby wykorzystywał protokół HTTPS - Magnetar - 27.08.2013 19:35
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? mafiapoznań 20 45.229 28.09.2013 03:23
Ostatni post: Magnetar
Nie działa usługa Protokół rozpoznawania nazw węzłów równorzędnych (PNRPsvc) dredjack 3 6.488 13.06.2013 17:37
Ostatni post: dredjack
Rozwiązany Jak skonfigurować sieć domową; sprzęt: routery TL-WR543G i WNRT-625 MAciachPaN 4 2.598 16.08.2012 15:43
Ostatni post: peciaq
Rozwiązany Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? filmowiec 21 19.658 05.08.2010 11:28
Ostatni post: andrew-jar
Rozwiązany Monit: "Protokół DHCP nie jest włączony dla karty sieciowej" glucik 3 49.603 12.05.2010 06:56
Ostatni post: glucik
Jak skonfigurować sieć USB? pein99 2 4.535 23.02.2010 18:40
Ostatni post: pein99
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.