Odpowiedz

Zagubiony RAM

 
zielu1991
Wdrażany
Liczba postów: 24
Post: #3

RE: Zagubiony RAM


Cytat:1. Usuwasz zbędne pliki za pomocą Odkurzacza i CCleaner`a. Pytanie po co?. Użyj jednego programu. Tutaj zostawaim Tobie wybór.
2. Czyścisz rejestr za pomocą CCleaner`a i Wine Registry Cleaner. Tutaj moja sugestia jeżeli masz już w punkcie pierwszym CC to używaj tylko i wyłącznie CC. Zapewniam Ciebie, że nie ma żadnego programu, który Tobie wyczyści rejestr totalnie.
Po kupnie netbooka z czystej ciekawości czytałem artykuły na temat konserwacji systemu. Wg. autorów jednego z nich czyszczenie w kolejności Odkurzacz->CCleaner->WiseRegistryCleaner daje najlepsze efekty. Osobiście mi nie przeszkadza, że na czyszczenie potrzeba mi trochę więcej czasu, a sam Wise oraz CCleaner wykrywają różne błędy w rejestrze ...

Cytat:3. Defragmentacja dysku no cóż tutaj są różne opinie na ten temat, ale jak zalecałbym Tobie program PerfectDisk. Przy czym pozbądź się programów do defragmentacji a pobierz sobie, który zalecam ja (moja sugestia). Możesz pobrać sobie z sieci. Z tym, że tutaj nie musisz się martwić, bo jeżeli nie wgrywasz bardzo dużych ilości danych/ programów proces ten powtarzaj raz na kwartał a może i nawet raz na pół roku.
Na samego PuranDefrag nie narzekam, ma kilka fajnych opcji, ale do sugestii się zastosuję. Przerzucam duże ilości plików, więc dobry program do defragmentacji będzie przydatny.

Cytat:5. W Twoim przypadku pobrałbym Avire jest free i zapewniam, że nie będziesz miał takich problemów. Co do programów Spyware hm nie instalowałbym wystarczy program anty i zapora a przede wszystkim Twoja rozwaga co robisz na kompie. Wniosek tutaj musisz lawirować programami anty, który Tobie nie obciąża (nie zabiera ilości Twoich zasobów kompa zbyt dużo) kompa i może być Avira.
Z samego MSE niechętnie zrezygnuję i sprawdzę Avirę, jednak jak już wcześniej pisałem MSE rzekomo nie obciążą procesora, wiec nie wiem czy problem leży po stronie programu czy tego co siedzi u mnie.

Cytat:6. Co do programu Mem Turbo. Pamiętaj, że wgrywając program do redukcji ramu dany program też potrzebuje zasobów. Tutaj też zalecam pozbycia się. Jak dostosujesz do poniższych wskazówek zrozumieszCwaniak
Bardziej mi chodziło o to, czy samo użytkowanie programu nie będzie miało jakichś poważniejszych skutków na wydajność w przyszłości, sam program obciążał procesor na kilka sekund jedynie podczas dogłębnego czyszczenia RAM'u.

Cytat:8. Czy warto mieć Windows 7 czy Windows XP. W tym przypadku teraz zależy do Ciebie co chcesz mieć.
Jeśli chodzi o interfejs jak i o funkcjonalność to zdecydowanie lepiej pracuje mi się na nowej 7ce niż na 10 letnim XP, ale ze starym XP nie miałem zbyt wielu przykrych doświadczeń.

Cytat:9. Pytanie jakie studia humanistyczne, intelektualne, inżynieryjne?.
Politechnika, więc chyba inżynieryjne Zadowolony

Cytat:10. Użytek tzn. rozrywka chcesz robić masowe imprezy typu Karaoke z kompa, czy puszczać filmy czy robić jakieś fanaberie wymagające ogromnych zasobówZadowolony. Z tego co piszesz odnośnie apliakcji Office/ sieć/ GG (tutaj zalecałbym wersję 7.7, ale 10 może być)/ pobieranie (tutaj zależy jak masz szybki dysk, jaka będzie sieć itd)/ muzyka.
Filmy oglądam, jednak puki co używam do tego troszkę większego ekranu. Oglądanie na 10' netbooku może troszkę męczyć oczy, jednak nie mówię, że nie mając dostępu do niczego większego nie będę tego używać do puszczania filmów. Pobieram aktualnie również na innej jednostce jednak można przyjąć, że za miesiąc program JDownloader będzie uruchomiony 24/24. Co do GG, wersja 7.7 ma dosyć spore ograniczenia wręcz uniemożliwiające pracę, z kolei 10 ma pełno błędów. Próbowałem przerzucić się na AQQ jednak to nie jest dla mnie, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.

Cytat:W tym samym oknie masz opcję "Rozruch" klikasz na nią a potem na "Opcje Zaawansowane" znajdujesz opcję Iloścć procesorów klikasz i zaznaczasz ile masz rdzeni (tutaj będziesz miał ilość wskazaną, ale Ty musisz ustawić na 1,2 lub inną wartość). Zatwierdzasz i tutaj ma załatwione.
2 Rdzenie ustawione ...

