Wątek zamknięty

Artefakty na monitorze kilkudniowego komputera

 
Lukoilman
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #4

RE: Artefakty na monitorze kilkudniowego komputera


Dobra, dzięki koledzy za informacje. Klucz powinien teoretycznie działać, tylko musiałbym właśnie sobie ściagnąć wersję x64, bo strona, na której posiadacze boxa mogą zamówić za darmo (jedynie się płaci za koszt wysyłki) wersje na CD lub wersje 64-bitowe nie istnieje i przenosi na jakąś inną stronę MS.
Co do długości posta no to tak już mam, że trudno mi oddać dramatyzm i beznadzieję sytuacji umieszczając wszystko w jednym zdaniu. Jakoś tak lubię pisać. Uśmiechnięty Jeżeli naruszyłem regulamin, to z pokorą poddaję się wszyskim konsekwencjom tego czynu. Z tym piratem wolałem napisać od razu, bo może jakiś szeryf-stróż legalnych kopii Windowsa w końcu by zapytał, czy mam oryginała i i tak by wyszło.
A co do awarii sprzętu, wynikai w takim razie, iż jest uwalona karta. Szkoda tylko, że ten sprzęt ma dopiero kilka dni. Jeszcze dodam, że nie są to typowe artefakty, typu jakichś wzorków. Wyświetla się tylko prawidłowy obraz, ale jest on "szarpany", widać to zwłaszcza na krawędziach obiektów, przejściach, gdzie jest duży kontrast, np. na brzegach okienek, czy jakichś pionowych linii. Daje to efekt nieco podobny do tego co można obserwować w upalne dni na drodze, kiedy to gorące powietrze zniekształca widziane w oddali obiekty. Dzieje się to nie tylko przy oglądaniu filmiku na YT. Chodziło mi raczej o przykład, że przy wyższym użyciu zasobów karty się to chyba dzieje. Korzystam z Opery, mam Adobe Flash i najnowsze sterowniki. Jak już wspomniałem, "artefakty" były też widoczne w BIOS'ie, a więc to nie wina sterowników. Raczej musi to być jakieś fizyczne uszkodzenie. Spróbuję dziś jeszcze zajrzeć do pudła, wyjąć kartę, docisnąć wszystkie kabelki itp. Coś takiego jak kurz, czy zabrudzone styki raczej nie występuje w moim PC ze względu na kilka dni, które minęły od jego zakupu. Jak kolega wyżej wspomniał, temperatury są prawidłowe, o czym świadczy chociażby fakt, że przy temperaturze 80 stopni, wentylator na GPU chodzi z około 60% maksymalnej prędkości obrotowej. Referencyjny GTX560, wg. producenta, wytrzymuje 99 stopni.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2011 10:24 przez Lukoilman.)

04.08.2011 10:14

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Artefakty na monitorze kilkudniowego komputera - Lukoilman - 04.08.2011 10:14
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Nie dzialajacy dzwiek w monitorze po zainstalowaniu Windows 7 Cermis 0 943 30.10.2016 17:59
Ostatni post: Cermis
Przyciski na monitorze nie działają (Benq FP71G+) Wierzchu 0 1.902 27.01.2016 17:13
Ostatni post: Wierzchu
Artefakty podczas grania. Gotenks92 0 1.035 16.08.2015 11:02
Ostatni post: Gotenks92
Kwadraty/artefakty na monitorze po starcie systemu Maxim128 12 8.143 20.05.2014 16:02
Ostatni post: thermalfake
Brak obrazu na monitorze podczas uruchamiania komputera Luana 4 2.692 28.10.2013 19:18
Ostatni post: Luana
Rozwiązany Głośniki w monitorze nie działają, nie wiem jak je włączyć. Jasior 1 1.806 05.09.2013 16:25
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.