Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Emulacja/wirtualizacja Windows XP na Windows 7

 
Graveir
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #3

RE: Emulacja/wirtualizacja windows XP na win7


ihatebuffering, bardzo fajny nick Zacieszacz

Pytania mam, a jakże...
Ok wirtualizację już mi odradza sporo osób, a także to co wyczytałem na stronie microsoftu mnie nie nastraja zbyt pozytywnie. Prawa bym nie łamał, instalowanie WŁASNEJ kopii systemu na DARMOWYM programie do wirtualizacji to chyba nie zbrodnia Cwaniak XP mode wcale nie zamierzałem ściągać, raczej robić wszystko na virtual boxie. No ale skoro nie wykorzysta sprzętu, to nie ma sensu.

Płyty z systemem na bank nie dostanę, system jest już na dysku i ma się instalować przy pierwszym uruchomieniu. Męczy mnie tylko to partycjonowanie - czy wiesz może, czy da się dysk spartycjonować przy instalacji, czy też trzeba czekać do uruchomienia systemu i dopiero tam partycjonować? I czy taka partycja jest potem "widziana" przez instalkę XP?

Przy instalacji ponoć każe wsadzić płytkę w celu zrobienia recovery disc, więc wszelkie uszkodzenia systemu przy instalacji XP to nie problem. Się naprawi Cwaniak

Najgorszy problem jest właśnie ze sterami. Mogę albo kupić sobie Acer'a 7738, który ma pełną gamę sterów do XP, albo 7741... i tu się robi problem. Do matrycy, dźwięku i innych takich pierdół się znajdą, ale core i3 nie ma sterów do XP, nie wiem jak jest z radkiem 5650. Zresztą XPek i tak nie jest w stanie wykryć emulowanych rdzeniów w intelu, ale to nie problem, na 2 też ładnie pójdzie. Wiesz może jak jest z tą kartą grafiki?

To o instalacji XP obok systemu znalazłem już wcześniej. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz - ponoć XP ma problemy z wykryciem dysków SATA, i trzeba w biosie przestawiać na stare interface'y, żeby system oszukać, czy to nie wpłynie negatywnie na odczyt danych w W7?

E: Cóż, jakieś sterowniki pod XP dla tego radka znalazłem, nie wiadomo za bardzo jak działają, no ale trudno. Ponoć i3 działa bez problemu bez żadnych sterów na XP. Pozostaje tylko pytanie o działanie dysku w W7 po przestawieniu w BIOSie, oraz partycjonowanie. Czekam na odpowiedzi Cwaniak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2010 18:26 przez Graveir.)

07.06.2010 17:29

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Emulacja/wirtualizacja windows XP na win7 - Graveir - 07.06.2010 17:29
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.