Odpowiedz

Nie przechodzi do trybu uśpienia

 
mariuszpk
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #4

RE: Nie przechodzi do trybu uśpienia


Też miałem identyczny problem. Komputer przechodził w stan uśpienia jedynie po przyciśnięciu przycisku na obudowie. Przy ustawieniu czasu w schematach zasilania nie działo się nic. Winny okazał się oficjalny sterownik Creative do Soundblastera Audigy se. Żeby sprawdzić co powoduje problem najprościej jest wygenerować "Raport diagnostyki wydajności zasilania".
Dajesz strat - > w polu wyszukaj program wpisujesz CMD - > prawym klawiszem myszki wybierasz uruchom jako administrator

w oknie wpisz : powercfg -enerdy -output c:\raport.html
Raport można otworzyć w dowolnej przeglądarce.
Ja miałem tam następujący wpis :
Żądania dostępności systemu:Żądanie wymaganego systemu
Urządzenie lub sterownik urządzenia zgłosił żądanie zabraniające systemowi automatycznego przechodzenia w stan uśpienia.
Wystąpienie sterownika zgłaszające żądanie PCI\VEN_1102&DEV_0007&SUBSYS_100A1102&REV_00\5&d93df5b&0&0800E6
Urządzenie sterownika zgłaszającego żądanie SB Audigy


Wymiana sterownika na nieoficjalny P7X_SupportPack_2_8 rozwiązało problem. Przed wymianą sterowników najprościej jest wyłączyć kartę z menedżerze urządzeń i sprawdzić uśpienie. W moim przypadku zmian wymagał jeszcze główny koncentrator USB Zaznaczyłem ptaszkiem w jego właściwościach -> Zarządzanie energią -> opcja : Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania anergii

Co ciekawe komputer działał na sterownikach SB przez długi czas poprawnie. Dopiero gdy zmieniałem nagrywanie dźwięku na line-in komputer przestawał się usypiać automatycznie.
ps. Jeżeli komputer się usypia tj. dyski twarde przestają pracować lecz wybudza się po paru sekundach można spróbować komendy powercfg -lastwake . Komenda ta zwróci nam informację co wybudziło komputer. Trzeba wtedy odznaczyć opcję "Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera" we właściwościach danego urządzenia na zakładce zarządzanie energią .

14.11.2012 17:57

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie przechodzi do trybu uśpienia - mariuszpk - 14.11.2012 17:57
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wyłączający się komputer podczas wybudzania z trybu uśpienia kemordw 8 2.132 03.03.2015 00:02
Ostatni post: kemordw
Znikający dysk po wybudzeniu z uśpienia systemu tremorpl 3 1.442 29.01.2015 23:19
Ostatni post: tremorpl
widows7- tryb uśpienia powoduje wyłączenie się laptopa kamila1139 1 1.927 25.12.2014 12:23
Ostatni post: thermalfake
Komputer nie chce się wybudzić z uśpienia Caesum 7 14.494 24.08.2014 22:42
Ostatni post: Caesum
Przejście w stan uśpienia - jak wyłączyć dźwięk imaegalis 0 1.344 10.08.2014 14:41
Ostatni post: imaegalis
Częste wyłączanie się trybu pełnoekranowego maciek1770 6 4.306 22.01.2014 12:14
Ostatni post: peciaq
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.