Odpowiedz

Problemy z przejęciem praw do katalogu - uprawnienia katalogu

 
Colin
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #5

RE: Problemy z przejęciem praw do katalogu - uprawnienia katalogu


(28.02.2011 20:22)FUNDACJA napisał(a):  Witaj. Proponuję zapoznać się z tym opisem:
http://translate.google.com/translate?u=...1&ie=utf-8
( chyba powinieneś zainstalować NOD, aby go poprawnie usunąć )

Cześć,

dzięki za odpowiedź. Wygląda na to, że jest to najprawdopodobniejszy scenariusz rozwiązania tego problemu - nie próbowałem:
- przejścia do safe mode i wówczas usunąć pliki
- w safe mode użyć programu do odinstalowania noda

Znalazłem jeszcze inne sugerowane rozwiązania:
- uszkodzenie systemu plików, czyli wykonanie chkdsk /f r lub b i sprawdzenie, czy czegoś nie naprawi lub znajdzie (logi można znaleźć w dzienniku systemowym pod Podgląd Zdarzeń -> Aplikacja -> i źródło Wininit - najczęściej w pierwszym zdarzeniu po restarcie jest pełen log ze skanowania, jeżeli prześpimy koniec skanowania)
- http://ss64.com/nt/cacls.html - CACLS - podobno to narzędzie także może pomóc, podobno jest jeszcze jedno, które może modyfikować także usługi ale nie mogę go teraz znaleźć :\

Ostatecznie poddałem się z dodatkowych problemów, które wystąpiły po deinstalacji wszystkich programów oraz komplikacji z samymi komponentami systemu (np: przestał działać windows update, problemy z instalacją innych programów jak np: Outpost Firewall Pro, który niby normalnie się odinstalował :| ). Po formacie nadal nie mogę przejąć na własność katalogu ESET więc wyłącznie powyższy link może coś pomóc. Z innej beczki - zainstalowałem 7zipa i w Program files standardowo właścicielem znów był SYSTEM. Katalogu ESET nadal nie mogę przejąć, więc pewnie jest dodatkowy myk Uśmiechnięty

Dzięki za pomoc.

01.03.2011 18:52

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problemy z przejęciem praw do katalogu - uprawnienia katalogu - Colin - 01.03.2011 18:52
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
okno -właściwości katalogu elbigos 0 1.111 24.05.2016 09:16
Ostatni post: elbigos
Automatyczna defragmentacja dysku na komputerach bez praw administratora ? anubis76 1 1.704 04.03.2016 13:17
Ostatni post: thermalfake
Jak uzyskać uprawnienia Administratora Camos 2 7.607 26.11.2015 23:29
Ostatni post: thermalfake
Uprawnienia Administrator+user w win7 unpublished 0 2.377 06.05.2015 02:38
Ostatni post: unpublished
Uprawnienia użytkowników tomik1968 0 1.495 09.03.2015 11:20
Ostatni post: tomik1968
Konfiguracja praw konta użytkownika krzych2837 3 2.009 06.09.2014 20:02
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.