Wątek zamknięty

Duży rozmiar zajętej partycji

 
kenjiro75
Nowy
Liczba postów: 7
Post: #1

Duży rozmiar zajętej partycji


Witam

Jeszcze z czasów XP i Visty mam nawyk zakładania TEMP-a na innej partycji i zmiany zmiennych środowiskowych na tę właśnie "śmieciową" partycję. Mam tam również pliki poczty Thunderbirda i ogólnie temp-y z różnych innych aplikacji. Jakiś czas temu po wejściu w "Komputer" zauważyłem, że pasek zajętości partycji jest już czerwony. Bardzo mnie to zdziwiło. Zacząłem sprawdzać właściwości poszczególnych folderów, zsumowałem ich objętość na kalkulatorze i wyszło mi, że zajętość partycji jest dwukrotnie większa od faktycznej wielkości znajdujących się na niej plików. Próbowałem nawet przenieść temp-y w inne miejsce i sformatować tę partycję, ale Win7 nie pozwala mi jej sformatować.

Dziś zauważyłem kolejną podobną sytuację, tym razem dotyczy ona C:. Moja partycja systemowa ma 30 GB i "Komputer" pokazuje czerwony pasek z informacją, że zostało mi 1,5 GB wolnego! Zliczyłem objętość folderów Windows, Program Files i innych i wyszło mi, że zajmują łącznie ok 17 GB, a nie niemal 30!

Ręce opadają, nie wiem, od której strony się do tego zabrać?
Spotkaliście się z czymś takim?

Gwoli informacji: zliczanie objętości folderów robiłem w Eksploratorze Windows z włączonym wyświetlaniem wszystkich ukrytych plików, folderów itd.

Dzięki!

30.04.2010 18:06

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Duży rozmiar zajętej partycji - kenjiro75 - 30.04.2010 18:06
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zbyt duży plik *.dbx w outlook express szakaaal87 0 2.431 25.03.2013 15:58
Ostatni post: szakaaal87
Plik "xxx" jest za duży dla docelowego systemu plików Zwiru_NS 0 4.752 27.04.2011 19:22
Ostatni post: Zwiru_NS
Nieprawidłowy rozmiar plików devlin44 2 3.073 21.02.2011 15:43
Ostatni post: devlin44
Rozwiązany Rozmiar programów konsolowych (rozwiązany) Gawler 3 2.114 22.11.2009 05:21
Ostatni post: Gawler
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.