Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Przegrzewanie się komputera

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #8

RE: Przegrzewanie się komputera


Pochłodniało więc jak wyglądają temperatury ?

Cytat:Nie wiem co mam zrobić, myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana Windowsa na 32 bit - tyle, że wcześniej takich rzeczy nie było.

Myśląc logicznie co ma sam system lub zmiana systemu 64 bitowego na 32 bitowy jeśli sprzęt się wyłącza natychmiastowo ?

Cytat:Nie wiem czego to sprawka, domyślam się, że to procesor.

Nie masz się domyślać tylko posprawdzać temperatury i wtedy coś robić a nie wymieniać na oślep.
Sprawdź jeszcze na płycie głównej w biosie/uefi czy nie masz ustawionego niskiego progu temperatury cpu przy którym to się ma wyłączać jako zabezpieczenie termiczne, a nóż widelec.

Cytat:Tyle, że musiałbym go wymienić, żeby dalej pracować na 64 bit?

Wymiana procesora następować ma tylko wtedy kiedy nie przechodzi testów obciążeniowych z różnych względów - błędny wynik, uszkodzona pamięć podręczna cache, grzeje się nadmiernie mimo sprawnego chłodzenia, sypie błędy BSOD 0x124 jeśli jednoznacznie to zostanie stwierdzone. Błędy, usterki CPU to bardzo sporadyczne przypadki.

Podepnij grafikę do innego zestawu tak żeby zasilacz to wytrzymał (450-500W wystarczy bo to nie jest prądożerna grafika) i poobserwuj co się zacznie dziać. Jeśli to samo to masz odpowiedź - zdycha grafika o ile jej konserwacja i danie dodatkowego nadmuchu już nie pomoże.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2015 16:13 przez thermalfake.)

09.07.2015 15:58

Róża Podziękowania od: daniel13362
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Przegrzewanie się komputera - thermalfake - 09.07.2015 15:58
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Przegrzewanie jkbscg 22 7.482 17.04.2011 23:08
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.