Odpowiedz

Nie mogę odpalić 7, stracę dane :(

 
BuddahLova
Zbanowany
Liczba postów: 4
Post: #1
Sad 

Nie mogę odpalić 7, stracę dane :(


Witam.

Już od dawna szykowałem się do postawienia na dysku zewnętrznym XP-ka, w razie awarii siódemki aby odzyskać dane.
Zacznę od początku.
Gdy miałem włączonego PC-ta, podłączyłem do niego dysk zewnętrzny przez port USB (dysk 80GB SEAGATE, 3,5' ATA), celem sformatowania go.
Po zakończeniu tej czynności wyłączyłem kompa, oraz uruchomiłem ponownie.
Wszedłem do BIOSu, aby ustawić 1 start z płyty CD a 2 z dysku podpiętego pod USB.
Wsadziłem płytę z WIN XP SP2, zaladowalo sie wszystko po czym zaakceptowalem warunki umowy i miałem wybrać dysk do podłączenia.
Był ten co jest w kompie czyli C:, na ktorym stał system win7 oraz wyswietlił się pod spodem dysk podłączony pod USB w rozmiarze 80GB.
Doszedłem do wniosku, że lepiej będzie jak zrobię sobie 20 giga partycję na system, a drugą 60 na skopiowane pliki.
Wszystko ładnie się podzieliło, po czym wybrałem formatowanie NTFS na partycji 20GB na której miał być XP.
Poczekałem aż się sformatuje, załadowało sterowniki i restart komputera po 15 sekundach.
Odpala się na początku normalnie, pyta czy odpalic z plyty ja nic nie wciskam no i w koncu odpala sie windows XP po ktorym wyskoczyl błąd systemu na niebieskim tle:

http://img811.imageshack.us/f/dsc00940gh.jpg/

Zrestartowalem kompa, odpalilem z plyty konsole i wpisalem te chkdsk /p aby sprawdziło dysk.
Wyskakuje komunikat, że wszystko cacy po czym odpalam znow a tu laduje sie XP po czym ten sam niebieski komunikat.
Wkurzony, wyłączyłem komputer i odpiąłem dysk.
Odpalam znów kompa, wchodzę do BIOSu aby zmienic 1 rozruch z dysku twardego w kompie a 2 z płyty. Zapisuję ustawienia, komputer restartuje się.
Odpala się, a tu nagle czrny ekran z bialymi napisami:

http://img820.imageshack.us/f/dsc00944g.jpg/

No to pomyslalem, zaje*iscie musze go odpalic z plytki win7 .
Wsadziłem płytę do napędu, nacinałem enter i zaczęło ładować.
Gdy wczytała się płyta, nacisnąłem dalej na wyborze języka na Polski.
Wybrałem przycisk napraw system.
Po czym patrzę a tam na liście "C:Windows 7" (obr. 1), zadowolony naciskam a tu wyskakuje błąd o treści (obr. 2):

1

2

Jedyne co zauważyłem, to że zmieniły się litery partycji, bo zamiast C: wsywietla sie jako D: .
Proszę was bardzo o pomoc, mam tam dane związane z pracą oraz bardzo ważne dokumenty.

02.03.2011 17:12

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nie mogę odpalić 7, stracę dane :( - BuddahLova - 02.03.2011 17:12
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
NFS MW i GTA SA nie chce odpalić na Windows 7 ultimate Doberman 2 306 19.02.2013 23:17
Ostatni post: Doberman
W koszu Jak usunąć dane ze strony radaris.eu? szakaaal87 0 834 18.11.2012 02:22
Ostatni post: szakaaal87
Company Of Heroes.....nie chce odpalic instalka :( kwiat81 0 393 17.02.2012 13:47
Ostatni post: kwiat81
dane aplikacji Brainstern 0 271 25.09.2010 23:35
Ostatni post: Brainstern
COLIN DIRT 2 nie chce odpalic , steam , Win 7 32bit micioz 0 311 20.01.2010 16:54
Ostatni post: micioz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.