Odpowiedz

Nowe pokolenie

 
stingear
VIP

Liczba postów: 2.295
Post: #2

RE: Nowe pokolenie


Kosmos 1999 to klasyk, kto to oglądał, ten wie. Co do Comodore 64, posiadałem, z Amigą 500 miałem do czynienia, po babci posiadam start działający 60-letni gramofon w drewnianej obudowie wraz z płytami(poprostu cudo), a mimo to nie jestem aż taki stary, ale też nie jestem już taki młody. Tu świetnym określeniem było by "przełom dwóch epok", fascynacja zarówno nowością, jak i przeszłością. Dla wielu ludzi rzeczy mające kupę lat są nic niewartymi antykami, a muzyka i kino z tamtych lat to kpina. To tylko świadczy o ograniczeniu. A w rzeczywistości to swoiste maszyny czasu, które pozwalają nam poczuć to "coś". Może duży wpływ miało na mnie wychowanie na bajkach Marvel'a, bo jak dziś patrze na bajki puszczane dzieciom na kanałach typu Cartoon Network, to zastanawiam się co te dzieci będą miały z mózgu gdy dorosną. Mamy teraz takie parcie na "amerykę", wszystko w stylu amerykańskim, powiedzenia, reklamy. Tak dążymy do bycia światowymi, że zapominamy kim tak naprawdę jesteśmy i o co walczyli nasi przodkowie. Dobrowolnie poddajemy się niewolnictwu, poprzez dyktowanie poglądów przez telewizję, uzależnienie od telefonów komórkowych(bo wielu nie potrafi bez tego żyć), ludzie mają już nawet problem z czytaniem pisma obrazkowego(zwykła instrukcja "jak zjeżdżać wózkiem z zakupami w hipermarkecie po tzw. ruchomych schodach", tablica o przekątnej 3m, a ludzie patrzą się na mnie jak na kretyna). Czy my wiemy jeszcze kim naprawdę jesteśmy, czy przestaliśmy być już sobą żeby być "trendy"? Termin taki jak "Honor" nie istnieje, to bajka dla dzieci, którą rzadko opowiadają rodzice. Dziś ważne są pieniądze, władza i to w jaki sposób wykorzystać drugiego człowieka. Kiedyś brakowało na pułkach towaru, mimo że wszyscy mieli pieniądze, dziś brakuje pieniędzy, żeby kupić ten wysypujący się towar z półek. Co tak naprawdę mamy własnego? Nie domy, mieszkania, samochody, jeżeli za kredyt kupione to są własnością banku, a my je tylko dzierżawimy. Nawet poglądy czy opinie rzadko są są tak naprawdę nasze, bo łatwiej powtórzyć to co ktoś powiedział. Dobrze krytykować innych nie widząc własnych błędów.

LadyInBlue, ten tekst powinien dać wielu bardzo dużo do myślenia, bo w brew pozorom w prostu sposób pokazuje realia dzisiejszych czasów.

No more Pleace ...

27.09.2010 10:47

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nowe pokolenie - LadyInBlue - 27.09.2010, 09:54
RE: Nowe pokolenie - stingear - 27.09.2010 10:47
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Stare i nowe czasy LadyInBlue 0 613 22.07.2017 10:46
Ostatni post: LadyInBlue
Nowe stawki OC LadyInBlue 0 551 10.12.2016 14:27
Ostatni post: LadyInBlue
Nowe zastosowanie labradora LadyInBlue 0 576 27.02.2016 20:24
Ostatni post: LadyInBlue
Jak powstają nowe gry LadyInBlue 0 744 14.12.2015 20:17
Ostatni post: LadyInBlue
Nowe zasłony LadyInBlue 0 703 14.12.2015 20:07
Ostatni post: LadyInBlue
Nowe prawa fizyki LadyInBlue 0 846 04.12.2015 22:16
Ostatni post: LadyInBlue
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.