Odpowiedz

Niechciane aktualizacje - powiadamianie

 
Deron
User systemu

Liczba postów: 281
Post: #1

Niechciane aktualizacje - powiadamianie


W dniu 09.02.2010r nabyłem w sklepie laptopa Laptop Asus /PRO50IN z systemem Microsoft Windows7 Home Premium 32Bit PL OEM.
W dniu 11.02.2010 rejestrowałem system Windows 7 na stronie producenta i otrzymałem poprawki /aktualizacje/. Od tego momentu zaczął mi się wieszać system. Podczas startu Windowsa nie dochodziło do pełnego włączenia systemu. Ekran robił się nieruchomy, nie działała myszka, ani touchpad. Nie mogłem wyłączyć systemu - tylko poprzez "twardy restart" Każde ponownie włączenie systemu powodowało jego zawieszenie. W dniu 12 luty przez włączenie trybu awaryjnego przywróciłem system z poprzedniego dnia. Włączyłem laptopa i było wszystko OK, Włączałem poszczególne programy, przeglądałem zdjęcia - trwało to ponad 2 godziny. Wyłączyłem laptopa i podczas jego wyłączania ponownie zaczął pobierać poprawki. Gdy go powtórnie włączyłem wielokrotnie się znowu zawieszał. Wszedłem w tryb awaryjny wykonałem przywracanie systemu, wyłączyłem i włączyłem laptopa, oraz dokonałem defragmentacji dysku C. Każdorazowe wyłączenie laptopa powodowało pobieranie poprawek, czego skutkiem było jego zawieszanie /czynności te wykonałem kilkakrotnie/
Wszedłem na stronę [urln]http://www.microsoft.com/en/us/default.aspx[/urln] i przeczytałem, że :
link do polskiej strony opisującej ten problem:
Link: [urln]http://www.Vista.pl/artykuly/13544_poprawka_zwiekszajaca_stabilnosc_windows_7_moze_prowadzic_do_wieszania_systemu_operacyjnego.ht​ml[/urln]

Cytuję
Cytat:" Według Microsoftu poprawka KB977074 ma za zadanie zwiększyć niezawodność systemu operacyjnego, w różnych scenariuszach. Felerna aktualizacja została opublikowana 25 stycznia a użytkownicy zapełnili skargami już niejedno forum.
Zawieszanie się systemu występuje podczas bootowania systemu, czasami występuje „niebieski ekran śmierci”, restartując komputer lub zacina się obraz na ekranie a także mogą wystąpić problemy podczas zamykania systemu Windows (programy nie chcą się zamknąć). Niepożądane działanie poprawki zauważyć możemy też w programie Windows Media Center (nieoczekiwane zamykanie się programu).
Ostatnim z wymienianych negatywnych oddziaływań poprawki KB977074 może być utrata statusu aktywowanej kopii systemu Windows 7.
Jeśli już zauważymy wyżej opisane niepożądane działanie systemu operacyjnego, to skorzystajmy z narzędzi przywracania systemu w celu usunięcia poprawki KB977074.
Można też zapobiec zainstalowaniu felernej poprawki, ukrywając ją w liście automatycznych aktualizacji.
Microsoft twierdzi, że przyczynami występowania problemu jest BIOS płyt głównych, sterowników a także programów antywirusowych.
Zaleca aktualizację sterowników, BIOSu, wyłączenie programu antywirusowego i zrestartowanie komputera wraz z ponownym zainstalowaniem poprawki KB977074.
Ewentualne problemy z aktualizacją KB977074 dotyczą zarówno wersji 32- jak i 64-bitowych systemu Windows 7."

W moim laptopie były pobierane sterowniki poprzez pracownika sklepu Gral Gdynia ze strony producenta Asusa. Nie był jeszcze instalowany żaden program antywirusowy /nie zdążyłem go zainstalować, bo się wieszał laptop/. Więc przyczyną jest chyba Bios, ale........
13 lutego 2010 roku dokonałem analizy wszystkich poprawek ściągniętych z Microsoftu, a dotyczących nie tylko systemu operacyjnego, ale również sprzętu. Okazało się, że pobrałem automatycznie poprawkę /aktualizację/ do karty graficznej NVIDIA GeForce G102M / 69,3MB / mojego laptopa Po pobraniu tej poprawki system się systematycznie zawiesza po ok. 30 sek pracy. Natomiast poprawka Microsoftu KB977074 jest obecnie "ukryta" i nie pobierana - bowiem wykonałem "przywracanie systemu" i "ukryj". Na dzień dzisiejszy mam wyłączona aktualizację automatyczną i czuję się bardzo niekomfortowo.
Pozostała jeszcze jedna poprawka do pobrania, a mianowicie "Microsoft driver update for Realtek RTL 8168/8111B Famili PCI-E- Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20 ) 387 KB - ale jej nie pobierałem.
Zrobiłem za to:
Start - Uruchom - services.msc /bowiem chciałem wyłączyć aktualizacje karty graficznej/
Ale niestety nie jest widoczna karta graficzna - tak jak to jest w XP-ku.
Proszę o jakieś konkretne sugestie, bo godzinami siedzę nad problemem i bez rezultatu.

Teoria bez praktyki jest martwa, praktyka bez teorii - głupia.
Włodzimierz Ilicz Uljanow (Lenin)


13.02.2010 18:49

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Niechciane aktualizacje - powiadamianie - Deron - 13.02.2010 18:49
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Aktualizacje adbej 1 336 07.02.2012 18:15
Ostatni post: Portator
W koszu Aktualizacje solange 2 1.194 29.11.2011 21:11
Ostatni post: izaw
Problem z Win 7 aktualizacje ,DC++,gg i inne dantess 0 323 16.03.2011 20:08
Ostatni post: dantess
Win7 a niechciane aktualizacje - Office Szeva90 3 571 30.01.2011 19:31
Ostatni post: stanax
Aktualizacje Windowsa - pirat. tears 0 402 29.01.2011 13:25
Ostatni post: tears
aktualizacje do Windows 7 nie sa poberane na komputer awessi 0 382 18.10.2010 07:37
Ostatni post: awessi
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.