Odpowiedz

[News] Windows 7 niszczy baterie w laptopach? Microsoft bada sprawę

 
caesar
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #32

RE: Windows 7 niszczy baterie w laptopach? Microsoft bada sprawę


Witam,

Soryy za odgrzewanie kotleta, ale napiszę jak problem zasilania wygląda u mnie.

Moja Toshiba kupiona była z systemem Windows Vista, jednak dość szybko zdecydowałem się na instalacje Windows 7 w wersji Beta - Niestety musiałem z niej zrezygnować ze względu na problem z instalacją Modemu (Już wtedy wystąpił kłopot z akumulatorem, jednak nie wzbudził specjalnie mojej uwagi) . Niedługo później gdy nabyłem wersje finalną (professional 32-bit). Po jej instalacji znów wystąpił problem z instalacją modemu (ZTE ZXDSL 852). Tym razem udało mi się zainstalować sterowniki (pobrane z jakiejś koreańsko -Malezyjsiej strony) ale był problem z ustanowieniem połączenia. Ponadto wyświetlał się znany wszystkim komunikat bym rozważył wymianę baterii. Przesiedziałem trochę czasu w takich warunkach usiłując rozwiązać problem z modemem, jednak efektów nie było wiec postanowiłem wrócić do Visty i tam sprawdzić jak wyglądały szczegóły połączenia. O dziwo po instalacji Visty, laptop na baterii pracował normalnie. Wiec pomyślałem ze tamten problem to pewnie kwestia jakiś driverów etc. Gdy wpadł mi na myśl pomysł jak rozwiązać kłopot z modemem, znów zainstalowałem Windows 7 (wszystko działo się na przestrzeni 2-3 dni). Operacja z Modemem udała się .... ale komunikat rozważ wymianę baterii nadal istniał... poszukałem na stronie Toshiby driverów - zainstalowałem miedzy innymi Value Added Package. W tej chwili wygląda to tak, iż komunikatu o wymianie baterii nie mam...... ale, po podłączeniu zasilania bateria nie ładuje się..... Pokazuje poziom naładowania około 7% .... po odłączeniu zasilania pojawia się komunikat "Podłącz lub znajdź inne źródło energii" a komp wyłącza się.

Krótko mówiąc dziwna sprawa....... NA Viscie działa w porządku - zarówno ładowanie jak i czas pracy na baterii a tu sromotna porażka

25.07.2010 09:45

Róża Podziękowania od: andrzej83
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 7 niszczy baterie w laptopach? Microsoft bada sprawę - caesar - 25.07.2010 09:45
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Microsoft mało dba o bezpieczeństwo Windows 7, cały wysiłek poszedł w Windows 8 Portator 0 1.363 11.06.2014 05:18
Ostatni post: Portator
News Microsoft Windows XP: "niezależny" raport zaleca natychmiastową migrację do Windows 7 Portator 0 1.914 29.05.2012 06:32
Ostatni post: Portator
News Europa: Microsoft udostępni Windows 7 Family Pack oraz Windows 7 w wersji Upgrade Admin 0 2.333 26.08.2009 13:13
Ostatni post: Admin
News Tryb XP w Windows 7 nie będzie działał na wszystkich laptopach Sony Skymad 0 2.123 13.08.2009 14:11
Ostatni post: Skymad
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.