Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Przegrzewanie się komputera

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #12

RE: Przegrzewanie się komputera


(11.07.2015 23:17)daniel13362 napisał(a):  Kurcze, źle od początku sprecyzowałem to. Gdy grałem nagle pojawił się czarny ekran (tak jakby monitor się odłączył, a potem włączył lecz czarny ekran pozostał), a sam komputer działał. Myślałem, że to fakt przegrzania się odłącza monitor.

To zmienia postać rzeczy.

Cytat:Pewnie wyjaśniła się cała sprawa? Jeśli to wina sterowników - to jakim cudem płyta ze sterownikiem dostarczona do mojej karty graficznej okazała się 'dupna'? Czekam na te upały i wszystko się wyjaśni Zacieszacz

Najnowsze pościągane poprawki albo i nie, być może brak SP1 i do tego sterowniki z nośnika CD nie są najnowsze ale mają przynajmniej rok, dwa jak nie więcej.

Cytat:Tak poza - Czym jest spowodowane nagłe odłączanie się słuchawek (muszę wtedy odłączyć z wejścia USB i włożyć ponownie) - to wina sprzętu czy może jednak nie? Chyba, że się nie znasz na tym.

Syf w rejestrze systemowym, nieoczekiwane działanie sterowników kontrolera magistrali szeregowej, nieodpowiednio ustawiony plan zasilania. Mniej więcej tyle do sprawdzenia na początek.

Cytat:Przed chwilą temperatura karty graficznej przy oglądaniu streama na http://www.twitch.tv drastycznie się zmieniła.
Jakoś wcześniej cały czas oglądałem i było ok, teraz http://iv.pl/images/13848732236032920277.png ...

Upały powoli wracają a założę się iż w pomieszczeniu nie ma temp pokojowej ok 21stC.
Poza tym oglądanie streamów także obciąża grafikę. W zależności z jakiej przeglądarki się korzysta, z jakiej platformy (Flash bądź HTML5), w jakiej jakości, rozdzielczość i framerate wyniki obciążenia CPU i GPU są różne.
Możesz sobie podglądnąć i potestować na różnych browserach odpalając GPU-Z i patrząc jakie jest wykorzystanie rdzenia GPU i jego pamięci.
Temperatura rzędu niemal 70st bardziej przypomina już tylko wyniki jej męczenia pod Furmarkiem, nawet gry tak mocno nie eksploatują GPU jak w testach obciążeniowych.
W takiej sytuacji grafika do solidnej konserwacji - ściągnięcia systemu chłodzenia, usunięcia poprzedniego spoiwa i nałożenia nowej wydajnej pasty termoprzewodzącej (silikonowa nie wskazana). Thermopady na pamięciach GDDR VRAM też do wymiany - o takiej samej grubości i nie gorszej przewodności cieplnej. Specyfikację musisz poszukać sobie w sieci albo w tematach dotyczących rozbierania tej karty.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2015 11:15 przez thermalfake.)

12.07.2015 11:12

Róża Podziękowania od: daniel13362
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Przegrzewanie się komputera - thermalfake - 12.07.2015 11:12
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Przegrzewanie jkbscg 22 7.482 17.04.2011 23:08
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.