Wątek zamknięty

Laptop (ew. komputer stacjonarny) do gier [2500-4000zł]

 
Smokofenek
User systemu

Liczba postów: 209
Post: #6

RE: Laptop do gier [Max 4000zł]


(14.07.2011 14:38)thermalfake napisał(a):  Przecież testy gdzieś po sieci krążą a jak nie tych modeli to sprzęty z podobnymi bebechami.
Nie wiem czemuś się uparł na laptopa do grania w bardzo zasobożerne gry, nawet wiedźmin na stacjonarnym w najwyższych detalach i rozdzielczościach detalach nie wydala. Ja bynajmniej takiego lapka bym nie kupił którego wydajność tzw cykl życia w grach za np 2 lata jest już dość niska na kolejne superprodukcje a kosztował kupę kasy. Za 4 patyki masz naprawdę godny komputer do modernizacji, nie mówiąc o tym żeby komfortowo grać musiałbyś kupić matrycę o przekątnej 17 cali a to już ciężki i nieporęczny sprzęt mobilny.

Co znaczy "komfortowo" grać? Duża jakość czy wydajność? Bo mnie obchodzi głównie wydajność a podobno mniejsza matryca = większa wydajność bo przy większych te karty graficzne nie wydalają.

I nie - nie chcę grać w Wiedźmina.

A reszta gier? The Sims 3 wchodzi mi nawet na tym laptopie (Acer Aspire 5735Z) tylko że się wyłącza (kiedyś tak nie było, ale teraz ma już 3 lata). TR: Underworld też AŻ tak zżerająca grafikę nie jest, a CS: Source chodzi mojemu kuzynowi na 5-letnim kompie z 512MB ram a ma fpsy rzędu 150.

Wiedźmina nie chcę, tylko napisałem, że inni użytkownicy tego Hapeka mówili, że na full detalach chodzi płynnie i nie zacina się. Tak samo z Crysisem. Więc ich opinia jest dla mnie miarą tego jak ten laptop działa.

Ja chcę grać głównie w te 4 gry: GTAIV, TS3, TR: Underworld i CS: Soource. Lepsze gry mnie na razie nie interesują. A jak nawet kiedyś się zainteresuję (w co wątpię, bo jestem fanem akurat tych serii i dlatego te mnie interesują) to na low detalach se zagram (i tak robię to z grami aktualnie).

Głównie chcę dobrą maszynę by na CS: Source z hisgh detalami mieć te 200-300 fps'y, a jak nie da się na high to na med lub low. Bo fps'y się przydadzą i to bardzo.

No i chciałbym aby się nie cięły mi programy typu Windows Media Center czy Windows Live Movie Maker, etc, co aktualnie ma miejsce. No i lapek też ma służyć do normalnego użytkowania do sieci. Nie gram non stop, po prostu mam gry, w których chciałbym pograć na wyższych detalach w miarę płynnie, a nie są to jakieś szczególnie wymagające gry (może TR trochę bardziej, no i GTAIV, ale CS:Source jest średnio wymagającą grą, a TS3 już na moim chodzi, który nie jest do gier i jest słaby, więc to mówi samo za siebie).

Gram także w gry starsze, które i na tym lapku chodzą. No i zapewne emulatory by mi lepiej chodziły na nowszym lapku.

Może tego za 4000zł nie kupię, ale tego HPka chyba tak, bo dysponuję prawie całą kwotą, a ja nie chcę czekać aż nazbieram te 4 tysiące.
Jestem trochę idealistą co do sprzętu, ale raczej przekonany jestem do kupna HP'ka niż tego droższego. Bo wydaje mi się, że ten wystarczy, przynajmniej na moje wymagania.

I dzięki za wszelkie rady i pomoce.
Jeśli macie coś jeszcze do powiedzenia to chętnie wysłucham ;p

14.07.2011 15:46

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Laptop do gier [Max 4000zł] - Smokofenek - 14.07.2011 15:46
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Nowy PC do gier - dobór podzespołów ~4000 luki_matrix 1 1.204 22.09.2019 23:30
Ostatni post: Shark
wymiana karty graficznej komp stacjonarny szakaaal87 1 1.366 20.02.2017 20:15
Ostatni post: thermalfake
Sterowniki karty graficznej, błąd gier adamjohnson 1 1.371 27.09.2016 13:09
Ostatni post: tazon
Nowy laptop do pracy i gier za 2500 luki_matrix 0 960 04.09.2016 17:29
Ostatni post: luki_matrix
Laptop do codziennej pracy i gier za 3000 zł Niemczol 0 1.024 17.08.2015 17:13
Ostatni post: Niemczol
Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT DeeLoc 4 2.613 16.03.2015 00:36
Ostatni post: DeeLoc
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.