Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Emulacja/wirtualizacja Windows XP na Windows 7

 
ihatebuffering
VIP

Liczba postów: 4.011
Post: #4

RE: Emulacja/wirtualizacja Windows XP na Windows 7


Przyznam się szczerze, że nie instalowałem jeszcze systemu z partycji na laptopie i nie jestem pewny czy podczas instalacji robi się podział na partycję manualnie, czy może instalator tworzy 1 wielka partycję np 500 GB (tyle ile jest miejsca), którą oczywiście potem można podzielić już z poziomu samego systemu. Może ktoś kto instalował system z laptopa się wypowie bo nie chcę wprowadzać w błąd. Jeśli chodzi o postawienie XP na Virtualboxie to oczywiście jest to legalne, chodziło mi tylko o XP Mode na "nieodpowiednich" wersjach Win 7.
Jeśli chodzi o instalację XP na dyskach SATA, to owszem możesz mieć problem z odczytaniem dysku podczas instalacji, chociaż u mnie przy instalacji XP Prof SP3 nie było żadnych problemów, ponieważ w SP3 większość sterowników sata jest wbudowanych (gorzej z SP1 i SP2). Przy instalacji XP dysk raczej powinny pracować w trybie IDE, a Windows 7 natomiast może pracować i w trybie IDE jak i AHCI. Zmiana tego trybu to dla Win 7 nic strasznego, sam to często zmieniam i Win 7 sam się przystosowuje do tego. I nie powinieneś mieć żadnych problemów z dostępem do danych. Ale nawet XP może działać na AHCI. Jeśli będziesz mieć problem z wyczytaniem dysku przy instalacji XP to musisz pobrać sterowniki do kontrolera Sata i grać je potem np z pendrive.

07.06.2010 19:55

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Emulacja/wirtualizacja Windows XP na Windows 7 - ihatebuffering - 07.06.2010 19:55
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.