Wątek zamknięty

Windows 7 - UPC Internet

 
sebakrakow
Nowy

Liczba postów: 3
Post: #13

RE: Windows 7 - UPC Internet


(05.09.2010 09:23)andrew-jar napisał(a):  @sebakrakow - nie ma co się unosić, i ja korzystam z oferty UPC.
Napisałem, że "Operator sieci nie jest idiotą", (ciekawe co zrobisz jak zabezpieczą sieć- wiesz co u operatora dzieje się na bazie, po takich trikach jak opisane przez Ciebie?, zawsze inny widoczny MAC) dlatego poleciłem zakup routera, dodatkowo można stworzyć swoją małą domową sieć.
Mam znajomego, który jest pracownikiem UPC i wiem co nieco co dzieje się u nich (w zależności od regionów).
Ja również nie tak dawno zacząłem pracę jako instalator (inny operator) dlatego napisałem na ten temat.

Pozdrawiam.

Witam.
Nie unoszę się i jeżeli tak to odebrałeś to nie takie były moje intencje pisząc posta.
Co do kwesti tematu, to nie wiem jak się przedstawia sprawa "od kuchni" w UPC i jak oni się zapatrują na tego rodzaju sprawy. Wiem jedno. Ja mieszkam w Krakowie. W 2003 roku zacząłem korzystać z usług TV kablowej UPC. Wcześniej miałem od "Tepsy" DSL-a. Tak się złożyło , że od samego początku korzystania z usług UPC posiadałem więcej niż jednego kompa i to pracowmik UPC podczas instalowania TV i neta dokładnie taki sposób jaki opisałem w swoim pierwszym poście przekazał mojej osobie gdy zapytałem o kwestie korzystania z łącza internetu na więcej niż jednym kompie. Ja instalatorem nie jestem tylko skromnym grafikiem komputerowym, więc nie neguje Twojej znajomości tematu. Jak już napisałem wyżej to pracownik UPC powiedział jak mam postępować w momencie gdy zmienię urządzenie(komputer), na którym chcę również odbierać internet. Tak więc router i sieć domową założyłem prawie po czterech latach od chwili gdy zaczołem być klientem UPC, bo dopiero w 2007 roku. Tak więc tylko dlatego , że na własnym przykładzie wiedziałem w czym problem ma pytający postanowiłem mu odpowiedzieć na jego pytanie i prośbę. Co do routera to jasne , że może zrobić sieć domową, ale ja uważam , że dla dwóch komputerów nie jest to priorytetem. Jasne , że jest wygoda bez kabli itp. Ale są też minusy np. jeżeli chodzi o kwestie transferu. Ale każdy ma swój gust i robi tak jak mu wygodnie. U mnie router pojawił się dopiero gdy miałem więcej niż dwa "odbiorniki", na których sygnał internetu miałem możliwość odbierać. Obecnie mam trzy kompy i konsole tak więc bez stworzenia sieci ani rusz i to jasna sprawa. Jednak pozostane przy swoim zdaniu, że do dwóch kompów router jest tylko jedną z opcji , ale moim zdaniem nie jedyną jak i tym bardziej najlepszą.
Pozdrawiam.

sebakrakow

sebakrakow

05.09.2010 16:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Windows 7 - UPC Internet - Oldevil - 02.09.2010, 14:55
RE: Windows 7 - UPC Internet - sebakrakow - 05.09.2010 16:27
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Windows 7 home premium x86 rozłancza mi internet ? mordrag 1 1.405 09.11.2016 02:10
Ostatni post: thermalfake
Jak przyspieszyć internet w Windows 7 mlm 0 5.679 04.09.2016 17:38
Ostatni post: mlm
Win 7 Internet jest, ale windows twierdzi inaczej Freeeez 2 1.524 15.05.2012 18:54
Ostatni post: andrew-jar
Ograniczony dostęp - internet Wifi - rozłącza internet bartolino9 1 6.195 29.03.2012 23:13
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 Home Premium - internet nie działa na innych komputerach Kubix 1 2.309 15.02.2012 19:27
Ostatni post: thermalfake
Windows 7 - XP / Jak udostępnić internet. Acer d260 [Orange] [LAN] troju 4 4.704 15.08.2011 17:40
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.