Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Brak wykrywalności pendrive bootującego

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #9

RE: Brak wykrywalności pendrive bootującego


Cytat:Nie mam pojęcia jak włączyć klawisze które są opisane jako F2 i F3 są one również do pogłaśniania i ściszania dźwięku a klawisz F1 całkowicie go wycisza.
Zamiast wchodzenia w ikonę głośnika w prawym dolnym rogu ekranu i bawienia się chciałbym aby te klawisze funkcyjne uruchomić.
Działają lecz razem z klawiszem w lewym dolnym rogu się on znajduje między klawiszami Ctrl a klawiszem Windows o nazwie Fn gdy go nacisnę i wówczas dam klawisz obojętne jaki pogłaśnianie, wyciszanie czy całkowite wyciszenie dźwięku wszystko działa jak trzeba.
Jest może opcja aby tylko za pomocą klawiszy F2 , F3 lub F1 była możliwość działania czy trzeba zawsze tego klawisza używać aby daną funkcję uzyskać ?
Trzeba może aplikację lub sterownik zainstalować o którym nie wiem aby one rozwiązały wyżej opisany problem i te funkcje na klawiszach zadziałały ?
Wcześniej podobno tak było, w co nie bardzo chce mi się wierzyć gdyż są to klawisze jak widać funkcyjne.
Mnie się zdaje że tylko za pomocą tego klawisza z nazwą Fn to działa co sądzicie o tym ?

Domyślnie klawisze w Lenovo od F1 aż po F12 mają zaprogramowane działania sprzętowe - są klawiszami specjalnymi wyświetlając odpowiedni piktogram czyli przełączanie ekranów, podgłaśnianie/ściszanie dźwięku, rozjaśnianie/ściemnianie, włączenie/wyłączenie mikrofonu itp.
Natomiast jeśli wciskamy z Fn to stają się one zwykłymi klawiszami funkcyjnym np F5 kopiuje/odświeża, alt+f4 i fn zamyka okno.
Pierwszorzędną sprawą jest to w jakiej kolejności i czy zainstalowałeś wszystkie wymagane sterowniki

Cytat:- Chipset Drivers
- Intel Rapid Storage Technology
- Intel Management Engine Components
- USB 3.0 Drivers
- Intel Video (między tymi dwoma driverami video konieczny restart)
- Nvidia VGA/AMD VGA
- Audio Driver
- Lan Ethernet Driver
- Wlan & BT Driver
- Card Reader
- Touchpad
- Camera
- Lenovo Energy Management (Power Management)

Sam tryb pracy pierwszeństwa klawiszy funkcyjnych/klawiszy specjalnych w zależności od modelu Lenovo można zmienić w
http://support.lenovo.com/en/documents/ht072691
Podobnie z desktopami Lenovo i dedykowanymi klawiaturami w zestawach domyślnie nie są włączone klawisze funkcyjne lecz specjalne
http://blog.lenovo.com/en/blog/switching...b-keyboard

Cytat:Oczywiście taki sam jaki był wcześniej wgrany czyli Windows 8.1 x64 gdzie po zainstalowaniu go już nie trzeba było wpisywać klucza tylko po podłączeniu internetu aktywacja przebiegła pomyślnie i bezproblemowo.
Może mi ktoś pomóc i dać wskazówkę jak można ewentualnie tego dokonać hmmm...?

Od czasów W8 trochę się zmieniło na lepsze. Usunięcie recovery i ponowne granie czystego W8 nie było problemem ponieważ klucz licencyjny o ile sprzęt był wyposażony w fabryczny OS jest zaszyty w biosie/uefi oraz cały mechanizm OA 3.0. Dlatego aktywacja przebiegała lokalnie a klucz został odczytany w locie. Natomiast nie jest to wykonalne z siódemką. Wiem dlaczego pytasz - bo nie masz klucza i nie masz osobnej licencji o czym napisałem. Wraz z laptopem nabyłeś prawo do użytku licencji na określonych warunkach w EULA a nie samowolne modyfikacje czyli instalacja poprzedniej wersji ponieważ nie nabyłeś prawa własności.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2015 13:41 przez thermalfake.)

18.04.2015 13:40

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Brak wykrywalności pendrive bootującego - Meksyk1968 - 16.04.2015, 18:41
RE: Brak wykrywalności pendrive bootującego - Meksyk1968 - 16.04.2015, 18:54
RE: Brak wykrywalności pendrive bootującego - Meksyk1968 - 16.04.2015, 19:15
RE: Brak wykrywalności pendrive bootującego - thermalfake - 18.04.2015 13:40
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem ze świeżą instalacją Windowsa z bootowalnego pendrive kurajmo 1 1.695 21.02.2016 10:51
Ostatni post: thermalfake
Problem z Windowsem 7 na pendrive a także z USB. Kieszuś 3 1.783 10.09.2015 22:17
Ostatni post: thermalfake
Bios nie widzi USB (Pendrive) Kieszuś 17 22.980 18.07.2015 16:40
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem z zainstalowaniem sterowników przy pomocy pendrive'a Robert20000 0 1.061 09.06.2015 21:12
Ostatni post: Robert20000
Windows 7 - Zrobienie bootowalnego pendrive z wersji 32 i 64 bity BLADE 1 1.431 25.05.2015 23:22
Ostatni post: thermalfake
Problem z instalacja Windows 7 z pendrive karolking23 1 1.498 03.04.2015 21:50
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.