Odpowiedz

Brak ostatnio otwieranych lokalizacji

 
beabea
Senior Moderator

Liczba postów: 716
Post: #2

RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji


Ponieważ nikt nie odpowiada, to zaryzykowałam i wypełniłam instrukcje trochę na ślepo, ponieważ nie rozumiem opisów tych komend, np. fragmentów:
Cytat:rem go to offending directory in user profile.
rem for me this is under 'Roaming'.
Cytat:rem perhaps we should copy everything
rem in this folder to a backup.
Nie wiedziałam również czy wpisywać komendy z punktu 4, ponieważ pisało tam coś o odwracaniu procesu.
W każdym razie opiszę co dokładnie zrobiłam, może teraz ktoś odpowie i dowiem się, czy wykonałam tę instrukcję prawidłowo:
1. Pobrałam podlinkowany plik Recent.zip, utworzyłam na dysku C folder TEMP i wypakowałam do niego zawartość paczki wybierając Wypakuj do "Recent\":

RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji

2. Kliknęłam w Ostatnie miejsca i z pod PPM wybrałam: "Wyczyść listę niedawno używanych..."
3. Uruchomiłam cmd jako administrator i wpisałam kolejno:
Cytat:cd %HOMEDRIVE%
cd "%HOMEDRIVE%\%HOMEPATH%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent"
mkdir C:\TEMP\RecentBackup
xcopy /S /E "." "C:\TEMP\RecentBackup"
del /S *.*
xcopy /S /E "C:\TEMP\Recent\*.*" "."
- każdą linijkę zatwierdzając ENTER-em. Zamknęłam cmd.
4. Przelogowałam się, a nawet dla pewności zrestartowałam system. Ponieważ nie byłam pewna czy wpisywać komendy z tego punktu, to najpierw otwarłam kilka folderów i po ich zamknięciu sprawdziłam czy pojawiły się na liście pod PPM na otwartym folderze oraz w Ostatnie miejsca. Niestety było tam nadal pusto, więc znów uruchomiłam cmd jako administrator i wpisałam:
Cytat:cd %HOMEDRIVE%
cd "%HOMEDRIVE%\%HOMEPATH%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent"
xcopy /S /E "C:\TEMP\RecentBackup" "."
Po zatwierdzeniu ostatniej komendy pojawiło się jakieś dziwne pytanie czy coś tam zastąpić, nie wiedziałam co z tym zrobić więc zamknęłam okienko konsoli. Ponieważ po otwarciu i zamknięciu kilku folderów znów żadnej poprawy, więc powtórzyłam pkt.4 tym razem klikając ENTER po tym pytaniu i wtedy wyskoczyło kolejne i tak w kółko, więc nie wiem o co chodzi:

RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji
(Nie wiem dlaczego nie da się tego okienka rozciągnąć i nie widać części tekstu z prawej.)

Zastanawiam się również dlaczego nie można było tych plików normalnie wrzucić do docelowych folderów (robiąc sobie wcześniej backup oryginalnych), zamiast cudować z wpisywaniem jakichś powykręcanych poleceń w konsoli.
W każdym razie albo zrobiłam coś źle albo ten sposób nie działa, ponieważ nic się nie zmieniło.

@Edit:
Znalazłam jeszcze inny sposób:
1. PPM na Ostatnie miejsca i wybrać Usuń
2. PPM na Ulubione i wybrać Przywróć ulubione łącza
3. Zrestartować Eksplorator Windows
Ta porada pomogła o tyle, że wreszcie w Ostatnie miejsca pojawiły się foldery, ale tylko te, w których były otwierane jakieś pliki. Jeśli tylko otwarłam i zamknęłam folder, to nie ma po nim śladu. Czy to prawidłowa reakcja?
Pod PPM na otwartym folderze mam te same foldery, ale znajdują się w zakładce Częste, natomiast w ogóle nie mam pozycji Ostatnie i nie mogę usunąć z listy biblioteki Obrazy (inne pozycje mogę usuwać).

RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji

Chcąc lepiej przetestować jeszcze raz wyczyściłam listę niedawno używanych elementów i znów foldery przestały się pojawiać. W końcu jeden się pojawił, ale teraz już w ogóle nie wiem na jakiej zasadzie. Po prostu niektóre się pojawiają, a inne nie (mimo, że w każdym otwieram jakiś plik), chyba zależnie od kaprysu.
Wreszcie usunęłam całą zawartość folderu: C:\Users\x\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent i teraz pod PPM na otwartym folderze pojawiła mi się pozycja: Najnowsze i pojawiają się ostatnio otwierane lokalizacje, ale tylko gdy otwieram w nich jakiś plik, a i to nie zawsze. Może ktoś wie, od czego to zależy?

15.01.2015 01:24

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji - beabea - 15.01.2015 01:24
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
omyłkowa zmiana lokalizacji Pulpitu - jak cofnąć zmiany? marker149 0 1.593 16.02.2016 17:21
Ostatni post: marker149
Dziennik systemu Windows - zmiana lokalizacji olobolo 1 1.268 10.05.2015 11:13
Ostatni post: thermalfake
Konfiguracja lokalizacji komputera w sieci bogumil00 1 1.443 05.04.2015 13:55
Ostatni post: thermalfake
Zmiana lokalizacji Moich Dokumentów a raczej ich przywrócenie Romanek100 3 1.782 10.12.2014 00:25
Ostatni post: thermalfake
Zapamiętany adres FTP lokalizacji sieciowej cronix3 1 1.469 22.06.2014 15:07
Ostatni post: cronix3
Ostatnio otwierane pliki Arazziel 2 17.373 23.03.2013 18:53
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.