Wątek zamknięty

Jak naprawić kilka problemów z zachowaniem komputera/systemu?

 
peciaq
VIP

Liczba postów: 5.100
Post: #1
Lightbulb 

Jak naprawić kilka problemów z zachowaniem komputera/systemu?


Witam,
wątek wbrew pozorom w dobrym dziale, ponieważ aby naprawić moje problemy zapewne trzeba skonfigurować coś odpowiednio albo zoptymalizować jak już się nie będzie dało naprawić.

Od jakiegoś czasu, nie wiem dokładnie od jakiego - może od tygodnia, występują u mnie liczne problemy z komputerem. Wydaje mi się że problem tkwi w grafice, bo problemy te można zobaczyć 'gołym okiem'.

Zacznę od mniej dla mnie denerwującej rzeczy, a mianowicie. Co jakiś czas jak włączam jakiekolwiek wideo (i nie ma tu znaczenia czy będzie to wideo w przeglądarce typu na YT, czy jakimś dailymotion, czy normalny plik wideo z dysku) zdarza się że gaśnie mi ekran, tak jakbym go wyłączył przyciskiem Power. Za 2-3 sekundy włącza się z powrotem, a ja dostaję następującą informację od systemu:

Jak naprawić kilka problemów z zachowaniem komputera/systemu?

Aktualizowałem niedawno sterownik, ale problem występuje dalej i występował też przed aktualizacją sterownika.

Problem nr 2, bardziej irytujący, bardziej niewyjaśniony i ważniejszy dla mnie: zacinanie się obrazu i całego komputera, szarpanie i klatkowanie.
Gram czasem w grę internetową Haxball - nie ma ona chyba żadnych wymagań oprócz łącza internetowego, a jednak mimo to co jakiś czas zdarza się że zaczyna skakać, klatkować, szarpać, nie wiem jak to opisać. Podczas gdy to się dzieje cały komputer chodzi wolniej, trudno jest otworzyć jakikolwiek program, wszystko zamula, spowalnia.
Klatkowanie to miało miejsce również podczas grania w Wiedźmina 2 (jest o tym mój wątek w dziale Gry), a nawet kilka razy jak PRÓBOWAŁEM oglądać jakiś serial w komputerze.

Moja wiedza informatyczna niestety nie jest w stanie sprostać tym problemom, dlatego proszę lepszych o pomoc, bo teraz to już naprawdę nic w komputerze nie mogę robić żeby było OK, bo przy każdej czynności coś się dzieje.

[Obrazek: havensygn.jpg]

27.04.2012 17:24

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Jak naprawić kilka problemów z zachowaniem komputera/systemu? - peciaq - 27.04.2012 17:24
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Naprawa komputera po awarii systemu janockik 0 1.167 04.02.2016 18:53
Ostatni post: janockik
Problem z bootowaniem - jak to naprawić? GiboneKPL 1 1.577 22.07.2015 15:51
Ostatni post: Bartixxx
SFC error (183) i (1063) - jak naprawić te błędy? pawlacco13 0 1.497 29.06.2015 16:26
Ostatni post: pawlacco13
kilka problemów z Win.7, o co kaman...? ramirez77 0 925 26.05.2015 20:53
Ostatni post: ramirez77
Nie znam hasła do systemu, jak to naprawić sese124 2 1.846 18.05.2015 19:32
Ostatni post: GamerPL
Jak naprawić błąd 0xc00000e9 Windows 7 roni402 0 1.697 10.05.2015 10:59
Ostatni post: roni402
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 4 głosów.