Cytat:- Defragmentator dysków- gdy masz programy zewnętrzne do partycjonowania lub defragmentacji możesz mieć wyłączone (gdy będziesz chciał za pomocą narzędzi systemowych powiększyć partycje to jest wtedy blokada, ale jeżeli tego nie zamierzasz to opcja wyłączone),
Do samego partycjonowania używam systemowego oprogramowania więc przynajmniej na razie wolałbym to zostawić.

Cytat:- Kopia Zapasowa Windows- jest to usługa, która potrafi zabrać dość sporo zasobów. Tutaj jest już Twój wybór czy w przyszłości będziesz chciał skorzystać z przywracania systemu jeżeli nie wyłącz.
Przywracanie systemu niejednokrotnie mi pomogło więc tego również na razie nie chciałbym wyłączać.

Cytat:- Office Source Engine
- Parental Controls
- Rejestr zdalny
- Usługa raportowania błędów systemu Windows
- Usługa szyfrowania dysków funkcją BitLocker
- Windows Defender
- Windows Search
- Zapora systemu Windows
Wyłączone

Cytat:- Centrum zabezpieczeń
- Usługa Bluetooth
- Usługa Aparat Kopii Zapasowej
z wiadomych powodów zostawiłem

Cytat:- Telefonia
- Wstępne ładowanie do pamięci
Tu chciałbym się dowiedzieć jakie skutki da wyłączenie tych usług. Telefonia groźnie brzmi, nie wiem z czym ma to związek. Natomiast WstępneŁadowanieDoPamięci rzekomo ma poprawić wydajność komputera, więc wyłączenie tego teoretycznie powinno wydajność tą zmniejszyć ?

Cytat:- Czyszczenie pamięci wirtualnej- HKEY_LOCAL_MACHINE/ Software/ Microsoft/ Windows/ CurrentVersion/ Explorer. Wartość Dword AlwaysUnloadDLL wartość ciągu 1,
- Ochrona przed atakami DDos- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ Tcpip/ Parameters. Wartośc Dword EnableDeadGWDetect 1, EnableMTUDiscovery 0, EnableSecurityFilters 0, KeepAliveTime 3000000, NoNameReleaseOnDemand 1, SynAttackProtect 1, TCPMaxConnectResponseRetranssmisions 2, TCPMaxDataRetranssmisions 0, TCPMaxHalfOpen 500, TCPMaxHalfOpenRetired 400,
- Szybsza sieć- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ lanmanworkstation. Wartość Dword MaxCmds 30, MaxThreads 30, MaxCollectionCount 32,
- Mniejsza fragmentacja dysku- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control/ FileSystem. Wartość Dword NtfsMftZoneReservation 2,
- Szybszy koniec systemu- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control wartość ciągu WaitToKillServiceTimeout zmieniamy na np. 3000 czyli 3 sek.,
- zwiękasz pamięc podręczną kompa (laptop)- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CCS/ Control/ File System. Dword NtfsMemoryUsage 2.
Zrobione, z tym, że ostatni punkt - NtfsMemoryUsage już był, więc zmieniłem wartość na dziesiętną oraz drugą opcję z 0 na 2.

Cytat:- Określamy wielkość L2 procesora- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ SessionManager/ Memory Management. Wartość Dword SecondLevelDataCache zmieniamy na wartość jaką masz nasze L2 procesora,
I tu mam problem. W rejestrze nie ma takiego czegoś jak "SessionManager" a tym bardziej "Memory Managment" więc z tym punktem nic nie zrobiłem.

Cytat:Gdy to zrobisz usuń jeszcze pliki z ścieżek:
1. C:\MSOCache\All Users
2. C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information
3. C:\Windows\Prefetch
4. C:\Users\Twoja nazwa\AppData\Local\Temp
5. C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
Usunięte.

Po ponownym uruchomieniu zużycie ram nadal sięga 70-75%, zobaczę jakie będą dalsze efekty, ale dzięki @bodziulla za poświęcenie czasu Uśmiechnięty
I jeszcze jedno możliwe, że bardzo głupie pytanie, w Menedżerze Zadań widać, że procesy zjadają około 100 - 200RAM, gdzie więc jest pozostałe 500/600 ?

02.09.2010 10:51

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zagubiony RAM - zielu1991 - 01.09.2010, 20:48
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 02.09.2010, 01:20
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 02.09.2010 10:51
RE: Zagubiony RAM - ihatebuffering - 02.09.2010, 11:46
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 02.09.2010, 14:18
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 02.09.2010, 22:11
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 02.09.2010, 22:23
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 03.09.2010, 18:32
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 03.09.2010, 20:02
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 03.09.2010, 23:05
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 07.09.2010, 20:33
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 07.09.2010, 20:57
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 07.09.2010, 21:40
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 07.09.2010, 21:45
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 07.09.2010, 22:03
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 07.09.2010, 22:19
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 10.09.2010, 15:37
RE: Zagubiony RAM - bodziulla - 10.09.2010, 16:08
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 13.09.2010, 17:53
RE: Zagubiony RAM - House - 13.09.2010, 18:00
RE: Zagubiony RAM - ihatebuffering - 13.09.2010, 18:09
RE: Zagubiony RAM - zielu1991 - 13.09.2010, 23:14
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.